Forum Szachistów KPZSzach

Tematy forum => Turnieje w regionie => Wątek zaczęty przez: harasimo w Sobota 16/04/2011, 12:29

Tytuł: Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków.
Wiadomość wysłana przez: harasimo w Sobota 16/04/2011, 12:29
W Toruniu odbywają się właśnie Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków. Wyniki aktualizowane na bieżąco na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_1570/index.html
Tytuł: Odp: Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków.
Wiadomość wysłana przez: wodzuchy w Wtorek 19/04/2011, 09:32
Witaj Jarku !!!
Widać faktycznie, że wwiało Ciebie na moment i wiele nie dojrzałeś jak i nie podjadłeś przygotowanego w ramach wpisowego obiadu !!!???? W MW Przedszkolaków - w Toruniu Organizator (Paweł Pawłowski) zawsze preferuje nagrodzeniem - zachęceniem tego naszego 'planktonu szachowego' indywidualnym (medalem lub statuetką dla każdego) bez względu na wynik. Natomiast nie wyobrażasz sobie, że osiemnastolatków tzw. starych koni szachowych będziemy wyróżniać medalem dla zachęty. A tak nawiasem to Organizatorzy Mistrzostw Województwa Jun. do lat 14 i 18 otrzymali od przybyłych głównie rodziców i opiekunów szachowej młodzieży wiele miłych słów za organizację turnieju. To Wo.
Tytuł: Odp: Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków.
Wiadomość wysłana przez: Pablo w Wtorek 19/04/2011, 10:30
Za organizację tak, no może poza drobnym opóźnieniem, ale to i tak dobrze w porównaniu do niektórych imprez prowadzonych przez prezesa. Z kolei sędziowanie lekko mówiąc nie było najlepsze. Głównie chodzi mi o dwie sporne sytuacje i decyzje podjęte przez sędziego głównego, które powinny być zupełnie odmienne. Niestety to już nie pierwszy raz... Sprawy będzie ciąg dalszy...
Tytuł: Odp: Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków.
Wiadomość wysłana przez: pjahr w Wtorek 19/04/2011, 11:14
Czekamy na reację, a wyniki znadziesz na serwerze CAPro (http://www.chessarbiter.com/turnieje/turnieje.php?nazwa=&miejsce=&status=wszystkie&wojewodztwo=KP&typ=wszystkie&rodzaj=wszystkie&szukaj=Wyswietl+turnieje).
Tytuł: Odp: Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków.
Wiadomość wysłana przez: wodzuchy w Wtorek 19/04/2011, 14:08
Ogólnie dziwię się o najazdówkę co do nagród bo było ich sporo. Obok ufundowanych przez współorganizatora MSM Toruń dawaliśmy załatwione od sponsora POZKALA inowrocław nagrody książkowe. Wystawione były tylko puchary, medale i dyplomy oraz wybrane albumy od wspomnianego Pozkala dla wyróżniających się naszych juniorów w MPJ (A. Śliwicka, Drozdowski Kacper, ł.Licznerski oraz A.Marchlewicz). Cała reszta leżała na zapleczu lub dostarczyłem w kolejnym kursie z domu. Dla przykładu nagrodziliśmy wszystkie startujące dziewczęta a w kat. chłopięcych wydaliśmy w starszych 4 nagrody na 6 startujących, a do lat 14 lat - 19 na około 40 startujących, czyli 50% wśród szachistów. Nagrody były nieraz nawet podwójne więc ogólnie nie wiem  dlaczego jest takie larum w tym temacie. Zyczę innym Organizatorom takiej obfitości w nagrodach oraz zapewnienia w ramach wpisowego (zatwierdzonego przez Walne i nic więcej) obiadu (schabowy, dwie surówki, ziemniaki i kompot). Oczywiście były też ustawowe puchary i medale dla najlepszych.      Podsumowując to, widać jask ktoś nieobeznany w temacie napisze na forum głupoty i potem smród ciągnie się bez powodu i podstawy.        PS. Może odezwie się jakiś uczestnik lub opiekun biorący udział w tym turnieju, bo ja reprezentuję stronę Organizatora i moja wypowiedź może być nieobiektywna. Dopowiem jeszcze, że takich przestrzeni w stolikach do gry mało kiedy spotykamy w naszych turniejach + elegancka, klimatyzowana sala (znana z gościny sędziów podczasw MP Sędziów  XXV i XXVI - Ogólnopolskich Konferencji Sędziowskich). To Wo.