Autor Wątek: Turnieje w Regionie  (Przeczytany 59866 razy)

Pablo

• Gość
Turnieje w Regionie
« dnia: Sobota 25/10/2008, 19:09 »
Na wzór starego forum, zamieszczam podobny temat. Krótkie wyniki (i nie tylko ::)),
można zamieszczać tutaj :)

Od razu mogę zaproponować udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski
w Szachach Błyskawicznych P'5
, które odbędą się w dniach 30-31.05.2009r
w Bydgoszczy, a organizatorem będzie BTSz Centrum Bydgoszcz.

Już dawno w regionie nie było takiej rangi zawodów. Ostatnim organizatorem
imprezy z cyklu MP był chyba Żnin.

pozdrawiam
pj

Pablo

• Gość
Odp: Turnieje w Regionie
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 05/11/2008, 21:52 »
11 listopada odbędzie się już kolejny turniej na Chemiku. Zgłoszenia można
dokonać na stronie: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_438/

zapraszam!
pj

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota 08/11/2008, 20:13 »
Pierwsze ciekawe zgłoszenie dotarło do mnie 8) Do turnieju na Chemiku
zgłosił się GM Grabarczyk Mirosław. Proszę się zgłaszać na stronę CAPro,
znacznie to przyspieszy turniej w dzień zawodów.

Offline WinD

• Goniec
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela 09/11/2008, 16:47 »
Pamiętam, że przed kilkoma laty na przełomie listopada i grudnia odbywał się Półfinał Mistrzostw Torunia. Potem zawody finałowe zmieniły formułę i półfinał przestał być potrzebny. Skutkiem ubocznym jest jednak redukcja do minimum liczby turniejów klasycznych w grodzie Kopernika.
Tak się zastanawiam (wiem, wiem, że organizacja turnieju to ciężkie zadanie), czy jednak nie warto by było przywrócić zawodów o tytuł Mistrza Torunia w dawnej formie (półfinał jesienią, finał wiosną)? Przy okazji turnieju głównego mile widziany byłby też turniej klasyfikacyjny. Kiedyś Torfarm-64 organizował ich sporo, teraz o tym nie słychać...
Marzenia? Pomarzyć chyba można...  ;)
Pozdrawiam,

WinD

Akbar90

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela 09/11/2008, 21:33 »
Dokładnie się zgadzam, że taki turniej by się przydał w tym okresie.  Moim zdaniem toruńskie kluby powinny się porozumieć i zająć organizacją.  Przydałby się jakiś sponsor... wiem, że to marzenie ale jak się wnikliwie poszuka to się znajdzie. 

Półfinały Mistrzostw Torunia zawsze były ciekawe i motywowały do gry, rozwijania się... 

Groszek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela 09/11/2008, 23:25 »
Jako ?przyszywany Torunianin? bardzo bym się cieszył z takiego turnieju. Z tego co mi wiadomo Prezes Torfarmu-64 jest zaangażowany w organizacje Mistrzostw Torunia jeszcze w tym roku. Szkoda tylko, że tak wielu silnych toruńskich szachistów nie bierze w Mistrzostwach  udziału. Zupełnie tego nie rozumiem, przecież tytuł mistrza miasta to prestiż i miejsce w historii.

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek 11/11/2008, 19:53 »
11 listopada odbędzie się już kolejny turniej na Chemiku.

Gratulacje dla Rafała Borguli, który mimo porażki w I-wszej rundzie potrafił się pozbierać i samodzielnie wygrać turniej!

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek 24/11/2008, 13:03 »
Czy są w necie partie z tegorocznego festiwalu w Chojnicach?

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #8 dnia: Wtorek 25/11/2008, 08:53 »
Dobrze, że zapytałeś Michale :)
Z niewiadomego powodu umknęło nam zamieszczenie tych partii w serwisie.
Plik z partiami można już pobrać.

http://www.szachy.lo.pl/partie.htm
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #9 dnia: Wtorek 25/11/2008, 09:42 »
Dobrze, że zapytałeś Michale :)

Szkoda, że nie tydzień wcześniej gdy przygotowywałem się do partii z przeciwko uczestnikowi tego festiwalu :)

A tak przy okazji zamieszczania partii w serwisie - bardzo ich mało ostatnio. Z tego roku zaledwie cztery turnieje. Dlaczego tak jest? Jestem pewien, ze nie dlatego, że Przemkowi się nie chce, natomiast zastanawiam się, czy naprawdę tylko 4 turnieje odbyły się w naszym regionie w tym roku?

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #10 dnia: Środa 26/11/2008, 02:02 »
Partie były, ale nie wiem czemu zniknęły ze strony naszego klubu. Nasz webmaster niestety nie jest szachistą i chyba uznał to za nieistotne :-[
Postaram się, żeby wróciły.
W przyszłości jak ktoś potrzebuje wyników lub partii proszę wysłać wiadomość do mnie, postaram się pomóc.
A na forum czasem czytam po czasie...

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #11 dnia: Środa 26/11/2008, 08:12 »
W przyszłości jak ktoś potrzebuje wyników lub partii proszę wysłać wiadomość do mnie, postaram się pomóc.
A na forum czasem czytam po czasie...

Przemek jak zwykle zareagował z prędkością światła, więc wszystko ok :)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #12 dnia: Środa 26/11/2008, 08:30 »
No niezupełnie...
Turniej zakończył się w połowie lipca, a partie wstawiłem dopiero po 4 miesiącach  :-[
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

esuap

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Niedziela 30/11/2008, 02:48 »
Wczoraj 29.11.2008. Grali przedszkolaki i ... trochę starsi..., i gimnazjaliści - na turnieju szachowym  w Kurzętniku - coroczny "Mikołajkowy". Otwierali władze gminy i organizator Krzemieniewski (nie mylić z krzemińskim, psujaczem brodnickich szachów). Turniej  przeprowadził, wzorowo,  Feliks Stachowicz (miał do pomocy informatyka). Cztery grupy: I- przedszkolaki, II- klasy 1-3, III- klasy IV-VI i czwarta grupa - gimnazjaliści w sumie było około 40 (szczegóły na życzenie). Piękna atmosfera - tego nie da się opisać (uwierzcie). Dzieci zachowywły się - bez przesady - lepiej jak dorośli. Może dlatego, że Organizator zaplanował turniej dla opiekunów, wśród kilkunastu z nich, 9-ciu grało blitza na 5 min.- jako piąta grupa turniejowa.  Młodzi grali 7 rund po 10 min. na partię.
A teraz ewenement: we wszystkich grupach I miejsce zajęło tylko jedno nazwisko - MARCHLEWICZ - Kacper, Artur, Damian oraz Kamil, reprezentujący rolę opiekuna swoich młodszych braci.
W każdej z pięciu grup były: medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wpisowe 0 zł.   
« Ostatnia zmiana: Niedziela 30/11/2008, 03:13 wysłana przez esuap »

esuap

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Niedziela 30/11/2008, 03:10 »
"Małe" a jednak znaczące sprostowanie: Pominąłem dziewczyny, były na pewno ?? grupy - około 13,
które grały w oddzielnych ?? grupach klasowych. 
I jeszcze jedna bardzo ważna ...
« Ostatnia zmiana: Niedziela 30/11/2008, 10:34 wysłana przez esuap »