Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 34806 razy)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #105 dnia: Poniedziałek 17/06/2013, 09:12 »
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #106 dnia: Wtorek 01/04/2014, 21:52 »
Jak było na ostatnim zebraniu? Podobno niezbyt wesoło?
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #107 dnia: Wtorek 01/04/2014, 23:41 »
Małe co nieco się ruszyło z informacjami z WZD. Swoją opinią podzielił się jeden z niezastąpionych z obecnego Zarządu. Jak obliczyłem to udzielający się na obecnym Forum KPZSzach to 1) JW  2)PJ a trzeci to kiepskiej jakości dziecinny rysownik jak i humorysta (PSz). Jarkowi należy odpowiedzić, że w przypadku dania możliwości  sędziowania imprezy rangi mistrzowskiej  KPZSzach pozostałym naszym cenonym arbitrom z uprawnieniami to sprawozdania i pióro opisowe będzie ciekawe oraz różnorodne. Podobnie jak i w Warszawie to również w grodzie Kopernika cieszą się, że te koszmarki (zwanymi super satyrą KPZSzach) które głównie zdominowały obecne Forum KPZSzach (merytorycznych rzeczy nie doczytasz się) nie będą już szpeciły obrazu szachów mających jednak dobre imię wśród gier umysłowych. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 02/04/2014, 07:00 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #108 dnia: Środa 02/04/2014, 07:51 »
Niestety, w relacji z KS KPZSzach widać, że obecny Zarząd zaprzepaścił dorobek tej instancji na szczeblu krajowym a jak można się doczytać nawet na KP gruncie. Do niedawna czołowy ośrodek PZSzach organizujący 2 Konferencje Centralne Sędziów W Toruniu oraz szkoleia na tym samym poziomie w Bydgoszczy dzisiaj nie ma możliwości zrobienia kilkugodzinnego spotknia szkoleniowego dla swoich sędziów przy symbolicznej kawie i herbacie oraz kilku ciasteczkach. Dodatkowo doczytać się można, że grupa cenionych sędziów (będącą merytorycznie świetnie przygotowaną dogadującą i szanującą się) odsunięta została od imprez mistrzowskich KPZSzach którą to zdominowała garstka średniej jakości arbitrów. O dalszych dołach i inny ostrych niedociągnięciach nie będę pisał ale wspomnę, że przez okres około roku obecnego Zarządu dostawałem błagaslne telefony by wystawić faktury lub pomóc w ich uzyskaniu. Zauważyłem również wyższość prywaty (z wykorzystaniem obecnej pozycji w KPZSzach) i walkę z niektórymi ludźmi (celem zniszczenia osoby) z szachowego grona, których to oskarża się o niedopuszczalne przy szachownicy lub stoliku sędziowskim czyny a na dodatek paradoksalnie (bezkarnie !!!) robi się tak samo. Wszyscy czekamy na obiektywną relację z posiedzenia WZD na stronie gdzie nikt nie powycina niewygodne teksty i tematy. Na stronie KPZSzach informacja o sukcesie R.Gajka (któremu osobiście gratuluję kolejnego sukcesu szachowego) będzie zapewne wisiała do czasu kolejnego innego medalu szachisty KPZszach a relacji z Szubina jak nie było tak nie ma. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 02/04/2014, 10:37 wysłana przez wodzuchy »

zorientowany

• Gość
« Odpowiedź #109 dnia: Środa 02/04/2014, 10:38 »
Bzdury piszesz Wodzu, ale skoro chcesz:

- Podaj proszę kilka nazwisk z grupy "cenionych sędziów" - odsuniętych od sędziowania przez obecny Zarząd, wówcdzas będzie możliwość porównania z garstką średniej jakości arbitrów,
- napięcie na linii Zarząd - Kolegium Sędziów jest niestety zbyt duże, aby coś wspólnie robić, chociaż taka możliwość istnieje (pomimo twojej odrębnej wiedzy w tym względzie),
- ilość osób udzielajacych się na Forum KPZSzach jest rzeczywiście skąpa (około 3-4 osób), jednak spojrz na to Forum i policz ilu użytkowników było aktywnych przez ostatnie ... no dajmy na to pół roku??? (admin, Wodzuchy i Maryliusz oraz sporadycznie olzi).
- co do faktury - za twojego skarbnikowania ludzie wiele więcej rzeczy nie mogli się doczekać, więc przyganiał kocioł garnkowi,
- co do cenzury na obecnej stronie KPZSzach a poprzednią - no błagam!!! Aż takiej sklerozy nie mam, więc uczył Morcin - Morcina...
- w kwestii relacji z zawodów: ilość tekstów z zawodów zamieszczana na obecnej stronie KPZSzach, a na poprzedniej wypada nadzwyczaj przyzwoicie na korzyść obecnej strony. Zamieszczane są nie tylko teksty pseudoliteratów JW oraz PJ ale też innych osób, o ile dosyłają. Tutaj - ukazują się tylko teksty i ogłoszenia dwóch klubów (lub jak klo woli od dwóch osób),
- a czy będzie relacja z Szubina to zależy od organizatora lub Prezesa, którego wolą zmienionia się admina. I dobrze - niech się nowy wykarze (ktokolwiek nim zostanie). Może się jednak okazać, że relacje przestaną napływać i los nowej strony KPZSzach będzie przesądzony jak i tej czy forum KPZSzachowego, 
- z tego co napisano: KPZSZach organizuje około 10 imprez w randze mistrzostw województwa w roku. Czy wykazanie się w roli sędziego może jedynie nastąpić na tych zawodach czy jest jeszcze szansa dla setek pomijanych arbitrów wykazania się na innych turniejach, robionych przez kluby, miasta, gminy, ośrodki kultury, czy kogokolwiek? Kwoli śicsości: czy taki MDK na ten przykład, dopusza do sędziowania w swoich zawodach kogokolwiek poza Maryliuszem, Andrzejem K. czy oczywiście panem Ulim?
- odnośnie treści merytorycznych: pokarz na tem archiwalnym tworze, istotne treści merytoryczne, których istota i jakoś zwala z nóg?
- jakoś w tym wszystkim pomijasz aspekty związane z niezaprzeczalnymi faktami ożywienia życia szachowego, które nastąpiło w ostatnich dwóch latach (wyjście z szachami poza własne etaty klubowe, do szerszej rzeszy ludzi, jak również organizację szeregu ciekawych imprez szachowych na arenie wojewódzkiej i krajowej. Nie odnosisz się na przykład do opracowania Piotra Szybowicza, w którym widać, że ostatnie zawody w randze mistrzostw Polski odbyły się w 2004 roku (wcześniej przed 2000) i to za sprawą znienawidzonego przez ciebie jednego z wiceprezesów. W końcu jedyny rok, w którym nie przeprowadzono Mistrzostw Województwa w Klasykach, miał miejsce za kadencji poprzedników. Od jednego z postronnych obserwatorów usłyszałem niegdyś, że poprzedni Zarąd znany był z tego, że "był"... i tyle.

Pozdrawiam

Zorientowany...

obserwator

• Gość
« Odpowiedź #110 dnia: Środa 02/04/2014, 12:14 »
A to Polska właśnie...

Mniej zorientowany

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Środa 02/04/2014, 12:19 »
Jako mniej zorientowany w temacie i o ile dobrze pamiętam, sędziowanie dostają arbitrzy, których wskażę organizator. Co najwyżej mamy 1-2 cenionych sędziów, bo na pewno nie są to państwo M. Jeden ceniony sędzia M. jak dobrze pamiętam został odsunięty od sędziowania w Kowalewie wolą uczestników. Ostatnio na zawodach w Szubinie jeden z działaczy mówił, że inny sędzia M. spóźnił się ponad godzinę na zawody, bo...... nie mógł znaleźć drogi. Nie piszemy stylu sędziowania, czy niektórych wydanych werdyktach, co większość z nas ma w sercu ale nikt nie chce się tym bawić, szkoda czasu!

Nie chce mi się wierzyć, że Zarząd nie ma pieniędzy na organizację szkolenia. To jest pewnie tak jak z organizacją imprez, najpierw przeciwnicy nowego Zarządu dostają piszą wszem i wobec, że nie dostają żadnej imprezy do zorganizowania, a w praktyce jest to tak, że w ogóle się nie zgłaszają po nie. Jak to jest zamieszczone w sprawozdaniach, to sam w pojedynkę Wiceprezes ds Organizacyjnych zorganizował ok 20-30 tyś na nagrody od sponsorów na imprezy mistrzowskie i nie tylko. Który inny prezes, działacz załatwił tyle mamony w jeden rok na szachy?

Kiedyś rozmawiałem z działaczem w Toruniu o odejściu pewnej osoby z Torfarmu. Jakimś dziwnym trafem zapodziały się zegary. Jak to piszesz wodzu, to jest "Bezkarne" :) Obecnym władzom nie chce się z tym bawić, szkoda czasu na osoby wątpliwej reputacji.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #112 dnia: Środa 02/04/2014, 15:06 »
Widzę anonimie, że jesteś bardzo słabo zorientowany we wszystkich kwestiach. Będę dyskutowł tylko o merytoryczej stronie tematu który poruszyłem czyli KPZSzach i KS KPZSzach. Nie jestem już czynnym działaczem KPZSzach ale z kręgami szkoleniowców i działaczy  szachowych mam i to dosyć liczny kontakt (i nie są to koniecznie sędziowie i działacze M -czyli Michalscy). Co do izolacji sędziów miałem głównie na myśli liczną grupę świetnych sęziów z Bydgoszczy a nie samych M. Ogół głosów potwierdzłło się w sprawozdniu opublikowanym przez sekretarza ostatniego posiedzenia KS KPZSzach. Pozostawienie z boku ogółu sędziów i samego KS można wyczytać z tekstu sprawozdania które opublikowane jest w części powyższego Forum - sprawy sędziowskie. w  A co do tych nielubianych M to okres wspólnego działania Zarządu za czasów Andrzeja i współpracę z KS z jej szefową Marią uważam za bardzo udany organizacyjnie Związku. Dzisiaj wspomnieć należy systematyczne do czasu choroby Czarka dwudniowe dyzury w tygodniu w siedzibie KPZSzach, później przerodziły się w jednodniowe ale były i byli nas odwiedzający koledzy z szachowego grona. Była siedziba (całkowita opłata za lokal wnosiła smieszne pieniądze 42,00 zł na miesiąc, anie jak jest teraz papierowy i wirtualny adres siedziby). Kazdy ma prawo mięć opinię jaką chce tylko nie mówmy, że jest dobrze jak jest źle. To Wo.   PS. Zauważyłem, że co niektórzy mają alergię na nazwisko Michalski i dokonują jakiś bzdurnych wpisów  (być może 'bwvxdaz' - bo tak się zalogowł kolo był nawalony czy też po jakiś prochach). Na szczęście Admin takie wpisy od razu zlikwidował. To Wo.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #113 dnia: Sobota 05/04/2014, 13:46 »
Gwoli wyjaśnienia, lokal i dyżury w nim odbywające się w poprzedniej kadencji Zarządu KPZSzach były bardzo ważnym elementem istnienia tego ciała. Bezkontaktowego działania mieliśmy już dowód miiędzy innymi w pewnym głosowaniu (mailowo) KS KPZSzach kilka lat temu a później mieliśmy odpowiedzi : ja nie wiedziałem o wszystkim, źle mnie poinformowano, gdybym wiedział, że to tak wygląda mój głos byłby inny itp. Cotygodniowe dyżury w Związku (przy świetnym szefowaniu Andrzeja i do 'przyjemnego znudzenia' widzenie się i współpraca z panią Marią Bojtler) a przede wszystkim kontakt z odwiedzającymi nas (petentami) szachistami, mogę przyrównać do 'duszy KPZSzach'. 'Sercem naszego Związku' był dobrze działający Zarząd, który niestety pod koniec miał ostry zawał przez działającą nieprawidłowo jedną z komór. Mnie cieszy dokoptowanie do obecnego Zarządu mojego Przyjaciela i sprawdzonego działacza szachowego Andrzeja, na którym w 100% będzie mógł polegać obecny Prezes KPZSzach a co za tym idzie zmieni się obraz obecnego Zarządu. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Sobota 05/04/2014, 17:36 wysłana przez wodzuchy »

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #114 dnia: Niedziela 06/04/2014, 19:46 »
Ale o co chodzi? ???

Offline Napoleon

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: Poniedziałek 07/04/2014, 21:04 »
Jako mniej zorientowany w temacie i o ile dobrze pamiętam, sędziowanie dostają arbitrzy, których wskażę organizator. Co najwyżej mamy 1-2 cenionych sędziów, bo na pewno nie są to państwo M. Jeden ceniony sędzia M. jak dobrze pamiętam został odsunięty od sędziowania w Kowalewie wolą uczestników. Ostatnio na zawodach w Szubinie jeden z działaczy mówił, że inny sędzia M. spóźnił się ponad godzinę na zawody, bo...... nie mógł znaleźć drogi. Nie piszemy stylu sędziowania, czy niektórych wydanych werdyktach, co większość z nas ma w sercu ale nikt nie chce się tym bawić, szkoda czasu!

Nie chce mi się wierzyć, że Zarząd nie ma pieniędzy na organizację szkolenia. To jest pewnie tak jak z organizacją imprez, najpierw przeciwnicy nowego Zarządu dostają piszą wszem i wobec, że nie dostają żadnej imprezy do zorganizowania, a w praktyce jest to tak, że w ogóle się nie zgłaszają po nie. Jak to jest zamieszczone w sprawozdaniach, to sam w pojedynkę Wiceprezes ds Organizacyjnych zorganizował ok 20-30 tyś na nagrody od sponsorów na imprezy mistrzowskie i nie tylko. Który inny prezes, działacz załatwił tyle mamony w jeden rok na szachy?

NO, no, a mistrz województwa w grze błyskawicznej na rok 2014 dostał w nagrodę całe 100 PLN, super zastrzyk finansowy i motywacyjny do dalszej pracy nad szachami. Podziękujmy Zarządowi KP za wspieranie rodzimych zawodników :D :D :D.

zorientowany

• Gość
« Odpowiedź #116 dnia: Wtorek 08/04/2014, 09:30 »
No ale teraz doszedł do Zarządu Andrjuuu - więc będzie lepiej... znacznie lepiej :)

zorientowany

• Gość
« Odpowiedź #117 dnia: Wtorek 08/04/2014, 09:37 »
... i skończą się czasy płacenia w Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy takim Piorunom, Bulskim, Grabarczykom czy Soćkom po kilka tys. zł. za jednodniowy, słaby turniej przy minimalnym nakładzie pracy własnej... :D

Czekam

• Gość
« Odpowiedź #118 dnia: Wtorek 08/04/2014, 14:40 »
A relacji z Walnego Sprawozdawczego Zgromadzenia Delegatów KPZSzach, Szubin 30 marca 2014 roku jak nie ma - tak nie ma

Ciekawy

• Gość
« Odpowiedź #119 dnia: Czwartek 10/04/2014, 09:49 »
Spoko - Prezes wymienił protokolanta (w końcu!!!!), więc nowy musi się wgryźć w temat i przetrawić j na język polski te niełatwe obrady... dajmy jakiś miesiąc czasu, a coś się ukarze... chyba :)