Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 34808 razy)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #90 dnia: Niedziela 25/03/2012, 20:42 »

"Pokręciło mi się w głowie"
Mam tyle pytań i tyle odpowiedzi ,że aż strach !!!
Bo albo postraszą prawnikiem albo zawiadomią policję
Jerzy Śniadecki

Offline marko

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #91 dnia: Niedziela 25/03/2012, 21:47 »
Eszton, może wyjaśnisz swoje metafory ludziom oddalonym od tych rozgrywek?:)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #92 dnia: Niedziela 25/03/2012, 22:09 »
Przemku !
Chyba za nerwowo reagujesz ?
Jeżeli twoja strona przez 12 lat była wizytówką KPZSZACH to nikt nie ma prawa tego podważać!
Skoro w nazwie było " Strona KPZSZACH Archiwum 1999 - 2011" to było to zgodne z prawdą.
No może nie trzeba było podawać inforormacji o nowych turniejach.

Już bardziej mogli się czepiać o nazwę forum.
Nowa nazwa "Dawne forum KPZSZACH" mogłaby świadczyć o jego archiwalnym charakterze.
Ale tu są inne możliwości:
- Forum Miłośników KPZSZACH,
- Forum Miłośników Szachów Kujawsko - Pomorskich
- Forum Szachistów KPZSZACH
lub inne
Jerzy Śniadecki

Offline marko

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #93 dnia: Niedziela 25/03/2012, 23:29 »
czyli chodzi figuranta w zarządzie?

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #94 dnia: Poniedziałek 26/03/2012, 09:02 »
Zadałeś pytanie i odpowiedziałeś sobie na nie kolejnym pytaniem. To znaczy, że już nic nie muszę wyjaśniać.

Offline Zepp

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Poniedziałek 26/03/2012, 11:31 »
Panie Jura!
Bardzo Pana cenię i chciałbym aby z pewnej perspektywy czasu spojrzał Pan na te wszystkie szkalowania się nawzajem. Ma Pan ponad 160 wpisów na tym forum i dzięki niemu mógł się pan przez parę lat się wypowiadać i wymieniać poglądami z innymi szachistami z regionu.... warto się teraz boczyć i straszyć prawnikami?
Przemku!
Spójrz na swoją stopkę......... "...najważniejsza jest miłość..."
LUDZIE!!! (chodzi mi o wielu forumowiczów) WSZYSTKIM NAM ZALEŻY NA DOBRU KPZSZACH! Więc może nie będę oryginalny ale powiem GENS UNA SUMUS  i tylko w ten sposób podniesiemy rankig sportowy oraz miejsce naszego związku na mapie szachowej Polski. Pamiętajmy, że tylko zgoda buduje...a adrenalinę zostawcie sobie do następnego spotkania przy szachownicy. Może warto skończyć już te wojenki i zająć się szachami?

Pozdrawiam
Darek Sikorski

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #96 dnia: Poniedziałek 26/03/2012, 12:51 »
"TY BRZYDKI"
Nie dosyć ,że brałeś kasę to jeszcze przywłaszczyłeś sobie bezprawnie logo.
To karygodne ! Już szukaj  sobie prawnika ;)

"Pokręciło mi się w głowie"
Mam tyle pytań i tyle odpowiedzi ,że aż strach !!!
Bo albo postraszą prawnikiem albo zawiadomią policję

Panie Jura!
Bardzo Pana cenię i chciałbym aby z pewnej perspektywy czasu spojrzał Pan na te wszystkie szkalowania się nawzajem. Ma Pan ponad 160 wpisów na tym forum i dzięki niemu mógł się pan przez parę lat się wypowiadać i wymieniać poglądami z innymi szachistami z regionu.... warto się teraz boczyć i straszyć prawnikami?
Przemku!
Spójrz na swoją stopkę......... "...najważniejsza jest miłość..."
LUDZIE!!! (chodzi mi o wielu forumowiczów) WSZYSTKIM NAM ZALEŻY NA DOBRU KPZSZACH! Więc może nie będę oryginalny ale powiem GENS UNA SUMUS  i tylko w ten sposób podniesiemy rankig sportowy oraz miejsce naszego związku na mapie szachowej Polski. Pamiętajmy, że tylko zgoda buduje...a adrenalinę zostawcie sobie do następnego spotkania przy szachownicy. Może warto skończyć już te wojenki i zająć się szachami?

Pozdrawiam
Darek Sikorski

Drogi Kolego Darku !

Ja nikogo nie straszę  a moje powyższe wpisy odnoszą się do relacji z Zebrania Zarządu w dniu 24.03 do którego odsyłam.
http://www.kpzszach.pl/index.php/component/k2/item/40-relacja-z-ii-posiedzenia-zarz%C4%85du-kujawsko-pomorskiego-zwi%C4%85zku-szachowego

I nie są to moje słowa a członków Zarządu.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników KPZSZACH !!!
/O choinka ! Nie wiem czy wolno mi użyć nazwy KPZSZACH ?/
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek 26/03/2012, 13:01 wysłana przez jura »
Jerzy Śniadecki

Offline Zepp

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Poniedziałek 26/03/2012, 16:02 »
Wszystko czytałem - chodzi o meritum sprawy!

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #98 dnia: Wtorek 27/03/2012, 22:00 »
Kolego Darku !
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ale apel chyba nie w tym kierunku ?

A Żona mi mówiła:" skończ z tym swoim czarnym humorem, ja po 25 latach małżeństwa nie mogę Cię zrozumieć, to nie wymagaj tego od innych"
Chyba miała rację ?

Ale czy wolno mi zadać kilka pytań ?
1. Jestem słaby w tych technikach multimedialnych ale intryguje mnie pytanie, jak technicznie mogło przebiegać e-mailowe przekazanie wniosku Kolegium Sędziów do Zarządu ?

"Decyzja Zarządu KPZSzach
Na e-mail Zarządu KPZSzach wpłynął wniosek od Kolegium Sędziów o odwołanie sędziego głównego DMR sezonu 2011/2012 ? p. Marii Michalskiej. Również prędzej wpływały do nas opinię od osób grających w rozgrywkach (zawodników, kierowników ekip) o niewłaściwym, nierzetelnym i niepoważnym podejściu do swoich obowiązków przez Marię Michalską, ale Zarząd postanowił dać sędziemu szansę, która jednak się nie wywiązała z powierzonych jej obowiązków...."

Wyobrażam to sobie tak : Paweł jako Przewodniczący Kolegium Sędziów  z prywatnego e-maila przesyła wniosek do Zarządu na e-mail Zarządu ; zarzad@kpzszach.pl, który sam odbiera na tym samym komputerze jako Wiceprezes odbierający pocztę e-mailową.
Dla mnie ciekawe!

2.
"W przeprowadzonym głosowaniu Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego postanawia:
?odwołać ze stanowiska sędziego głównego DMR sezonu 2011/2012 ? p. Marię Michalską?.
(stosunek głosów: 6 za odwołaniem, 1 wstrzymał się od głosu)...."

Czy ta decyzja podjęta była zgodnie z prawem, a jeśli tak to na jakiej podstawie ?

Cytat z Relacji z II posiedzenia Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego:

"...Zarząd zaakceptował również opracowany przez Pawła Jarocha Regulamin pracy Zarządu KPZSzach, którego treść odczytał prezes Mroziński. W toku dyskusji uzgodniono, że prezes zarządu podejmuje ostateczną decyzję w imieniu całego zarządu w sprawach uniemożliwiających głosowanie elektroniczne. Paweł Jaroch zobowiązał się do przygotowania na następne zebranie zarządu Regulamin określający procedurę głosowania przez członków zarządu w systemie elektronicznym..."
Skoro nie było nowego Regulaminu Pracy Zarządu, ani procedury głosowań elektronicznych na na jakiej podstawie Zarząd podjął decyzje między Zebraniami ?

Mam nadzieję,że zadając pytania nikogo nie obraziłem ?
Jeżeli ktoś poczuł się obrażony to z góry przepraszam !
 Z szachowym pozdrowieniem

« Ostatnia zmiana: Wtorek 27/03/2012, 22:37 wysłana przez jura »
Jerzy Śniadecki

Offline Marilliusz

• Przyjaciel Forum
  • Skoczek
« Odpowiedź #99 dnia: Piątek 29/06/2012, 07:29 »
Oto treść pisma skierowanego do Pana Prezesa KPZSzach:
« Ostatnia zmiana: Piątek 29/06/2012, 07:33 wysłana przez Marilliusz »

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #100 dnia: Sobota 30/06/2012, 20:36 »
Kilka pytań mam:
1.Czy któryś z bydgoskich klubów zgłosił chęć zorganizowania mistrzostw województwa juniorów?
2.Czy wybitni szkoleniowcy regionu zgłosili chęć zorganizowania szkolenia juniorów?
3.W jaki sposób podjęto decyzję dotyczącą lokalizacji mistrzostw i szkolenia - czy to była decyzja zarządu, czy któregoś z działaczy?
4.Czy tu przypadkiem nie chodzi o pieniądze, ale w nieco innym sensie - zarząd nie dał zarobić "swoim" i posłużył się "obcymi"?

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #101 dnia: Sobota 30/06/2012, 22:17 »
  • Czy było ogłoszenie o przetargu/chęci zorganizowania MWJ?
  • Czy było ogłoszenie, że są poszukiwani wybitni szkoleniowcy regiony w celu przeprowadzenia szkolenia juniorów?
  • Czy informacje o działalności Zarządu są jawne?
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline Napoleon

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #102 dnia: Sobota 30/06/2012, 22:43 »
 Odnośnie wyjazdu naszych juniorów na szkolenie na Wybrzeże

1. Czy dowiemy się kim są Ci wybitni trenerzy z woj. pomorskiego?
2. Dlaczego "Zarząd" zakłada , że są oni lepsi od kadry szkoleniowej kuj-pom. ( mamy GM, IM, FM oraz kilku zasłużonych trenerów z trochę niższymi kategoriami)
3. Znając trochę relacje szachowo-biznesowe zapytam: czy to nie był ukłon zarobkowy w stronę byłych kolegów vice-prezesa z klubu Korsarz Gdynia?
« Ostatnia zmiana: Sobota 30/06/2012, 23:31 wysłana przez Napoleon »

Offline eszton

• Goniec
« Odpowiedź #103 dnia: Niedziela 01/07/2012, 09:29 »
To są bardzo dobre pytania, ale niestety żadne z nich nie padło w piśmie skierowanym do Prezesa.

Offline karolek

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: Poniedziałek 02/07/2012, 18:45 »
Grudziądz, dnia 02 lipca 2012 r.

Pan Andrzej Karpiński - Kierownik Sekcji Szachowej MKS EMDEK
Pan Mariusz Stoppel - Prezes UKS MDK 1 HETMAN

Szanowni Panowie,

w związku z zamieszczonym na ?Forum Szachistów KPZSzach? pismem do Zarządu KPZSzach pozwolę sobie przedstawić opinię rodzica juniora uczącego się królewskiej gry tj. szachów, który nie ma większych osiągnięć, nie jest członkiem ?wiodących klubów juniorskich?, jednakże z pasją i zaangażowaniem podchodzi do tematu gry.
Zanim odniosę się wprost do Panów pisma, chciałbym zadać Panom kilka podstawowych pytań wyjaśniających powód napisania przedmiotowego pisma zwłaszcza, iż obaj Panowie byliście członkami poprzedniego Zarządu  (20.01.2008 - 14.01.2012), Pan Panie Andrzeju zresztą wszystkich Zarządów KPZSzach, bo od 17.01.1999, ostatnio jako wiceprezes ds. młodzieżowych i sportowych, a Pan Panie Mariuszu od 20.01.2008 jako przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej.
1.   Czy to nie fakt, iż Panowie nie znaleźliście się w Zarządzie jest dla Was frustrujący i powoduje szkalowanie, miejscami nawet oczernianie ludzi, którzy w odróżnieniu od Was chcą coś dla szachów, a zwłaszcza juniorów coś zrobić? (pomijam oczywiście zawodowe obowiązki Panów jako etatowych nauczycieli w MDK-ach);
2.   Na jakiej podstawie uważacie Panowie, iż decyzje członków aktualnego Zarządu KPZSzach szkodzą środowisku szachowemu, zwłaszcza juniorom?
3.   Czy Bydgoszcz jest pępkiem świata i wszyscy mieszkańcy innych miast i wsi będący członkami klubów  spoza Bydgoszczy muszą się dostosowywać do zawodników/trenerów bydgoskich klubów, czy może należy znaleźć inną formułę organizowania/rozgrywania zawodów, zwłaszcza o charakterze regionalnym ? czytaj nie miejskim, bydgoskim?
4.   Czy niedopełnienie obowiązków w postaci niezłożenia na czas dokumentów do federacji sportowej, skutkujące nieprzyznaniem funduszy na działalność szkoleniową na rok 2012 nie ciąży na wiceprezesie ds. młodzieżowych i sportowych jako minimum zaniedbanie?
5.   Czy brak wojewódzkiej kadry młodzików/juniorów nie jest zaniedbaniem, zwłaszcza w obliczu sukcesów bratniej kadry Województwa Pomorskiego?

Myślę, że takie pytania można mnożyć w nieskończoność, ja jednak poprzestanę na tych 5, wyżej wymienionych, mając jednocześnie nadzieję, iż nie pozostaną bez odpowiedzi.

Przejdę jednak do pisma, które w mojej opinii jest co najmniej szydercze i Panowie jako trenerzy/szkoleniowcy/wychowawcy młodzieży nie powinni go sygnować swoimi podpisami, zwłaszcza w imieniu kierowanych przez siebie klubów, bo szachy powinny łączyć juniorów naszego województwa, a nie dzielić.

W mojej opinii zmiana formuły, miejsca i terminu rozgrywek regionalnych jest zasadna. Organizacja 2 poprzednich turniejów była, mówiąc oględnie, kiepska. Wszyscy uczestnicy (rodzice i zawodnicy) pamiętają: spóźnienia, fatalne kojarzenia i nie najlepsze warunki gry. Dajmy więc szansę innemu klubowi na organizację zawodów i dopiero wtedy krytykujmy zmiany. Zmiana tempa gry z P?60 na P?90 również jest ?na plus? dla zawodników ponieważ zarówno zawody na poziomie makroregionu jak i ogólnopolskim są przeprowadzane w tym tempie, więc granie w czasie krótszym nie jest wskazane. Ilość dni również nie zwiększa znacząco wydatków, a kłopoty rodziców pozostawmy rodzicom i nie martwmy się wcześniej za nich, ponieważ są dłuższe turnieje i rodzice dają sobie z tym radę. Dodatkowo, moim zdaniem, ważniejszym miernikiem niż procentowa ilość bydgoszczan biorących udział w zawodach jest ilość zawodników z naszego województwa kwalifikujących się do ?makroregionu? i dalej do Mistrzostw Polski, bo tam już ten rekordowo wysoki procent (60%) chyba nie występuje. O zasobności/ubóstwie UKS-ów nie będę dyskutował, gdyż większość klubów albo UKS-y albo LZS-y i to nie one zwykle ponoszą koszty wyjazdów lecz rodzice. Termin również nie jest problemem, zwłaszcza, że znamy go ze znacznym wyprzedzeniem, w innych województwach zawody rozgrywane są już w czerwcu, więc jakby temat wydaje się być zastępczym, no chyba że to ?wiodące kluby? nie mają jeszcze planów zajęć dla MDK i/lub budżetów, i to dla trenerów jest kłopot albo zmiana zwyczajów, do których zdążyli się przyzwyczaić. Dodatkowo przyspieszenie terminu zwiększa prawdopodobieństwo lepszej pogody, co również ma wpływ na formę zawodników. Jako rodzic popieram organizację zwodów w formule 3-dniowej, w innej niż Bydgoszcz miejscowości i proponuję na przyszły rok zorganizowanie ich już w czerwcu.
Nie widzę również ?zmuszania? juniorów w grupach do lat 15 i 17 do gry. Regulamin jest jasny i wskazuje jakie są możliwości kwalifikacji do zawodów na poziomie makroregionu.

Szkolenie juniorów (?kadra?). Myślę, iż akurat przez Panów, ten temat nie powinien być poruszany, zmarnowanie możliwych do pozyskania funduszy i brak kadry wojewódzkiej młodzików/juniorów mówią same za siebie. To, że Paweł Jaroch próbuje cokolwiek zrobić zasługuje na pochwałę, a nie na krytykę, zwłaszcza w formie przedstawionej przez Panów. Dotychczas szkolenia nie było wcale, turniejów bardzo mało, natomiast ten rok wydaje się przełomem. Nowe turnieje w ZS 26, pierwsze od lat szkolenie dla raczkującej ?kadry juniorów?. Krytykować jest łatwo, organizować czegokolwiek się natomiast nie chce, bo albo są to małe, wręcz klubowe turnieje, albo ich nie ma (nie licząc turnieju feryjnego i EURO-SZACHÓW). Insynuacją jest również to, że ktokolwiek został zmuszony do wyjazdu do Gdańska zwłaszcza w świetle, iż były osoby które pojechały na koszt własny. Szkolenie było przeprowadzone wzorowo, uczestnicy również zadowoleni, Panów nie było na miejscu a uzurpujecie sobie prawo do wydawania opinii i szkalowania innych osób. Pewnie można by zrobić szkolenie, jeszcze lepiej cykl szkoleń w Bydgoszczy, zwłaszcza, iż to pewnie Panowie by ?sobie dorobili? ale inicjatywy z Waszej strony nie było przez ostatnie lata (choć jako członkowie Zarządu możliwości mieliście) i nadal nie ma.

Co do opłat, to po pierwsze,30 zł to nie jest cena zaporowa, po drugie, zawsze może takiej opłaty dokonać klub, po trzecie, ich zmiana (opłat) leży w gestii wojewódzkich władz związku i są prawne możliwości do tej zmiany. Więcej ludzi zniechęca ?polityka? klubów, brak turniejów w bliskiej okolicy, niż ta opłata.

A teraz ?wisienka na torcie?, w jakich aspektach kluby, które Panowie reprezentujecie są wiodące? Może jakieś statystyki winny być załączone? Proponuję przedstawić procentowo (mam nadzieję, iż zawsze to będzie min. 60% województwa):
- ilość zawodników MKS EMDEK i UKS MDK 1 HETMAN uczestniczących w mistrzostwach kraju/ olimpiadzie młodzieży z podziałem na roczniki, w odniesieniu do województwa,
-  ilość medali zawodników MKS EMDEK i UKS MDK 1 HETMAN uczestniczących w mistrzostwach kraju / olimpiadzie młodzieży z podziałem na roczniki + zawody w szachach szybkich i błyskawicznych, w odniesieniu do województwa,
- ilość zawodników MKS EMDEK i UKS MDK 1 HETMAN uczestniczących MEJ i MŚJ, w odniesieniu do województwa,
- ilość zawodników MKS EMDEK i UKS MDK 1 HETMAN będących członkami Akademii Szachowej, w odniesieniu do województwa.

Dalej się nie będę znęcał, bo statystyka raczej nie wykaże ?wiodącego charakteru? kierowanych przez Panów klubów. Proponuję konstruktywne podejście do tematu i jeżeli nie pomoc dla działań obecnego Zarządu to choć nieprzeszkadzanie osobom, które wreszcie chcą coś dla naszych juniorów zrobić, bo fakt, że 3 naprawdę wiodących juniorów nie miało wcześniej żadnego wsparcia szkoleniowego we władzach związku mówi sam za siebie, a podejmowane działania wskazują jakieś światełko w tunelu w porównaniu z ciemnością panującą za poprzedniego Zarządu.

Pozdrawiam Was Panowie serdecznie
też magister, choć bez pieczątki, ale dumny rodzic początkującego juniora,
z klubu, który niestety nie jest wiodący ale ...
            (-) Karol Karpus