Autor Wątek: Zasady na forum  (Przeczytany 4922 razy)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Zasady na forum
« dnia: Sobota 18/10/2008, 17:27 »
Dostałem maila z uwagą, że dopóki forum nie będzie dostępne całkowicie dla gości, nie odżyje.
No to pytam: włączyć pełny dostęp do forum dla użytkowników niezalogowanych? W tej chwili wystarczy tylko się zalogować, bez podawania danych osobowych (jak to miało miejsce w poprzedniej wersji), a goście mogą tylko zawartość przeglądać, nie mają możliwości pisania. Z drugiej strony i tak niezalogowani dużo tracą, nie mogą dodawać wątków do obserwowanych, nie mogą otrzymywać powiadomień o nowych postach, nie mogą zakładać nowych wątków czy głosować w ankietach., itd.

Jak sugerujecie?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Pablo

• Gość
Odp: Zasady na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota 18/10/2008, 18:12 »
Ja proponuje tylko dla zalogowanych, jak teraz to ma miejsce. Tylko ci co chcą coś
powiedzieć sensownego, mam taką nadzieje:) po prostu się zalogują i będą częściej
coś pisać.

Czy nie można i tak dodawać swoich danych i "obrazka" ;) ??

pj
« Ostatnia zmiana: Sobota 18/10/2008, 18:21 wysłana przez Pablo »

S. Wierzbicki

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota 18/10/2008, 19:19 »
Można dodać.
Pytanie - czy przy pozostawieniu dostępu dla "gości" nie boisz się Przemku "robotów" z viagrą. Po drugie, będziesz miał więcej roboty z usuwaniem "tajemniczych postów"

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sobota 18/10/2008, 20:20 »
Temat już był wielokrotnie wałkowany. Nie dla anonimów. Tyle ode mnie.

Jeśli ktoś chce udawać anonimowego, to niech sobie zarejestruje nicka i niech pisze. Przynajmniej będzie większa szansa na ujawnienie takiej osoby, która będzie mieszać na forum.

Piotruś Pan

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sobota 18/10/2008, 20:36 »
Witam!
Tylko zalogowani !!
pierred

jankes346

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela 19/10/2008, 00:40 »
Jestem jak moi poprzednicy za tym, aby forum było w pełni dostępne tylko dla zalogowanych.

Offline mrozik

• Skoczek
  • **
    • szachowe.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek 20/10/2008, 21:07 »
Na moim forum pisać mogą tylko zarejestrowani i myślę, że tak jest najlepiej.
zapraszam na forum szachowe.pl

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek 21/10/2008, 14:57 »
Moje 3 grosze (i pół).
Przy podawaniu danych osobowych, jest kłopot w kontroli ich prawdziwości. Anonim wystarczy, a i tak z czasem "wyjdzie szydło z worka" ukazując prawdziwe oblicze gdy maska opadanie. A "goście", którzy zjedli klawiaturę, niech sobie czytają.
Ankiety (tworzenie, głosowanie), zakładanie nowych tematów, to powinno być domeną pełnoprawnych użytkowników.
Roboty uwielbiają dawać linki. Ograniczyć prawo dawania linków poprzez napisanie kilku postów i czasową karencję.

A poprzedniego forum to szkoda. Może "postawić gdzieś" i zablokować? Niech ludziska sobie czytają 'jak to drzewiej bywało".
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline mrozik

• Skoczek
  • **
    • szachowe.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela 26/10/2008, 22:57 »
Zgadzam sie powinni wszyscy pisac
Jasne, a komu zapłacisz za wycinanie Vi@gry i tym podobnych z tematów...
Pewnie nie wiesz co to za problem, ja zdępiałem, jak analizując statystyki znalazłem wejście na  zapytanie Iweta Rajlich naked  :P Tekst był o iwecie a ktoś dodał sobie linki w komentarzu...
zapraszam na forum szachowe.pl

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 05/11/2008, 22:47 »
Na razie chyba nie ma problemu.
Pełna kultura.

Lepiej żeby pisali wszyscy.

Shmuel

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Piątek 07/11/2008, 22:11 »
(...) A co do jawności, grzecznościowo poprosiłem Fole'ya o podanie mi mailem danych osobowych bym znał człowieka który z taką zaciętością zwalcza prawdziwych Działaczy. Jego jawność nie jest mi dana. Ogólnie domyślam się kim może być, ale z ciekawości czekam na jego potwierdzenie. Może otrzymam odpowiedź - dane zachowam dla siebie. Tomasz Wodzyński.

:-X Proponuję OPEN forum.

Czekam

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wtorek 08/04/2014, 14:51 »
"Proponuję OPEN forum. "

Widzę że forum jest nagle OPEN, ciekawe jak długo :)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek 15/04/2014, 08:05 »
"Proponuję OPEN forum. "

Widzę że forum jest nagle OPEN, ciekawe jak długo :)
Niestety, niezbyt długo - pomimo wszelkich możliwych blokad przeciwko botom, grasują one do woli.
Jedynym na nie lekarstwem jest blokada tworzenia postów przez gości.

Sorry, taki mamy Internet ;)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)