Autor Wątek: Ewidencja KPZSzach  (Przeczytany 8421 razy)

Pablo

• Gość
Odp: Ewidencja KPZSzach
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek 21/05/2010, 23:33 »
Ja w książeczce mam podbity tytuł kandydata, może gdzie wpłata
była źle nazwana, już nie pamiętam:)

To nie są opłaty klasyfikacyjno-rankingowe... Proszę o rozróżnianie poszczególnych zwrotów.
Opłaty za tytuły i kategorię są następujące (komunikat finansowy pkt.13.6):
m - 70 zł
k - 60 zł
I - 50 zł

PZSzach spewnościa odbierze kategorię, choć nie powinien, jak już je nadał.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #16 dnia: Niedziela 23/05/2010, 09:27 »
Za pomyłkę przepraszam, ale od jakiegoś czasu pani księgowej KPZSzach oraz mi chodzi tylko po głowie  nazwa opłata klas.-rankingowa i bzdurne wyjaśnianie opłat dla 'obecnej gwiazdy PZSZach - skarbnika B.Jeżaka'. Niestety facet przekracza normy przyzwoitości (chyba będąc na bezrobociu bo to naprawdę zajmuje kupę czasu) grzebie w kalendarzu CA nawet do lat 2004 i wyszukuje turniejów (zgłoszonych lub nie do FIDE i PZSzach) i  się należy czy też nie to chce kasować dla potrzebującego finansów na cele komercyje PZSzachu. Faceta w nowym Zarządzie lubią, dużo mniej lokalni społeczni Działacze min. naszego Związku. Jeżak stara się wymusić min. na Mariliuszu opłaty z 2006 roku (a zaznaczę są to lata poprzedniej kadencji Zarządu PZSzach). Nas zaczął rozliczać i wymuszać kasę na A-klasie  z lat 2005/06 i kolejnych (która nigdy nie była zgłaszana do FIDE). Przebojem Bogusia jest gniecenie nas o zapłatę 630,00 zł !!! za udział 30 zawdników w Dr.MWoj. w 2008 roku. Turniej jako drużynowa eliinacja MPJ nie podlega opłacie i zgłoszeia turnieju przez nas do FIDE, był turniejm pięciorundowym i sędzia główny Paweł Jaroch dokonał opłaty 300,00 zł 30x10,00 zł za (każdego zawodnika bez względu na ranking) w dniu 30 maja 2008 r. Nasz obecny 'przyjaciel - B.Jeżak' mając trzy razy pisane i wyjaśnianą sprawę, tak czy tak chce tych 630,00 zł - zaznaczam kwota wzięta z kapelusza bo nawet dla 30 elowców w turnieju dziewięciorundowym opłata byłaby 30x20,00 zł czyli 600,00 zł, a w naszym brało tylko kilku elowców i był pięciorundowym. Otrzymaliśmy podobnie jak i ine OZSzachy pismo - zdaniem PZSzach 'o wyjaśnienie' ale było nazwane 'WEZWANIE DO ZAPŁATY' z datą 21.05.2010 czyli idą po trupach i niszczą chęci działania ludzi w klubach i OZSzachach. Za moment odechce się komukolwiek działać w klubach i lokalnych związkach aż wszystko padnie przez komercyjne podejście do szachów obecnego Zarządu PZSzach. Co do opłat za nadanie kategorii centralnych jest to wymienione w kom. org.-finansowym PZSzach co roku i oczywiście obowiązuje dokonanie opłaty za nadanie kategorii przez zawodnika lub macierzysty klub. Zalecam zrobić opłatę, gdyż PZSzach obecnie kosi jak może i raczej nie odpuści bo pilnie potrzebuje kasę. Jako KPZSzach nie będziemy dyskutować w tym temacie z PZSzachem, pomimo jego wezwań o wyjaśnienie lub ponaglenie zawodników KPZSzach. Jeżeli jakiś klub KPZSzach otrzymał pismo (do zapłaty za coś ??? na rzecz PZSZachu z lat poprzednich) a się z tym nie zgadza i wyjaśnienie nic nie dało to proszę o przesłanie mailem wodzuchy@wp.pl kompletu dokumentow i relację mailową z PZSzachem /B.Jeżakiem/ (lub kopie poczty analogowej) aby kol. A.Michalski mógł zaprotestować i jednoznacznie wyjaśnić te kwestie na spotkaniu prezesa PZSzach z prezesami OZSzachów w dniu 30 maja w Warszawie. Skarbnik KPZSzach - Tomasz Wodzyński.
« Ostatnia zmiana: Niedziela 23/05/2010, 12:35 wysłana przez wodzuchy »

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #17 dnia: Niedziela 23/05/2010, 12:57 »
Jeżeli w umowie finansowej nie ma klauzuli o odroczeniu płatności, to po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się. Jeżeli PZSzach nie dopilnował wpłat, to jego strata.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #18 dnia: Niedziela 23/05/2010, 15:10 »
PZSzach podpisuje coroczne umowy finansowe z OZSzechami. Warunkiem podstawowym jest prawidłowość w rozliczeniu się z PZSzach w punktach ujętych w umowie. KPZSzach ma w pełni unormowane kwestie finansowe do 2009 roku i podpisaną umowę na 2010 rok, co świadczy o prawidłowości rozliczeń finansowych do grudnia 2009. Jednak zdaniem 'przyjaciela dziłaczy szachowych z OZSzachów - kol. Jeżaka' jego działanie i tak jest ważniejsze niż zapisane zasady w umowie między PZSzach a OZSzachami. Na dodatek, jak to jest w przypadku KPZSzach nie ma pojęcia o naliczaniu kwot i procedurach finansowych. KPZSzach od kilku lat ma bezpośrednią możliwość przekazywania  nie 100% opłaty klas.-rank. i czekać kilka miesięcy na zwrot 25%, a bezposrednio wpłacania (bez procedury dawania i odbierania) 75% do PZSzach. Taką możliwość zaproponowała sama księgowa PZSzachu, widząc prawidłowości w opłatah ze strony KPZSzach i dobrą współpracę z moją współpracownicą - księgową KPZSzach panią Marią Boutler. Pani Barbara z PZSzach sama stwierdziła, że taka procedura finansowa bardziej jej odpowiada z sumiennymi niektórymi OZSzachami. Gracze K-P A-klasy wiedzą również, że rozgrywki te nie były nigdy brane do klas. rankingowej  w PZSzach oraz FIDE, a dopiero niedawno powstała IV-liga (połączona LO z A-klasą KPZSzach) jest zgłaszana. Kol. Jeżak tego nie rozumie, nie czyta regulaminów tylko nakazuje KPZszachowi płacić przeszło 2.400,00 zł min. za tę klasę rozgrywkową. Myślę, że za tydzień w Warszawie wyjąśni się ostatecznie nagonka Jeżaka i PZszachu, a w przyszłości nie znajdzie się w szeregach Zarządu PZSzach tego typu oszołom który ponownie będzie grzebał i chciał się wykazać wobec kolegów z Zarządu PSzach. Skarbnik KPZSzach - Tomasz Wodzyński.
« Ostatnia zmiana: Niedziela 23/05/2010, 15:19 wysłana przez wodzuchy »

zulu

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Sobota 29/05/2010, 01:38 »
Błędy każdemu się zdarzają.
A sobie wszedłem na stronę FIDE z turniejami np DMJ 2008
http://ratings.fide.com/tournament_details.phtml?event=14069
rezerwowych czy niegrających należy usunąć przed wysłaniem do oceny FIDE, bo za nich można zapłacić.
Poza tym z góry płaci drużyna opłatę k-r za skład podstawowy, z dołu za każdego rezerwowego, gdy rozegra choć jedną partię.
Drużynówka kołowa ???  podlegała pod pkt.
3.3. W turniejach szwajcarskich 5-rundowych klasyfikowanych w rankingu FIDE opłata wynosi 10 PLN od każdego zawodnika niezależnie od posiadanego rankingu.

pozdrawiam AG.
« Ostatnia zmiana: Sobota 29/05/2010, 01:50 wysłana przez zulu »

skarbnik

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Niedziela 30/05/2010, 09:46 »
1. Pan Tomasz Wodzyński łamie pkt 1 regulaminu forum nagminnie mnie obrażając.
2. Nie śledzę turniejów na Chess Arbitrze , kontrolę opłat przeprowadziłem gdy zorientowałem się , że wpłaty za turnieje nijak mają się do rachunków wystawianych przez FIDE. Wszelkie dane wziąłem z komunikatów KKiR PZszach które umieszczane są w internecie i dziwię się , że nikt z województwa kujawsko-pokmorskiego nie interesuje się tym , co jest tam zamieszczane.
3. A - klasa sezonu 2007/2008 została wysłana do FIDE - patrz komunikat KKiR PZSzach 2008/2
4. W omawianych rozgrywkach drużynowych juniorów uczestniczyło 41 zawodników , grało 6 drużyn (informacje z KKiR)więc skąd liczba 30 zawodników - wszyscy grali w niepełnych składach ?
Za turniej drużynowy - bez względu na ilość rund opłaty klasyfikacyjno-rankingowe wynosiły po 20 zł za zawodnika z rankingiem Elo i po 10 zł za pozostałych.  Poza tym na koncie z OKR nie figuruje wpłata 300 zł za ten turniej , widocznie była niewłaściwie opisana i jest zaksięgowana na innym koncie lub wogóle nie została dokonana.
5. Eliminacje Międzywojewódzkie do Mistrzostw Polski Juniorów są obowiazkowo wysyłane do FIDE jeżeli wgrupie rozegrano chociaż jedną partię podlegającą ocenie rankongowej. Organizator nie ma tu nic do powiedzenia , z opłaty rejestracyjnej zawody są zwolnione , opłaty klasyfikacyjno-rankingowe organizator ma obowiązek pobrać i rozliczyć.
Nie wysłanie zapisów partii z kilku grup jest uchybieniem sędziego.
Z poważaniem Bogdan Jeżak - skarbnik PZSzach

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Niedziela 30/05/2010, 23:00 »
Serdecznie Witam,

Niejako z obowiązku czuję się do wyjaśnienia sprawy wiązanej z drużynówkami.
Ad. 4 - wpłata była dokonana na PZSzach i dokładnie opisana. Odpis chyba poszedł do KP,
ale już tego nie mam, stare dzieje:) Drużyn było 5, a nie sześć, startowało 30 zawodników,
a na stronie jest 41, bo wliczeni są rezerwowi, którzy nie brali udziału w turnieju i za nich nie
wnosi się opłaty. Wpłacona została kwota 300 zł (30 zawodników x 10 zł). Nie byłem pewny
ile wpłacić i spytałem się upoważnionej osoby, która mi powiedziała co i jak.
Link do CAPro - http://www.chessarbiter.com/turnieje/ksd_4/list_of_teams_and_players.html
Link do Fide - http://ratings.fide.com/tournament_details.phtml?event=14069

A co do innych spraw, to sam się dziwię tak podniosłego "wystąpienia" naszego skarbnika:)
Jak ja pamiętam, to w ostatnich latach wszystkie turnieje były w jeden złączony (tak jak ostatnio
Przemek mówił, żeby sprawdzać plik, żeby błędów nie było) i wszystko szło do Fide i PZSzach.

U kogoś w półfinałach coś nie było zapłacone??

Pozdrawiam
Paweł Jaroch

skarbnik

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Poniedziałek 31/05/2010, 15:59 »
No niestety na stronie FIDE widnieje liczba 41 więc za tylu zawodników FIDE pobrało opłatę , i za tylu naliczył opłaty klasyfikacyjno-rankingowe Zenon Chojnicki. Jeżeli rezerwowi nie zagrali żadnej partii należy ich usunąć z pliku przed wysłaniem do FIDE - inaczej trzeba za nich niestety płacić.
Z Eliminacji Międzywojewódzkich 2008 odprowadzono OKR za starsze grupy chłopców , nie zapłacono za grupy dziewcząt oraz za C-11 i nie wiem czy nie za C-13 też.
Tak że niestety wychodzi , że KPZSzach ma jednak pewne zaległości.
Bogdan Jeżak - skarbnik PZSzach

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Poniedziałek 31/05/2010, 17:40 »
Witam,

Nie jest nigdzie napisane, że trzeba zawodników usuwać, a K.O.F. wyszczególnia, że nie trzeba płacić za zawodników
rezerwowych, czym może sugerować, że nie trzeba ich usuwać. Jak trzeba, to niech ktoś to gdzieś napisze 8) Było płacone
tyle ile żądał PZSzach. Jeśli coś więcej ktoś coś naliczył, to proszę to załatwiać z Fide a nie z nami ::)

2008 to makroregion w Toruniu... Jeśli to prawda, to z naszym prezesem trzeba wyjaśniać...

Pozdrawiam
pj

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #24 dnia: Poniedziałek 31/05/2010, 23:29 »
Pragnę poinformować kolegów z Zarządu KPZSzach, działaczy oraz szachistów naszego Związku, iż na niedzielnym spotkaniu prezesów PZSzach z prezesami OZSzachów, kol. A.Michalski został poinformowany o pozytywnym przyjęciu wyjaśnień których to dokonałem na prośbę PZSzachu a dot. trzech turniejów z 2008 roku oraz w imieniu MDK nr 1 w Bydgoszczy dot. Turnieju Talentów z 2006 roku. Jak wiemy dzień przed w/w spotkaniem prezesów odbyło się sobotnie posiedzenie Zarzadu PZSzach, na którym to zapewne zapadły dla nas pozytywne decyzje. Tak więc te kwestie mamy wyjaśnione, a jak dotychczas jedyny zgłoszony w PZSzach i do FIDE tegoroczny turniej (DMR KPZSZach 2009/10) jak można zobaczyć na stronie PZSzach mamy dobrze naliczony i przez nas opłacony. Koledze skarbnikowi radzę we wiosenne i letnie chwile - nawet w otoczeniu uspokajającej zieleni na łączce lub w lesie przemyśleć jak naprawić  relacje między klubami i OZSzachami a PZSzachem by jedni i drudzy mieli finanse na swoje działanie statutowe a nie tylko na opłaty inne koszta pozaszachowe. Na obecnę chwilę widzę po KPZSzachu, że kryzys org. finansowy dopadł kluby naszego Związku, a jak dotychczas byliśmy jednym z lepiej współpracującym OZSzchem i płatnikiem min. składek do PZSzach. Mija maj, drugi termin płatności składek przez kluby kończy się za miesiąc, a naszych 13 klubów nie może zdobyć kwoty na składkę członkowską. Sześć klubów zalega jeszcze za 2009 rok. Jak wiemy - jak nie ma życia klubowego to siada wsółzawodnictwo wśród jniorów i seniorów a w turniejach biorą udział wciąż te same nazwiska. Opłaty klayfikacyjne rosną, turnieje w walce o ideę nie są popularne, a w wielu przypadkach przy braku sponsorów którzy dają kasę udział w turniejach opiera się na dość wyskim wpisowym i kosztach pobytu na turniejach za które to w wielu przypadkach płacą sami szachiści. Za moment pozostanie sama centrala - PZSZach bez wsparcia i działania klubów w OZSzachach. Tu radzę kol. Jeżakowi by skierował swoją uwagę na malejącą z roku na rok liczbę klubów szachowych (czynnych w organizacji turniejów, udziału szachistów w życiu szachowym)  i co wyżej zaznaczyłem płacącym daninę PZSzachowi. Kol. Michalski zwrócił uwagę na niedzielnym posiedzeniu na ten problem i by PZSzach miał na uwadze ten niepokojący i zauważalny problem w wielu przypadkach zaniku aktywności klubów szachowych. Pozdrawiam forumowiczów - skarbnik KPZSzach - Tomasz Wodzyński.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek 31/05/2010, 23:34 wysłana przez wodzuchy »

zulu

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Wtorek 01/06/2010, 00:48 »
Zupełnie prywatnie skomentuję to sztuczne połączenie.
Polak potrafi !!!
Nie chwalił bym się tym. Zwykła falandyzacja, aby mniej płacić FIDE i PZSzach.
Przez takie działanie wzrastają opłaty i się nakręca spirala. Pobnie jak z podatkami.

pozdrawiam AG
PS.
1) Z drugiej strony to zupełnie racjonalne działanie na wzrost fiskalizmu FIDE i PZSzach.
2) Zamiast kasowania ręcznie niegrających, lepszy byłby programowy generator tabeli cross Krausego robiący to automatycznie, ale z tym do autora programu.
3) O usuwaniu niegrających była mowa zarówno na kursie w Licheniu w 2006r., jak i Bydgoszczy w 2009 roku.
A przy okazji, kurs w Bydgoszczy był bardzo dobrze przeprowadzony pod każdym względem.
« Ostatnia zmiana: Wtorek 01/06/2010, 14:49 wysłana przez zulu »

skarbnik

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Czwartek 10/06/2010, 19:41 »
Za rezerwowych płaci się już od 2008 roku lub może i 2007
Za skład podstawowy wnosi się opłatę przy rozpoczęciu rozgrywek , za rezerwowych , którzy rozegrali przynajmnien 1 partię przed ostatnią rundą - to cytat z komunikatu finansowego.
Jeżeli chodzi o pozytwne przyjęcie wyjaśnień KPZSzach to pierwsze słyszę , na zebraniu Zarządu podałem moją interpretację , którą zdecydowanie popierał Z.Chojnicki , inni nie wypowiadali się.
Bogdan Jeżak - skarbnik PZSzach

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #27 dnia: Wtorek 15/06/2010, 08:58 »
Temat jest zamknięty !!! W związku z tym nie miałem się odzywać na forum - ale z drobna odpiszę. Widocznie kol. prezes i dz. księgowości odpowiedział pozytywnie na nasze złożone pisemne wyjaśnienia na posiedzeniu prezesów w niedzielę, gdzie akurat nie było kol. skarbnika PZSzach. Kol. Bogdanie - tę kwestię ustal Pan z prezesem PZSzach i odpuść sobie w nagonce na tych solidnych i płacących. Rubryka w linku PZSzach - opłaty za turnieje 2010 oraz za nadanie centralnych kat. szachowych osobiście mi się podoba i powinna być obowiązkowo zlinkowana do stron OZSzach-ów. W naszym woj. zauważyłem jedynie jakieś nieścisłości z turniejem org. przez MDK nr 1. KPZSzach po dodaniu (25% regulaminowego zwrotu - odpisu) ma co do złotówki uregulowane kwestie finansowe jak na razie za DMR. Zapewniam, że kolejny turniej (MWoj.Sen. i Jun.St. w Żninie) będzie podobnie dobrze rozliczony /tak jak od wielu lat czyni KPZSzach/. W pliku można również zauważyć jakie związki mają przywilej przekazywania bezpośrednio tylko 75% kwoty opłaty klas.-rank. za swoją solidność w przeszłości a jak wcześniej pisałem zaproponowane przez dz. księgowości PZSzach. Pozdrawiam - skarbnik KPZszach Tomasz Wodzyński.

skarbnik

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Poniedziałek 21/06/2010, 15:34 »
Nadal sprawa nie jest wyjaśniona a pisnie na forum że sprawy zaległości są załatwione nie ma podstaw.
Zwróciłem się z zapytaniem do Prezesa PZszach i działu ksiegowości i oto odpowiedzi :
Wyjaśnienie Prezesa PZSzach :
 Na Spotkaniu Prezesów byłem cały czas.
Zgodnie z moją pamięcią, Pan Prezes Michalski narzekał na nasze działania ściągające, w szczególności że woli aby nie wszyscy członkowie zarządu regionalnego dostawali maile i bo to niegrzecznie i kładzie się cieniem na opinię członków zarządu. Z konkretów to maksimum według mnie, co było powiedziane to
-trudno ściągać coś co jest starsze niż 3 lata
-nie umarzamy roku 2009 w ogóle
-umorzenia lat 2007 i 2008 są ustalane indywidualnie w zależności od sytuacji
-Basia (która była obecna na tym punkcie) zwróciła uwagę że nie wszystkie wpłaty, z tym z KP, przychodzą dobrze opisane (być może banki nie przepisują z przelewów wszystkiego) i konieczny jest email wyjaśniający wpłaty. Być może zatem są wpłaty które nie zostały rozpoznane prawidłowo.
Wyjaśnienie księgowej PZSzach Barbary Dańczak :
Nie mam pojęcia skąd takie wnioski Pana Michalskiego, wpłaty jak były nie opisane tak są i do dzisiaj żadnych wyjaśnień nie dostałam.
 Pozdrawiam
Barbara Szenborn-Dańczak
Polski Związek Szachowy

I konkluzja Prezesa PZSzach
Bogdan
Czyli sprawa jasna. Nie mieli podstaw do takiego napisu. Napisz lub poproś Basie żeby do nich napisała.
Pozdrawiam
Więc właśnie napisałem.
Skarbnik PZSzach
Bogdan Jeżak

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #29 dnia: Poniedziałek 21/06/2010, 21:35 »
Więc właśnie napisałem.

Nie zakładałbym, aby to wystarczyło.
Nie uważa Pan chyba, że takie sprawy załatwia się poprzez pisanie na forum?
E-mail i numer telefonu do Pana Prezesa podane są na tej stronie.
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)