Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 28581 razy)

Stach

• Gość
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #120 dnia: Czwartek 10/04/2014, 15:32 »
Halo, panie Harasimowicz - działaj pan :)

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #121 dnia: Wtorek 15/04/2014, 20:06 »
Dalej cisza w temacie ???

Może ktoś z obecnych lub nieobecnych, ale zorientowanych napisze co się wydarzyło w Szubinie, bo zaczyna to wyglądać jakby Zarząd zlikwidowano.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #122 dnia: Środa 16/04/2014, 07:31 »
W czasch kiedy Uli był w większości sekretarzem na posiedzeniach Zarządu czy też Walnych KPZSzach to sprawozdanie w wersji nieoficjalnej było zawsze publikowane w dniu posiedzenia na stronie jedynego forum KPZSzach. Dzień później już było do przeczytania na oficjalnej stronie KPZSzach. Dobre nawyki są praktykowane nadal przez Ulego i co się działo na ostatnim  KS KPZSzach jest  do natychmiastowego zaznajomnienia się na stronie Forum. Co się dzieje z tymi plikami na stronie KPZSzach sam nie wiem. Kolegium Sędziów KPZSzach wiecznie monituje o miejsce na stronie Związku !!! - jest bardzo ważnym ciałem w KPZSzach które przy zmieniających się wciąż przepisach ma wiele do publikowania, omawiania i komentowania. Czy admin ich nie publikuje, czy też ma taki nakaz ??? - widocznie komuś jest to mocno nie na rękę. Znam Andrzeja i wiem, że tych plików po prostu nie dostaje a to co ma przesłane publikuje w miare szybko na stronie. Informacja o prawie wszystkich imprezach w większości  prywatnych lub klubowych wiszą od dłuższego czasu (do znudzenia)i a KPZSzach jest odsunięty na bok. Miałem kilka telefonów (po raz  z kolejny) z Grudziądza by w obecnej edycji Zarządu wrócić do dawnych dobrych zwyczajów i wieloletnich założeń KPZSZach i pisać relacje z imprez rangi MP, P-w MP i innych gdzie reprezentują nasz Okręg zawodnicy Zwizku. Szczególnie chodzi o młodszych szachistów którzy nie mają dochodów i muszą liczyć w większości i raczej  jedynie na bogatych rodziców. Dla uzdolnionej młodzieży (seniorzy wdają w większości swoje zarobioine pieniądze) istnieje nadal potrzeba pozyskiwania sponsorów. Popierają to wynikami sportowymi ale potrzebna jest jeszcze część opisowa - potwierdzająca na stronie KPZSzach. Często takii opis daje jakiś pogląd o szachach władzom gminnym, miejskim czy też u sponsora a nawet daje często dużą pomoc w utzymaniu lub istnieniu sekcji szachowej. Dzisiaj o kolejnym sukcesie Radka grudziądzanie mogą jedynie podeprzeć się pisząc własne pisemka do władz miejskich, szkolnych, sponsorów oraz prasy a to jet raczej g.... warte. W sytuacji Rotistrza grozi nawet rozpad Klubu po odejściu Janka Nogala i każda wzmianka jest potrzebna by ten ważny na mapie szachowej KPZSzach oraz ta bardzo uzdolniona grupa wychowanków tego Klubu mogła się nadal rozwijać szachowo. Radek z oficjalnych pism na obecną chwilę może przedłożyć jedynie wydruk końcowych wyników z MP czy też innych turniejów. Z MP w szachach szybkich w którym sedziował nasz 'najaktywniejszy' będący a zarazem członkiem Zarządu nic nie napisał o sukcesach naszych juniorów. Brak wsparcia 'piórem' na oficjalnej stronie KPZSzach min. doprowadzi zapewne do kłopotów lub rozpadu kolejnych sekcji szachowych większych lub mniejszych klubów naszego Związku. Pamiętam jak po imprezach rangi Dr. MW zawodnicy klubów prosili mnie o dodrukowanie dyplomu za 7, 9 czy inne miejsce bo dla wladz czy sponsora był to ważny dokument. o ile można było pomóc to nawet pisaliśmy oficjalne pisma podpisane przez prezesa AM do szkół czy władz gminnych lub miejskich mówiące o sukcesie zawodnika czy też drużyny by to mogło pomóc Klubowi i K-Pomorskim szachom. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 16/04/2014, 15:50 wysłana przez wodzuchy »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #123 dnia: Sobota 26/04/2014, 23:04 »
A relacji wciąż nie ma - niedługo minie miesiąc od zebrania...
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #124 dnia: Niedziela 27/04/2014, 06:39 »
Pisarzy  protokołu z ostatniego Walneg a szczególnie odpowiedzialnych za jego opublikowanie zapraszam do toruńskiego Muzeum Etnograficznego na zajęcia pisnia gęsim piórem w ramach 14 TFNiSz by zostać 'skrybem'. Myślę, że dużo szybciej w wiekach śednich poradzłby sobie takowy pisarz dokumentów przepisując go ręcznie po kilkadziesiąt egzemplarzy i na domiar rozsyłając je konno do zainteresowanych z terenów  Pomorza i Kujaw. Żyjemy w dobie internetu, smartfonów, możliwości informowania szybszeo niż  pomyślimy. Głęboko współczuję uczestnikom Walnego oraz gościom którzy zapewne oczekują jakiegoś głosu z obrad tego najważniejszego ciała KPZSzach -  będącego ponad Zarządem Związku. Uważam, że Wioletta będąca protokuantem zrobiła wszystko co trzeba na Walnym a  dokumenty utknęły gdzieś ??? ?? A tak w ogóe po co nam Wale, i tak rządzą i będą rządzić - bliźniacy KPZSzach, bo jak widzę nie ma na to bata a jakie rządy to i takowe traktowanie maluczkich. Pozdrawiam To Wo.
« Ostatnia zmiana: Niedziela 27/04/2014, 06:49 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #125 dnia: Piątek 09/05/2014, 01:06 »
Coś się ruszyło na stronusi KPZSzach. Zauważyłem nawet  że Ci co nie lubią jedynego Forum Szachistów KPZSzach je czytają. Na oficjalnej stronie KPZSzach poinformowano mnie - tu cytat Jednocześnie prosimy pana Wodzyńskiego o zaprzestanie demagogi pod adresem KPZSzach na forum P. Jahra. Każda informacja, która trafi do administratora Andrzeja Harasimowicza jest umieszczana bez żadnej ingerencji w treść w możliwie krótkim czasie. Można również wysłać materiały czy inne informacje na mój adres e-mail, żeby czasami było szybciej., że moim zdaniem tak wyglądający obraz KPZSzach tak nie wygląda ?. W szczegóły nie wnikam ale wspomniane tempo mają '''zawrotne''' ów administratorzy. Relacja z wykładu po monitach w końcu po długim czasie umieszczono a sprawozdanie z Walnego jest zapewne w połowie drogi w necie czyli przed wakacjami raczej ? je opublikują !!!. Na szczęście jestem wolny od zależności wobec KPZSzach, nie muszę być grzeczny i układny by dostać jakieś mistrzostwa czy sędziowanie a kameralne turnieje będziemy robić bez względu na banicję w KPZSzach i istnienie (a raczej pomijanie w bieżącym - patrz kalendarz  na stroie głównej gdzie w kolejności powinien być turniej z 11.05 'Grilowanie ...' - inne klubowe są i potwierdzają się prywatne zarządzenia PJ wobec 'nieprzychylnych' na oficjalnej stronie dla wyłączności Związku). W sumie mam ich i ich zachowanie w głębokiej i rozwartej d---e. Dodatkowo piszę na Forum którego nie obejmuje cenzra KPZSzach. Nie robię tego złośliwie tylko wytykam błędy które widzę. Krytykowałem szkaradki w forum KPZszach i na sczęście i innym te koszmarki się również nie spodobały. Może w kolejności teraz jak już się coś ruszyło na stronce, ktoś ruszy pupcię i zrelacjonuje poiedzenie z Walnego a jeżeli nie to przynajmniej  napisze oficjalne z racji pełnionej funkcji w Zarządzie  przeprosiny lub wyjaśnienie za poniżające traktowanie Działaczy klubowych KPZszach  (choć na ten gest raczej nie ma co liczyć a może jednak - to zdziwiłbym się). Zarówno z mojej strony jak i innych wypowiadających się nie byłoby krytyki gdyby było dobrze. Więc umówmy się jak będzie dbrze to nie będzie krytyki ale na oklaski raczej nie liczcie. Pozdrawiam i proszę o nie uprawianie swojej dla mnie 'głupkowatej' demagogii wielce zapracowanego działacza KPZSzah. To Wo
« Ostatnia zmiana: Piątek 09/05/2014, 06:53 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #126 dnia: Piątek 09/05/2014, 07:22 »
Powinno się podziękować za taką informację na stroninusi KPZzach gdyż ci co nie wiedzą, że funkcjonuje strona Fprum Przemka Jahra to oficjalne zostali ponformowani, ze ta strona jsst i ma się dobrze. Chociaż wątpę by dojrzali szachiści  z Kujaw i Pomorza oraz kraju i zagranicy o tym nie wiedzieli. Tak, że w imieniu Forumowczów dziękuję za przekierunkowanie na stronę na której informacyjnie i szachowo się coś dzieje. Jak będą jakieś materialy z Walnego to w formie nieoficjalnej na pewno będzie można je tu opublikować by w końcu terenowi Działacze KPZSzach mogli dowiedzieć się co się na tym Walnym działo. Osobiście zastanawiam się czy aby dokumenty z posiedzenia nie zginęły, nochyba nie ?  Jeśli nie - to co jest tak wnikliwie ukrywane, że idzie wszystko w zapomnienie ? Jeżeli obecni włodarze KPZSzach nie potrafią sklecić wszystkiego w całość to należy następnym razem zwrócić się ponownie do pana mecenasa z którym współpracowaliśmy przez lata. Wykonuje on dla takich 'intytucji' jak nasza bezpłatne porady, prowadzi pod względem prawnym posiedzenia wyborcze a nawet opracowuje i przygotowuje materiały itp. Na domiar opłacany jst z unijnych środków i chętnie współpracuje, doradza i pomaga. Czepiam się tego Walnego, gdyż statutowo jest to obowiązek poinformowania wszystkich na stronie  i w okrślonym terminie o ile się takwą posiada -a takowa ja widać jest i admini nie wymarli - choć na to wyglądało. Co niektórzy jedak najwyższe gremium KPZSzach i pozostałych Działaczy mają za nic. Przykre jest, że w gronie obecnego Zarządu jet kilka porządnych osób ale nie są decdentami tego organu - a szkoda. Pozdrawiam To Wo.
« Ostatnia zmiana: Piątek 09/05/2014, 14:33 wysłana przez wodzuchy »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #127 dnia: Niedziela 18/05/2014, 11:12 »
Relacja w końcu się ukazała.
Po przeczytaniu w pierwszej kolejności skojarzył mi się szekspirowski cytat "źle się dzieje w państwie duńskim"...
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #128 dnia: Środa 21/05/2014, 06:29 »
Jak można zauważyć po nielicznych uwagach  i ciągłych prośbach min. KS KPZSzach jakieś pozytywne zmiany zaistniały na oficjalnej stronie KPZSzach - są potrzebne liki przez co stworzyła się większa otwartoś na regionalne sprawy. Również po 45 dniach ukazało się sprawozdzanie i co cieszy 'z przeprosnami' i to, że wydusili te słowa obecni włodarze Związku. Co do tych trzech podpisów to i owszem potrzebne są do zdania dokumentów wraz z ałącznikami w KRS-ie. Jak zapene wszyscy pamiętają umieszczaniem - następnego dnia po Walnym zajmował się vice-prezes ds. organizacyjnych i Uli zawsze merytorcznie i zgodnie z protokółem tego dokonywał. Ale cieszy słowo przepraszam i to, że sprawozdanie wreszcie  zaistniało na stronie. Jak już cześniej napisałem będą pewne pozytywy w działaniu (chociażby niewielkie) to i na Forum będzie też lepiej - co i mnie osobiście cieszy by niezaprzpaszczono dorobku poprzednich prezesów KPZSzach. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 21/05/2014, 06:31 wysłana przez wodzuchy »

Offline Milewski Henryk

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: Środa 21/05/2014, 23:35 »
Czytam i ciągle nie rozumiem o co Ci chodzi, Tomek? Ale to Twoja Sprawa.

Jestem za starym FORUM było bardzo przejrzyste. Nie mam na myśli krytykę
obecnego Zarządu KPZSzach, ale wg mnie ta ich strona jest do kitu!!! Ich FORUM obecnie jest niedostępne, a i o innych wiadomościach, żeby się dowiedzieć, trzeba się nagimnastykować.

Jeżeli chodzi o brodnickie szachy, szły w dobrym kierunku (jeżeli chodzi o szkolenie dzieci), niestety zniszczyli je brodniccy decydenci, zwłaszcza prezes TKKF- Zygmunt Krzemiński, a i wtórowali mu jego "ulubieńcy". I zniszczyli dwa zarejestrowane w PZSzach kluby.
 Z tego właśnie powodu.  Dawno przestałem interesować się brodnickimi szachami,

I uważam, że to jest przyczyną znikania klubów szachowych w innych miastach naszego regionu.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #130 dnia: Czwartek 22/05/2014, 07:43 »
Jak już wcześniej pisałem jestem niezależnym od KPZszachu i jego układów wewnętrznych. Wem, że ludzie z Klubów naszego Związku pisaliby słowa pozytywne jak i negatywne ale niestety miałoby to odzwierciedlenie później przy  przydzielaniu turniejów, stounku do zawodników danego klubu itp a tego nie chcą. Odpisują jedynie Ci atakowani. Ja obecnie  bawię się w organizację  turniejów rekreacyjnych - rodzinnych  i 'z zawodowstem' nie chcę mieć już do czyniena- szkoda zdrowia i czasu. Moje skromne głosy jak widzę delikatnie skutkują choć jestem chyba najmniej - teoretycznie  zainteresowanym w KPZSzach by było lepiej. Mam sentyment do wielu świetnych Działaczy Związku, dobrych starych nawyków i przyzwyczajeń. Jest wiele spraw które zaprzepaszczono i to boli ale w tych sprawach niech wojują inni. Pozdrawiam To Wo.

Offline Marilliusz

• Przyjaciel Forum
  • Skoczek
« Odpowiedź #131 dnia: Czwartek 27/11/2014, 22:49 »
Szanowni Państwo!
25.10 w MDK nr 2 odbyło się Zebranie Zarządu z udziałem zaproszonych gości. Dzisiaj mamy 27.11, a relacji i protokołu nie ma!!! Ustalono w trakcie tego zebrania, że 10.01.2015 r. odbędzie się nadzwyczajny Zjazd Delegatów KPZSzach i nowe wybory. Pytam: DLACZEGO JESZCZE NIE POWIADOMIONO O TYM DZIAŁACZY I SZACHISTÓW NASZEGO REGIONU? Czyżby rządzący grali na zwłokę? I jeszcze jedno: administrator strony związku od 25.05 nie miał czasu zaktualizować Kalendarza Imprez KPZSzach. Co robi w tym względzie, nie wiem. A wystarczy otworzyć tzw. chessarbitra i wpisać zawody, które organizuje się w województwie. "Money for Nothing"? Pozdrawiam

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #132 dnia: Piątek 28/11/2014, 16:46 »
To oczywiste działanie na zwłokę - wstyd panowie "działacze"  :-[
Mieliście takich wspaniałych poprzedników, ale nauka poszła w las...

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #133 dnia: Piątek 28/11/2014, 16:50 »
Nawiązując do działania oficjalnej strony KPZSzach to na początku sierpnia przesłałem zarówno Andrzejowi Harasiewiczowi (który obsługiwał stronę) a następnie PJ po kilka maili z prośbą o umieszczenie regulaminu MT Abstynentów w kalendarzu KPZSzach - poddziale imprezy innych organizatorów. Wysyłałem po kilka maili bez odpowiedzi. Dzisiaj wiem, że Andrzej zrezygnował z tej społecznej pracy ale pozostał wszechmocny w KPZSzach - PJ (nie mylcie z Przemkiem Jahrem który był skromny i sumienny w roli administratora). Właśnie uwaga i podsumowanie moich maili do PJ były w treści, że Przemek otrzymywał infa na stronę KPZSzach i  publikował je nie później jak następnego dnia a najczęściej w dniu wysłania bez względu na miejsce swojego pobytu i czynności wykonywane w tym czasie (praca, delegacja, wypoczynek itp.) - prawda boli. Ludziska macie kłopot bo jest do kitu pod tym jak i innymi względami i współczuję obecnie tym porządnym, ambitnym i aktywnym działaczom KPZSzach. Ja zrezygnowałem z jakimkolwiek z próbami publikowania (choć w mailu od PJ miałem zapewnienie o każdorazowym umieszczeniu wszystkiego co prześlę) na prywatnej stronie PJ - zwanej dalej oficjalną KPZSzach. Aktualnie mogę do woli publikować i promować szachy na stronie toruńskiego Flisaka, Przemek ciągnie nadal świetną i cenną  robotę udostępniając swoją stronę szachową no i należy jeszcze dodać na facie aktywną stronę Daniela i Andrzeja 'Szachy w Toruniu'. Ostatnio dodatkowo otrzymałem od Andrzeja propozycję wrzucenia informacji turniejowych do kalendarza na stronę OPP Toruń. Niestety od dłuższego już czasu nawet sprawy związkowe  leżą w publikacjach na stronie więc czemu wymagamy by były informacje  tych 'nieważnych ośrodków szachowych' w województwie. Na szczęście te działania klubowe i lokalne wytrwają a w KPZSzachuu kiedyś pieprznie bo już nie jest dobrze. Niestety ci porządni arbitrzy nie są dopuszczani sędziowania głównych turniejów w Związku a jedynym i najlepszym jest oczywiście PJ !!! Pisać więcej nie ma sensu  gdyż wałkujemy to już od 2012 roku a i tak sprawy idą w coraz to gorszą stronę. Pozdrawiam wszystkich znajomych - mych od szachownicy = To Wo
« Ostatnia zmiana: Sobota 29/11/2014, 06:31 wysłana przez wodzuchy »

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #134 dnia: Poniedziałek 17/04/2017, 14:39 »
Witam.
Jako, że docierają do mnie pytania odnośnie powodu mojej rezygnacji z funkcji Przewodniczącego KKiE, pozwalam sobie zamieścić tutaj pełną treść mojej rezygnacji która (niestety) nie mogła zostać w pełni zamieszczona na stronie kpzszach.pl
Składam natychmiastową rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Ewidencji KPZSzach. Jednocześnie informuję iż dotychczasowe obowiązki pełnić mogę do najbliższego piątku, tj. 14.04.2017 lub krócej, jeżeli do tego czasu Prezes KPZSzach wyznaczy mojego następcę.
Na moją decyzję wpłynął ograniczony czas prywatny oraz wyrażone publicznie na Walnym Zebraniu Delegatów niezadowolenie Prezesa KPZSzach z mojej pracy. W takiej sytuacji nie widzę możliwości dalszej pracy w ramach KKiE, zwłaszcza gdy prezes KPZSzach nie jest w stanie przekazać mi osobiście swoich uwag co do mojej pracy na rzecz KKiE, ale potrafi wyrażać niezadowolenie wśród delegatów klubów z województwa, szczególnie podczas mojej nieobecności na zebraniu.

Z poważaniem,
Andrzej Harasimowicz