Autor Wątek: Casus Ósemki Chojnice  (Przeczytany 3495 razy)

Offline P.P.

• Goniec
Casus Ósemki Chojnice
« dnia: Środa 22/10/2008, 10:36 »
Zostaliśmy w zeszłym roku zmuszeni do przejścia do POZSzachu przy okazji organizacji Półfinałów MPJ. Postawiono nam ultimatum, że albo się przepiszemy albo nie dopuszczą naszych juniorów do turnieju...
Nic nas nie ciągnie do województwa pomorskiego, ale w powyższej sytuacji poszkodowani byliby nasi juniorzy. Co drugi rok mielibyśmy zamkniętą drogę do awansu do MPJ.
Mam nadzieję, że tak jak pisze Paweł, zarząd KPZSzachu nie będzie robił przeszkód co do naszego uczestnictwa w turniejach KPZSzachu, a głównie w rozgrywkach drużynowych ;)

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 29/10/2008, 00:03 »
Zostaliśmy w zeszłym roku zmuszeni do przejścia do POZSzachu przy okazji organizacji Półfinałów MPJ. Postawiono nam ultimatum, że albo się przepiszemy albo nie dopuszczą naszych juniorów do turnieju...
To sprawa na Walne PZSzach, nie można stosować terroru.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline P.P.

• Goniec
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #2 dnia: Środa 29/10/2008, 11:57 »
Kolokwium napisał ->
To sprawa na Walne PZSzach, nie można stosować terroru.
PZSzach wprowadził swego czasu zmiany w statucie, które niby mają świadczyć o przypisaniu klubów do WZSzachów, aby było zgodnie z podziałem administracyjnym kraju.
Statut PZSzach stanowi w § 20 pkt. 11
11.    Klub i stowarzyszenie, o których mowa w §10 punkt 1, mogą posiadać status członka zwyczajnego tylko na obszarze województwa właściwego terytorialnie i jedynie w obrębie właściwego związku wykorzystywać prawa wyborcze, o których mowa w punktach 5 i 6.
Sytuacja podobna do Chojnic dotyczy/dotyczyła podobno kilkunastu klubów w Polsce. Rozmawialiśmy swego czasu z prezesem Wodą, ale tylko bezradnie rozkładał ręce...
Szkoda tylko, że PZSzach wymyśli sobie przepis, a nie pomyśli o przepisach przejściowych, bo skoro byliśmy już członkiem zwyczajnym to powinni to jakoś uregulować...
W końcu zostaliśmy członkiem zwyczajnym KPZSzachu pod rządami dawnego statutu i wszystko było w porządku.
I tak na prawdę sprawa stanęła na tym, że KPZSzach powinien nas sam wykreślić z urzędu, ale pan Michalski powiedział, że tego nie uczyni, jeśli sami o to nie napiszemy. My oczywiście nie byliśmy zainteresowani takim rozwiązaniem...
No to pan Gordziejczuk postanowił nie dopuścić naszych juniorów w zeszłym roku do makroregionu, no i ostatecznie przenieśliśmy się wyłącznie ze względu na naszych juniorów...
Nie rozumiem szczerze dlaczego pan Gordziejczuk tak nastaje, żebyśmy grali w Pomorskim związku?
Wieść gminna głosi, że chodzi o ilość głosów na walnym zebraniu delegatów, które liczy się od dziesiątek klubów i mu właśnie do 30 brakowało :P
Swego czasu miałem pomysł, żeby starać się o status członka stowarzyszonego KPZSzachu.
W statucie PZSzachu jest w § 2O pkt. 12
12.    Posiadanie statusu członka stowarzyszonego innego związku nie pozbawia klubu i stowarzyszenia prawa do udziału w życiu sportowym, natomiast wykluczone jest podwójne korzystanie z prawa wyborczego.
Taki status załatwiałby problemy Chojnic w udziale w życiu sportowym w KPZSzachu, tylko że statut KPZSzach nie przewiduje instytucji członka stowarzyszonego.
Szczerze to w ogóle w Rozdziale III nie wymienia innych członków niż zwyczajni, dopiero w kompetencjach zarządu jest mowa o nadaniu statusu członka honorowego. Delikatnie mówiąc to wszystkie 3 statuty POZSzachu, KPZSzachu i PZSzachu są nie precyzyjne :-[
Na prawdę próbowaliśmy zostać w KPZSzachu, ale niestety nie udało się :(
« Ostatnia zmiana: Środa 29/10/2008, 12:22 wysłana przez P.P. »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #3 dnia: Środa 29/10/2008, 12:59 »
W Centralnym Rejestrze Członków PZSzach Ósemka widnieje jako członek Związku Pomorskiego:

http://www.cr.to.pl/ew/viewpage.php?page_id=2&zwiazek=PO&typ_czlonka=0

Rzeczywiście, sytuacja paradoksalna, że startuje w naszych rozgrywkach...
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #4 dnia: Środa 29/10/2008, 18:05 »
PZSzach wprowadził swego czasu zmiany w statucie, które niby mają świadczyć o przypisaniu klubów do WZSzachów, aby było zgodnie z podziałem administracyjnym kraju.
Statut PZSzach stanowi w § 20 pkt. 11
  • A czy musicie być członkiem zwyczajnym PZSzach i korzystać z prawa wyborczego?
    Możecie być członkiem wspierającym PZSzach (nie wyklucza to brania udziału w życiu sportowym). Wtedy bylibyście członkiem tego stowarzyszenia (Zw.Woj.), w którym chcecie.
    Na przykład członkiem KPZSzach, a członkiem wspierającym PZSzach (w Statucie KPZSzach nie ma rozróżnienia na rodzaj członków).
  • Możecie też mieć siedzibę w KPZSzach, a działać na terenie jak dotychczas (Chojnice).
    Nie likwiduje to możliwości korzystania z subwencji samorządowych, gdyż można się powołać na ilość członków klubu z danego regionu (Chojnic).
  • Nie wiem jak wygląda sytuacja z "Lajkonikiem" Kraków, był w Małopolskim, teraz Świętokrzyskim Zw.Szach. (na podstawie komunikatu PZSzach o opłaconych składkach).

"Polak potrafi" nie naruszając prawa dostosować go do swoich potrzeb. Ot, i wilk syty i pies cały.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Pablo

• Gość
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #5 dnia: Środa 29/10/2008, 20:02 »
W Centralnym Rejestrze Członków PZSzach Ósemka widnieje jako członek Związku Pomorskiego:

http://www.cr.to.pl/ew/viewpage.php?page_id=2&zwiazek=PO&typ_czlonka=0

Rzeczywiście, sytuacja paradoksalna, że startuje w naszych rozgrywkach...

Niedługo czeka to też Brusy...

Offline P.P.

• Goniec
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #6 dnia: Środa 29/10/2008, 21:56 »
Kolokwium napisał =>
    * A czy musicie być członkiem zwyczajnym PZSzach i korzystać z prawa wyborczego?
      Możecie być członkiem wspierającym PZSzach (nie wyklucza to brania udziału w życiu sportowym). Wtedy bylibyście członkiem tego stowarzyszenia (Zw.Woj.), w którym chcecie.
      Na przykład członkiem KPZSzach, a członkiem wspierającym PZSzach (w Statucie KPZSzach nie ma rozróżnienia na rodzaj członków).
    * Możecie też mieć siedzibę w KPZSzach, a działać na terenie jak dotychczas (Chojnice).
      Nie likwiduje to możliwości korzystania z subwencji samorządowych, gdyż można się powołać na ilość członków klubu z danego regionu (Chojnic).
    * Nie wiem jak wygląda sytuacja z "Lajkonikiem" Kraków, był w Małopolskim, teraz Świętokrzyskim Zw.Szach. (na podstawie komunikatu PZSzach o opłaconych składkach).

"Polak potrafi" nie naruszając prawa dostosować go do swoich potrzeb. Ot, i wilk syty i pies cały.
Wszystko się zgadza, myślałem w podobny sposób ;)
Tylko że złożenie wniosku o nadanie takiego statusu podejrzewam, że nie rozwiązywałoby nadal naszego problemu...
Bo statut daje duże pole do interpretacji, a władze POZSzachu dalej mogłyby trzymać się literalnego brzmienia § 20 pkt. 11 i w dalszym ciągu nie dopuszczać naszych juniorów...
Może nie potrzebnie się przepisaliśmy, ale mówiąc kolokwialnie nie wiem czy jest sens się z "koniem kopać" :P
Przykre jest tylko, że w tym konflikcie ucierpieli by juniorzy, a to chyba właśnie dla nich działają wszyscy działacze w związkach...
Tylko widać dla niektórych ważniejsza jest biurokracja...
Generalnie z momentem wpisania nas do związku pomorskiego problem stał się nieaktualny.
Mam tylko nadzieję, że zarząd KPZSzachu nie zabroni nam udziału w swoich turniejach (gł. DMR).

Pablo

• Gość
Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #7 dnia: Środa 29/10/2008, 22:21 »
Tylko ja teraz bym się domagał od Pomorskiego Związku Szachowego udział waszych zawodników
w Kadrze Województwa Juniorów! Niech was tylko nie wywiną w konia i się tego domagajcie.

Ale naprawdę wam współczuję :( Patrząc na wpisy na forum:

http://szachy.gda.pl/forum/index.php?t=thread&frm_id=10&S=dc01b8e846cf7c7b64027a68b3b5f253

będziecie mieli niewesoło. Jak można tak zwłaszcza dzieci "straszyć i nękać". Bo to nie robi się źle klubowi
z Kolbud, ale tym dzieciom, na które ta cała atmosfera źle wpływa. Z opisów tamtego forum
jeszcze wynika, że może być postawiony na Walnym PZSzach wniosek o odebranie licencji Pomorskiemu
Związku Szachowemu. Radzę wam bacznie śledzić poczynania Zarządu Pom. Z. Szach. i zapoznać się
z niektórymi tematami na tamtym forum...

GJZ

• Gość
Odp: Casus Ósemki Chojnice
« Odpowiedź #8 dnia: Czwartek 30/10/2008, 11:11 »
Moja rada dla Ósemki.

Grajcie w DMR w KPZSzach bo w PoZSzach nie ma gdzie. W 2008 roku nie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Okręgu. W DMO w 2007 roku zagrało 5 klubów. Watpię też czy odbędą się tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Województwa - ale zostały jeszcze dwa miesiące, więc... Chodzi oczywiście o rozgrywki seniorów.

I nawiązując do znanej kiedyś piosenki dodam jeszcze:
"A poza tym nic w pomorskim się nie dzieje".

pozdrawiam
Grzegorz Zieliński
UKS ZAWISZA Kolbudy
PS. Cieszę się, że Wasze forum wróciło i cieszy mnie, że zaglądacie na forum  www.szachy.gda.pl

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 13/05/2009, 22:32 »
Podczas festiwalu w Chojnicach będzie można również zrobić III klasę sędziowską,
a może i II, ale to już zależy od długości szkolenia. Info w najbliższych dwóch tygodniach..

Swoją drogą stronka Ósemki robi się coraz ładniejsza;)

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #10 dnia: Środa 13/05/2009, 23:52 »
Zawsze możesz się wypowiedzieć Paweł także na naszym forum ;)
Strona rzeczywiście atrakcyjnie wygląda aczkolwiek borykamy się cały czas ze zmianami wśród zarządzających webmasterów...
Dla mnie to podstawą jest, żeby strona była aktualna, więc jak czegoś nie można znaleźć na stronie głównej to często jest na forum - dosyć aktywnie tam się wypowiadam ;)
Aktualnie przejął prowadzenie strony Krzysiu Bankert i myślę, że jako szachista będzie częściej i szybciej aktualizował wyniki, także z własnej inicjatywy, a nie tylko na podstawie tego co my mu przesyłamy. Poprzedni admin, który ostatnio zrezygnował był związany z tenisem stołowym - mamy w końcu wiele sekcji...
Czas pokaże jak to wyjdzie.
PS. Trochę wypowiedź nie w temacie - raczej pasuje do kluby KPZSzach w internecie (mimo że nie ma nas już w KP :( )

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #11 dnia: Sobota 19/03/2011, 23:20 »
Zostaliśmy w zeszłym roku (czyli 2007 - dopisek pjahr) zmuszeni do przejścia do POZSzachu

News ze strony PZSzach:

PZSzach nie otrzymał odpowiedzi na wysłane listy polecone. Pomorski Związek Szachowy nie funkcjonuje od półtora roku. W związku z powyższym Pomorski Związek Szachowy powinien zostać wykreślony.

Ponieważ trzeba zorganizować eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski Juniorów, a Pomorski Związek Szachowy zostanie wykreślony z rejestru członków PZSzach, Tomasz Sielicki zaproponował, aby upoważnić Wiceprezesa ds. Młodzieżowych do podjęcia decyzji o organizacji eliminacji do MPJ i PPJ w woj. pomorskim.

UCHWAŁA NR 12/02/2011
z dnia 13.02.2011

Zarząd jednogłośnie zdecydował o wykreśleniu Pomorskiego Związku Szachowego i upoważnieniu Wiceprezesa ds. Młodzieżowych do organizacji zawodów związanych ze współzawodnictwem dzieci i młodzieży do czasu utworzenia nowej organizacji na terenie woj. pomorskiego, która będzie w stanie takie zawody zorganizować.
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #12 dnia: Niedziela 20/03/2011, 13:04 »
Pomorski Okręgowy Związek Szachowy (PoZSzach) przestał funkcjonować. Z dniem 11 lutego została wydana decyzja przez Prezydenta Miasta Gdańska o rejestracji Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego - w przyszłości PWZSzach zajmie dotychczasowe miejsce PoZSzachu - do tego jednak wymagany jest wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, na który chwilowo nowozawiązany związek nie ma środków finansowych. W skład władz wchodzą osoby, które chcą coś zmienić w pomorskich szachach, a nie tylko zajmować funkcje w zarządzie jak było kiedyś...
Aktualnie związek działa przede wszystkim na społecznej pracy członków zarządu - nawet księgowość jest prowadzona nieodpłatnie, więc myślę że wszystko się ułoży. Jak na razie priorytetem jest załatwienie wszelkich spraw urzędowych - a następnie wystąpienie do PZSzach o licencję.