Autor Wątek: Działanie Komisji Dyscyplinarnej  (Przeczytany 2119 razy)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Działanie Komisji Dyscyplinarnej
« dnia: Wtorek 11/01/2011, 22:57 »
Według mnie to wielki wstyd i jedna z najczarniejszych kart w historii KPZSzach !
Pytam otwarcie, kto jest za to odpowiedzialny ?

http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=39&idn=1124
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

MarekQ

• Gość
Odp: Działanie Komisji Dyscyplinarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 12/01/2011, 02:04 »
a to dobre  :D :D :D

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #2 dnia: Środa 12/01/2011, 09:14 »
Powinny być dodane słowa: "honoris causa" i wszystko byłoby ok. :)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #3 dnia: Środa 12/01/2011, 09:33 »
Komisje dyscyplinarne KPZSzach i PZSzach wykazały się nieprawdopodobną wprost niekompetencją, aby dopuścić do sytuacji, w której zawodnik kupujący partie otrzymał kategorię centralną, ranking FIDE, a teraz jeszcze tytuł międzynarodowy.

To się po prostu nie mieści w głowie  :-[
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #4 dnia: Środa 12/01/2011, 09:48 »
Komisje Klasyfikacji i Ewidencji spisały się za to doskonale(dlaczego mnie to nie dziwi?).

Offline Marilliusz

• Przyjaciel Forum
  • Skoczek
« Odpowiedź #5 dnia: Środa 12/01/2011, 12:41 »

Cytat:
"Komisje dyscyplinarne KPZSzach i PZSzach wykazały się nieprawdopodobną wprost niekompetencją, aby dopuścić do sytuacji, w której zawodnik kupujący partie otrzymał kategorię centralną, ranking FIDE, a teraz jeszcze tytuł międzynarodowy.
To się po prostu nie mieści w głowie"

No cóż..  Jestem "nieprawdopodobnie niekompetentny"-nie tylko zresztą ja. Zdążyłem się przyzwyczaić.  Z jedną uwagą wszakże: sprawę w/w przejął w całości PZSzach w Warszawie i KPZSzachowi nic do tego. A zresztą trzeba by poprosić PZSzach o wyjaśnienia. Jak się coś pisze i puszcza publicznie w sieć, trzeba najpierw sprawdzić u źródeł. 
PS I dlatego pisanie na FORUM kończę definitywnie.

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #6 dnia: Środa 12/01/2011, 12:47 »
Może i za ostro napisałem, ale sprawa jest dla mnie kuriozalna i jak już napisałem wcześniej - nie mieści się w głowie.
I przyznam się, że od razu wiedziałem, że tak się skończy, że nikt nic w temacie nie zrobi, sprawozdanie pójdzie po PZSzach, zawodnik dostanie ranking FIDE (choć aby wykupił tytuł Cm - tego to już nie przewidziałem). Było na 100% pewne, że sprawy nie da się odkręcić, jeśli nie zrobi się czegokolwiek w kilka dni po zakończeniu turnieju. Śmiem twierdzić, że tego nie zrobiono, dlatego pozostaje nam się tylko wstydzić.

fotokris

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Środa 12/01/2011, 12:57 »
Mój błąd w tej sprawie.Afera rozpoczeła sie po złożeniu propozycji kupna partii mojemu zawodnikowi .Początkowo planowałem złożyć zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa do prokuratury.Ale nie chciałem robić kłopotu organizatorom.Wstd byłby na cały kraj.Organizatorzy wywiązali się i nadali bieg sprawie.Niestety z nieznanych mi przyczyn Komisja Dyscyplinarna nie robi nic. Aby sprawę wyjaśnić  może jednak złożyć zawiadomienie z rozszerzeniem wniosku o sprawdzenie działania Komisji Dyscyplinarnej np. celowe zaniechanie i niewypełnianie statutowych obowiązków.

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #8 dnia: Środa 12/01/2011, 14:01 »

Cytat:
"Komisje dyscyplinarne KPZSzach i PZSzach wykazały się nieprawdopodobną wprost niekompetencją, aby dopuścić do sytuacji, w której zawodnik kupujący partie otrzymał kategorię centralną, ranking FIDE, a teraz jeszcze tytuł międzynarodowy.

No cóż..  Jestem "nieprawdopodobnie niekompetentny"-nie tylko zresztą ja. Zdążyłem się przyzwyczaić.  Z jedną uwagą wszakże: sprawę w/w przejął w całości PZSzach w Warszawie i KPZSzachowi nic do tego. A zresztą trzeba by poprosić PZSzach o wyjaśnienia. Jak się coś pisze i puszcza publicznie w sieć, trzeba najpierw sprawdzić u źródeł. 
PS I dlatego pisanie na FORUM kończę definitywnie.
Z mojej strony to nie uważam, żeby komisja KPZSzach się zachowała dobrze, gdyż jeżeli dostaje się pismo z wnioskiem o ukaranie to nawet jeżeli uznało się za niewłaściwe gremium do rozpoznania sprawy to należy powiadomić o tym fakcie wnioskodawcę. Od p. Mariusza Stoppla żadnej odpowiedzi nie otrzymałem.
Z kolei p. Jan Nogal również milczy - obiecywał powiadamiać mnie - co de facto jest jego obowiązkiem - jestem stroną sporu, a ostatnie wiadomości pochodzą z okresu sierpień/ wrzesień - mimo że później pisałem do niego w powyższej sprawie.
Komisja dyscyplinarna podobno wyznaczyła sobie termin do załatwienia sprawy do końca września 2010. Żadnej informacji o zakończeniu postępowania nie otrzymałem.
Nie wnioskowałem o nadanie żadnych tytułów Rafałowi Bukowskiemu.
Żałuję, że posłuchałem Pawła Jarocha i p. Zenona Chojnickiego i nie zweryfikowałem wszystkich partii wygranych na przegrane tego zawodnika (wynik 0-0). Wtedy na pewno nie dostałby żadnego tytułów, a najwyżej mnie by ukarano jako sędziego za niewłaściwe postępowania.
Jak się ma do czynienia z taką sprawą to po prostu ręce się rozkładają...
Indolencja organów PZSzach, które dały się omamić?, zastraszyć? Rafałowi Bukowskiemu...
Ostatnia informacja, którą otrzymałem od pana Nogala to że zawodnik został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy (informacja ok. końca sierpnia 2010) - dla mnie ten zawodnik jest nadal zawieszony mimo, że nie jest to nigdzie uwidocznione - nie otrzymałem żadnych innych informacji o rozstrzygnięciu tej sprawy, a więc nie została rozstrzygnięta - w związku z tym do żadnego sędziowanego przeze mnie turnieju go nie dopuszczę.
O zawieszeniu zawodnika powinna być jakaś informacja - nawet czasowym - nie znalazłem takowej.
Samej Komisji Dyscyplinarnej zależy żeby wyciszyć tą sprawę - prosił mnie pan Nogal o niewypowiadanie się na forum w tej kwestii. Zgadzam się, że forum nie jest odpowiednim miejscem, ale w związku z biernością właściwych organów, a wręcz gloryfikacją  niesportowego zachowania nie pozostaje nic innego.
Przy okazji jak ktoś nie ma odwagi, kompetencji do załatwiania spraw dyscyplinarnych (co nie jest niczym przyjemnym) to niech nie podejmuje się piastowania takich funkcji.
Oświadczenia 2 osób o propozycjach korupcyjnych, plus cudownie wygrane partie są dosyć sugestywne...
Nie mówiąc o groźbach karalnych wobec Karola Rawicza - jednej z osób, które złożyły oświadczenia.
Pozdrawiam
Paweł Paluszkiewicz
sędzia główny VI MFS w Chojnicach

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 12/01/2011, 16:58 »
Z jedną uwagą wszakże: sprawę w/w przejął w całości PZSzach w Warszawie i KPZSzachowi nic do tego.
Żałuję, że posłuchałem Pawła Jarocha i p. Zenona Chojnickiego i nie zweryfikowałem wszystkich partii wygranych na przegrane tego zawodnika (wynik 0-0).
Jak się ma do czynienia z taką sprawą to po prostu ręce się rozkładają...
Indolencja organów PZSzach, które dały się omamić?, zastraszyć? Rafałowi Bukowskiemu...
Mam takie wrażenie, że obu Panom zależało na wyjaśnieniu sprawy, ale nie chcieli tego robić własnymi rękami.
To tak jak w sprawie katastrofy smoleńskiej - oddano prowadzenie śledztwa Rosjanom, a teraz wszyscy są zdziwieni treścią raportu MAK.

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #10 dnia: Czwartek 13/01/2011, 16:10 »
Nie wszyscy są w temacie, dlatego początek całej afery opisany jest tutaj:

http://trango.webd.pl/forum/index.php?topic=159.45
(Odpowiedź #50 dnia: Piątek 16/07/2010, 15:51)

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek 13/01/2011, 16:29 »
Ci nie wszyscy będący w temacie to np. ja. Dopiero dziś przeczytałem posty z forum o Chojnicach i jestem wstrząśnięty. Nie wydarzeniami z Chojnic, bo takie elementy jak Bukowski (nie potrafię się zmusić do napisania "pan") zawsze się znajdą, ale dalszym ciągiem sprawy. Czyli absolutnym brakiem konsekwencji dla winnego.

Dawajmy dalej przykład młodym, jak należy piąć się w górę.

Offline lagon

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sobota 16/04/2011, 15:17 »
Cytat:

Witam wszystkich,
Dawno nie odwiedzałem forum i przyznam, że życie stało sie bardziej komfortowe.
Wracając do tematu. W polskim prawie i nie tylko istnieje ogólna zasada "domniemania niewinności"
Mnie nie udało się udowodnić ponad wszelką wątpliwość winy.
Może ktoś mógłby to zrobić lepiej?
W tym przypadku jednak słowa wypowiedziane publicznie są bardzo nie na miejscu.
A jeżeli ktoś się ma wstydzić, to tylko te osoby, które sprzedały punkty - o ile takie fakty miały miejsce.
Zdecydowałem sie napisać, gdyż może ostudzę niektóre zapały wydawania osądów.
Mam swoje prywatne zdanie na ten temat i takim ono zostanie.
Pozdrawiam
jn