Autor Wątek: Bieganie  (Przeczytany 4705 razy)

Offline Woland

• Goniec
Bieganie
« dnia: Piątek 14/11/2008, 10:02 »
Jeśli są wśród szachistów biegacze, albo osoby nieśmiało próbujące zacząć biegać, to zapraszam 22. listopada na XV Bieg Kolejarski - 10km ładnymi parkowymi alejkami w pobliżu stadionu TKKF. Przyjemna atmosfera i możliwość przebiegnięcia się z naprawdę mocnymi zawodnikami.

http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=1605

rykuj

• Gość
Odp: Bieganie
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela 30/11/2008, 19:48 »
Zapraszam do wspólnego biegania  pięknymi trasami wokół Świecia.  Praktycznie w oddaleniu 10 minut do miasta dochodzi język Borów Tucholskich, powodując, że szybko można znaleźć się w pięknej okolicy. Mimo, że miasto kojarzone jest z celulozą, jest pięknie położone, a większość miasta leży na zboczu pradoliny Wisły nadając krajobrazowi charakter podgórski. 
Np. trasa 18,2 km wiedzie z mojej dzielnicy w stronę młyna nad Wdą, po jej przekroczeniu skręca w prawo i  równolegle do  nurtu rzeki w pewnym oddaleniu przebiegamy most nad autostradą, zbiegając w stronę Kozłowa, po raz drugi przekraczając Wdę, tym razem nad zaporą. Dalej skręt w lewo, i biegniemy wzdłuż  jeziora zaporowego pod ogromnym starym wiaduktem. Dalej trasa prowadzi wzdłuż pięknie meandrującej Wdy  w lesie i dobiegamy do Wyrwy. Tu w prawo i niestety dość ruchliwą szosą Drzycim-Świecie (ale tylko ok. 900 m) i odbijamy szybko w lewo, szutrową  trasą dobiegamy do przejazdy kolejowego na trasie Gdynia-Bydgoszcz. Dalej pośród pól i lasu docieramy do jeziora Deczno, które okrążamy od północy, i dalej skrajem lasu i w lesie dobiegamy w pobliże ośrodka wypoczynkowego w Decznie. Stąd już tylko 5 km asfaltem do domku (dwa warianty w zależności od nastroju).

Ostatnio zimno, ciemno, mokro ... brr ...
Pozdrawiam

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek 01/12/2008, 10:50 »
Zazdroszczę takich pięknych tras...

Shmuel

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek 01/12/2008, 18:29 »
Piękna sprawa - trasa.

Obawiam się, że mało jest szachistów biegaczy w regionie. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zachęcić do biegania (aktywności fizycznej). Plusy biegania każdy zna.

Np. trasa 18,2 km
Mało kto ma 'żelazne płuca'. To prawie półmaraton  ;D

rykuj

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela 04/01/2009, 00:27 »
Polecam na zimę siłownię, klub fitness, ew. zakup  bieżni do domu. Sympatyczne bieganie w ciepełku. Oczywiście dla hardcorowców (Woland) bieganko przy minus 5 :).

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek 05/01/2009, 08:52 »
Minus 5 to jest lajcik, w Nowy Rok było coś koło tego i się zgrzałem biegnąć :)

Dziś minus 15 :)

rykuj

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek 14/04/2009, 18:46 »
Zawiadamiam Koleżanki i Kolegów o pierwszym przebiegnięciu maratonu. Dzieki za gratulacje  ;)

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #7 dnia: Środa 15/04/2009, 09:57 »
Wielkie, wielkie gratulacje!!! Nie sądzę by ktoś niebiegający umiał naprawdę to docenić, ale każdy kto próbował doceni. Jesteś wielki!

Jakieś wspomnienia? Wpis na blogu? Foty? Gdzie to było? Jaki wynik?

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #8 dnia: Środa 15/04/2009, 13:07 »
O właśnie. Jaki wynik? Udało się zejść poniżej 5 godzin?

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 15/04/2009, 13:46 »
Rykuj - jako biegający dokładnie wiem jak wkurzające jest pytanie o wynik, ale ja pytam ze względów sportowych.

Generalnie biegaczy do szału doprowadza klasyczny dialog z niebiegaczem któremu chwalimy się naszym występem:

- Wiesz, przebiegłem wczoraj maraton!!
- A który byłeś?

:D

rykuj

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Środa 15/04/2009, 21:48 »
Biegłem  urokliwą trasą - ze Świecia, poprzez Sulnówko, Bedlenki, Leosię, Lubocheń do Drzycimia.  GPS pokazał 21,1 km prawie przy kościele w Drzycimiu. I wtedy - w tył zwrot ... i do domu.  Około pół na pół - dukty leśne i mało uczęszczany asfalt.

Polecam przepiękne miejsca, które mijałem po drodze (w nawiasie ilość gwiazdek w zależności od atrakcji):

*** Bedlenki - (8,9 km)   urokliwy most nad Wdą, kilka domostw, nadleśnictwo z budynkiem ze taką dziwną wieżą. Mimo, że to niedaleko od mojego domu, to miejsce sprawia wrażenie zupełnego odludzia. Kończy się tu asfalt (czyli można tu dojechać bezpiecznie samochodem), po stromym zjeździe w dół. Lecz ja dobiegłem do tego miejsca z innej strony - leśną drogą od  Sulnówka. W pobliżu moje ulubione miejsce, ostoja dzikiej zwierzyny - prawie musiałem się ewakuować któregoś razu przed dzikami (:
***** Leosia - (13,4 km) -   to jest przystanek kolejowy, ale czarowne miejsce leży tuż obok ! Polecam nawet mieszkańcom  rodzinnego grodu nad Brdą aby tu przyjechać w niedzielę na spacerek (nie wspominam o chełminiakach, bo pewnie znają tę atrakcję ...). Spróbujcie sobie wyobrazić: wąwóz, w środku Wda, czarowny mostek nad rzeką. Ale to nie koniec. W pobliżu - wysoki na ok. 40- 50 m wiadukt kolejowy - pod którym płynie górskim prądem Wda, po wejściu na ten wiadukt (lekka wspinaczka)  różnice względne wysokości  jak w górach. Niesamowity widok:  stoisz ponad czubkami wysokich drzew, daleka perspektywa.  Aż drżą nogi jak się podchodzi do barierek (zresztą upiłowanych - nie wiadomo po co). Mój asystent zjeżdżał stamtąd  na linie (trenuje wspinaczkę skałkową). Trzeba uważać, bo od czasu do czasu jedzie pociąg.  Kolejna atrakcja - zerwany (ponoć spalony)  inny  most - a w zasadzie jego brak;   tzn. idziesz drogą i nagle  .... przepaść !! - w dole znowu Wda. Uwaga na dzieci, pilnować !!
** jeziorko (jeziorka ?)  między Leosią a Lubocheniem (ok. 14,4 km) - odkryłem je kiedy pokonywałem drogą rowerem od drugiej strony; wyglądają  na polodowcowe,  troszkę księżycowa atmosfera, pagórki - przypomina to Suwalszczyznę i Park Krajobrazowy w okolicach Jeziora Hańcza (nb - śliczności miejsce)
** Gródek (ok. 18 km) - znany z przedwojennej elektrowni wodnej na Wdzie. Kiedyś to był cud techniki dostarczający zielonej energii; do dziś jeszcze czynne. Jak zabaczycie na mapę, to cała wioska jest otoczona przez pętlę Wdy. Może stąd nazwa.
- Drzycim (21,1 km) - wieś gminna, nic ciekawego.

Pytacie o czas. Hmm, niestety, nieco ponad 5 h, ale obiecuję poprawę. To był lightowy bieg w celu oceny możliwości, uniknięcia kontuzji. Udało się to zaliczyć na 1 litrze wody i 1 paczce sezamków. Po biegu krótki odpoczynek, kąpiel i mecz z synami w piłkę. Czyli spokojnie można było szybciej. Ale po co ??

Pozdrowienia

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #11 dnia: Środa 15/04/2009, 22:52 »
Pełen szacun Rysiek.
Dzięki za info o Leosi, trzeba będzie się koniecznie tam wybrać :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

rykuj

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek 14/07/2009, 14:03 »
Takie lato w PL - lipiec i leje prawie codzienne. Stąd decyzja - zakup bieżni. Piękna sprawa, polecam ! Ostatnio zrobiłem 12 km przy koncercie Gov't Mule przed oczami. Żadne biegające za tobą psy, szarżujący motocykliści, głośni quadowcy. Jedyny minus - brak ładnych dziewczyn podczas treningu :)  OK, żartuję - żona obok ładuje na rowerku, niezłą ma figurkę :). Szachiści - bierzcie się do WF. Szczególnie młodzi.

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #13 dnia: Piątek 09/10/2009, 17:50 »
W niedzielę w Poznaniu startuję w swoim pierwszym maratonie. Trzymajcie kciuki!

rykuj

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Sobota 10/10/2009, 23:28 »
czekamy na relację