Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 28767 razy)

Pablo

• Gość
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #30 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 15:42 »
Jak nie na miejscu, biuro (był pewnie Prezes, Sekretarz lub Skarbnik) dostało papiery, nikogo o tym nie informowali,  teraz się dowiaduje, że pismo chyba zostało wysłane w listopadzie, a my jako nowy zarząd dostajemy w styczniu pismo. Jest to lekko mówiąc niekompetencja, niestety nie wiem jeszcze kogo.... A wszyscy pewnie będą atakować nowy zarząd. Przemek, nie mów, że ta krytyka nie jest na miejscu jak o tym się teraz dowiaduje, a termin był wcześniejszy....

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #31 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 16:10 »
Pawle, nie będę się z Tobą licytował. Zerknąłem tylko na Twoją obecność na zebraniach zarządu w 2011 roku, o ile dobrze liczę, to na 7 zebrań obecny byłeś dwukrotnie. Może gdybyś był częściej obecny, to wiedziałbyś więcej o tym, co się tam dzieje?
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 17:53 »
Przemek, a co ma piernik do wiatraka?? Jeśli już tak wymieniasz te zebrania zarządu w zeszłym roku, to możliwe, że tak wyszło, tylko też weź pod uwagę, że na jedno zebranie w ogóle nie dostałem zawiadomienia (nie było na stronie, na forum, w mailu), a na pozostałych po prostu nie mogłem być... Pewnie wiesz, ale jest coś takiego jak relacja z zebrania zarządu, a tam nic nie było o tym napisane.

Na Walnym Zebraniu były prezes powiedział, że jak sędzia nie działa w złej intencji, a się pomyli, to nie można go ukarać  ??? Nawet jeśli będzie to nagminnie czynił... Czy tak samo ma to wyglądać z działaczami, każdy może robić (właściwie nic nie robić) co chce w danej sprawie, a my mamy mieć buzię na kłódkę :-X bo nie można krytykować, bo to społecznicy >:( Ja potrafię przyznać się do błędu, jako Kolegium Sędziów wydaliśmy na walnym decyzję, że tylko "Ze względów proceduralnych oddalamy upomnienia dwóm sędzią: P i IA", czy coś w tym stylu, choć jeśli chodzi o stanowisko w zaistniałych sprawach przynajmniej większość z nas nie zmienia własnego zdania.

Przemek, nie tędy droga, żeby wszystkich głaskać... Krytyka jest konkretna, a nie z mojego widzimisię 8)

Na koniec dla naszych forumowiczów dodam tylko tyle, że trwają pracę nad nową stroną i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to powstanie w ciągu tygodnia, tak jak nowe forum na którym będzie trzeba przedstawiać się z imienia, nazwiska i może jeszcze miasta zamieszkania. Nowa strona będzie pod adresem kpzszach.pl

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
« Odpowiedź #33 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 18:26 »
Pawle, nie będę się z Tobą licytował. Zerknąłem tylko na Twoją obecność na zebraniach zarządu w 2011 roku, o ile dobrze liczę, to na 7 zebrań obecny byłeś dwukrotnie. Może gdybyś był częściej obecny, to wiedziałbyś więcej o tym, co się tam dzieje?

Przemku !!!

Na Walnym Zebraniu Pablo " publicznie się przysiągł", że w tej kadencji znajdzie czas na zebrania
Jerzy Śniadecki

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 19:00 »
nowe forum na którym będzie trzeba przedstawiać się z imienia, nazwiska i może jeszcze miasta zamieszkania.
Tutaj akurat nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Sam byłem wielokrotnie anonimowo opluwany przez jednego znanego torunianina, ale i tak uważam, że anonimowość powinna pozostać.
Lepiej pokusić się o moderację wpisów, które nic nie wnoszą do tematu lub obrażają innych. Jak będzie trzeba się przedstawiać z imienia i nazwiska to to forum umrze szybciej niż się narodzi.
Z drugiej strony, jeśli ktoś kogoś publicznie znieważy to są adresy IP i inne możliwości, by takiego delikwenta namierzyć. Dlatego też optuję za anonimowością plus ewentualna cenzura. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, co może być cenzurowane (czyli np. obrażanie innych i posty nic nie wnoszące do tematu).
To tyle ode mnie. Cieszę się, że powstanie strona pod profesjonalną domeną. Przysporzy to nieco prestiżu związkowi. Tylko nie mów nikomu, kto zasugerował takie rozwiązanie oficjalnie na walnym ;).

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 19:47 »
Panie Jurku, jakie młode wilki z Bydgoszczy przypuściły atak 8)
Ja jestem z Świekatowa, Piotrek, Szubina, a jedyne osoby z Bydgoszczy chyba mają ponad 40 lat ::)

Jeśli chodzi o Forum, to będziemy dyskutować. Jest trochę czasu:)
Wiem, wiem Krystian 8)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Wtorek 17/01/2012, 09:06 »
Dane kontaktowe Członów Zarządu:

Benedykt Mroziński - PREZES
ben.mrozinski@wp.pl
606-637-317

Paweł Jaroch - WICEPREZES ds. młodzieżowych i ewidencji
pjaroch@o2.pl
692-244-586

Robert Śliwonik - WICEPREZES ds. organizacyjnych i sportowych
enermet@onet.eu
781-610-830

Andrzej Dróbka - SKARBNIK
andrzej.drobka@w.pl
693-469-799

Cezary Kozłowski - SEKRETARZ
biuro@sempre.torun.pl
660-438-614

Piotr Szybowicz - CZŁONEK ds. historii i wyróżnień
pjaroch@o2.pl
667-222-886

Jarosław Wiśniewski - CZŁONEK ds. dyscypliny
wisniewskijaroslawkpzszach@wp.pl
609-912-224

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #37 dnia: Wtorek 17/01/2012, 09:09 »
Nastapila mala pomylka, oczywiscie wiceprezesem jest zasluzony Robert Sliwonik  8)
Czekamy na relację z zebrania. Podobno bardzo ciekawie wyglądała lista mandatów jakimi dysponowało kilka osób, chętnie bym się z taką oficjalną listą zapoznał.
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Wtorek 17/01/2012, 14:26 »
Nie rozumiem Przemek, coś się uwziąłeś ;-) Relacja pewnie niedługo będzie, a co do mandatów, to ułatwie Ci szukanie. Tylko Ja i Robert mieliśmy mandaty z innych klubów niż należymy, statut to umożliwiał i kluby wystawiły pełnomocnictwa.
Lepiej się zajmować tym ile razy byłem na zebraniach, ile mandatów mieli ludzie nie należący do klubów, niż tym co trzeba naprawiać przez niektórych niekompetentnych członków z byłego zarządu...

Offline Janusz.Tarczykowski

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Wtorek 17/01/2012, 17:26 »
Jeśli chodzi o brak anonimowości na nowym forum to ja jestem jak najbardziej za, jeżeli ktoś się wstydzi swoich słów to może to znak, że nie powinien ich wypowiadać, byłbym też za moderowaniem forum, bo za dużo jest na nim dyskusji na poziomie śmieciowym, zamiast na merytorycznych sprawach ludzie skupiają się tylko na osobistych wycieczkach, wiem, że jest wielu szachistów, którzy tak jak ja chcieli by tutaj czytać o szachach w regionie, a nie o tym kto co komu, szczególnie jeśli nawet nie wiem kim są Ci ludzi bo mają nicki w stylu sjdkfndlf. Sytuacja tutaj bardzo przypomina mi politykę w Polsce, gdzie stale tylko są dyskusje, kto jest postkomuchem, kto współpracował z sb, kto miał dziadka z wehrmachtu etc. i politycy zapominają, że pokolenia urodzonego w już wolnym kraju to już tak nie rusza i tak samo jest z szachami, nie interesują nikogo prawie bezsensowne spory personalne, ale jestem pewien że każdego interesuje przyszłość i teraźniejszość szachów w regionie.

Pozdrawiam i życzę wszystkim więcej luzu i pracy nad szachami a mniej złości i energii zmarnowanej na wylewanie żółci, Janusz Tarczykowski.

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #40 dnia: Wtorek 17/01/2012, 21:01 »
Generalnie na forum Przemka nie istnieje problem użytkowników "sjdkfndlf".
Wielkie ukłony dla Przemka.
Zostawmy to i nie zmieniajmy.
Jeśli była pewność co do rewelacyjnego funkcjonowania forum w czasie, gdy w Zarządzie  był Ojciec "Wielkiego Brata", to w czasie, gdy Pan Uli jest poza Zarządem, jest większa pewność swobody wypowiedzi. Dla dobra (wbrew pozorom) Nowego Zarządu i nas wszystkich.

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Środa 18/01/2012, 09:45 »
W związku z załatwieniem spraw formalnych i pisaniem jeszcze tego co można na organizację imprez, zebranie zostało przesunięte na czwartek 26.01 do ZS nr 26 - g. 17:00. Porządek obrad zostanie podany w ciągu kilku dni.

Co do forum, to oczywiście dziękujemy Przemkowi za prowadzenie, ale chyba większość myśli: "nowy zarząd - nowe rozdanie". Nie mniej jednak sprawa na pewno będzie poruszona.

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #42 dnia: Środa 18/01/2012, 14:45 »
Co do forum, to oczywiście dziękujemy Przemkowi za prowadzenie, ale chyba większość myśli: "nowy zarząd - nowe rozdanie". Nie mniej jednak sprawa na pewno będzie poruszona.

Większość Zarządu czy większość szachistów? Wśród użytkowników forum nie byłbym przekonany czy jest to taka większość...
Może jakaś ankieta...
Podobnie ze stroną internetową - można mówić, że bardziej profesjonalne jest mieć w polu adresu nazwę związku, ale aktualna domena jest już rozpoznawalna w Polsce - nowa dopiero będzie musiała sobie renomę wypracować.
Sugerowałbym ostrożnie z rewolucjami, naprawiajmy błędy, ale po co zmieniać to co jest dobre i działa...
No ale to jest tylko moje skromne zdanie...

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #43 dnia: Środa 18/01/2012, 14:50 »
Akurat jeśli chodzi o nową domenę, to nie ma wyjścia - aktualną stronę zrobiłem sam i sam ją prowadziłem od czerwca 1999, jest więc to całkiem duże moje dziecko. :)

I zbyt wiele czasu i pracy w nią włożyłem, czego efektem zapewne jest wyrobiona przez lata renoma, aby ją komuś oddać, nie mając pewności, czy dobre zdanie będzie dalej podtrzymane. Serwer jest zresztą dosyć wiekowy (nie ma np. MySQL), więc nie daje możliwości na rozwinięcie skrzydeł, a podobno takie są ambitne plany dotyczące nowej strony.

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #44 dnia: Środa 18/01/2012, 15:08 »
Przemku jak najbardziej rozumiem, że nie chcesz oddać komuś strony...
Pisząc posta myślałem raczej, żeby Zarząd zmierzał w kierunku prowadzenia strony dalej przez Ciebie ;)
Zajmujesz się już od 13 lat społecznie prowadzeniem strony, bo to lubisz i robisz to świetnie. Nie byłeś w zarządzie KP, co nie stanowiło problemu żebyś dalej nawet z własnych środków ciągnął swoje dzieło.
Nie chodzi mi tu, żeby Ciebie dalej wykorzystywać - bo minimum to powinno być opłacenie kosztów istnienia domeny przez KPZSzach.
Kolejny admin może być "dziś", a w następnej kadencji już nie, a wątpię czy będzie chciał prowadzić to za kilka lat. Ze stroną jest dużo roboty, trzeba z jednej strony się trochę znać, a z drugiej ją aktualizować.
Po co rozwijać skrzydła w kwestie graficzne, najważniejsza jest aktualność, co najmniej dla mnie...
Podam przykład z mojego podwórka, co z tego że osemka.com wygląda wizualnie ładnie, jak mamy problem z administratorem i właściwie nie jest aktualizowana...
Zrobić stronę internetową nie jest trudno, ale dbać o jej aktualizowanie i o to żeby ludzie rzeczywiście wchodzili na nią to już inna kwestia. A nie chodzi o to, żeby pojawiały się tylko informacje od strony władz, ale i z klubów z regionu.
Nikt nie wchodzi na stronę, żeby zachwycać się jej szatą graficzną czy różnymi bajerami, ale szuka informacji i to jest sedno sprawy.