Autor Wątek: PORTOFINO CUP  (Przeczytany 1795 razy)

Groszek

• Gość
PORTOFINO CUP
« dnia: Wtorek 25/08/2009, 17:57 »
Witam,

W imieniu organizatorów turnieju szachowego PORTOFINO CUP (Włocławek 24-27.IX.2009) przekazuję informację iż zawody te nie będą zgłaszane do FIDE. Decyzja została podjęta na skutek wielu próśb zainteresowanych uczestnictwem w turnieju szachistów. Ze względu na intensywność zawodów (dwie a nawet trzy rundy jednego dnia) wyniki rankingowe mogłyby być bardzo przypadkowe. Poza tym same przepisy nie dopuszczają możliwości zgłaszania turnieju, w którym rozegrano trzy rundy jednego dnia. Wpisowe pozostaje jednak bez zmian, natomiast zebrana kwota zostanie dołożona do nagród finansowych (początkowo fundusze z wpisowego miały pokrywać koszty zgłoszenia turnieju do FIDE).
Jeszcze raz pragnę podkreślić, iż zmiana ta podyktowana jest jedynie prośbą zgłaszających  się szachistów.

Offline WinD

• Goniec
Odp: PORTOFINO CUP
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 26/08/2009, 20:55 »
Ze względu na intensywność zawodów (dwie a nawet trzy rundy jednego dnia) wyniki rankingowe mogłyby być bardzo przypadkowe.

A czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem zmniejszenie liczby rund? We czwartek jedna runda, w pozostałe dni po dwie, łącznie 7 rund...
Pozdrawiam,

WinD

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek 28/08/2009, 18:39 »
(...) Poza tym same przepisy nie dopuszczają możliwości zgłaszania turnieju, w którym rozegrano trzy rundy jednego dnia. (...)

Dopuszczają:
CII 3.1. Nie można grać więcej niż trzech rund dziennie, a całkowity czas przeznaczony na grę nie może przekraczać 12 godzin (GA 1995).

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela 30/08/2009, 20:24 »
(...) Poza tym same przepisy nie dopuszczają możliwości zgłaszania turnieju, w którym rozegrano trzy rundy jednego dnia. (...)

Dopuszczają:
CII 3.1. Nie można grać więcej niż trzech rund dziennie, a całkowity czas przeznaczony na grę nie może przekraczać 12 godzin (GA 1995).

Groszkowi pewnie chodziło, że nie można grać więcej niż 3 rundy dziennie do norm (B.2.9 tab. nr 3), a samo zgłoszenie do fide to tak j.w.

Groszek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Środa 09/09/2009, 21:22 »
Witam,

Na mojej stronie pojawił się już serwis i informacje dotyczące turnieju PORTOFINO CUP.

www.groszek.wloclawek.pl/?wpis=wiadomosci-informacje

Lista jest praktycznie zamknięta (myślę jednak, że istnieją jeszcze szanse na zgłoszenie, choć przewidywana liczba zawodników w turnieju miała oscylować wokół 30 miejsc i zostało to osiągnięte). Wolne są jedynie miejsca gwarantowane w komunikacie tj. dzikie karty dla zawodników z naszego województwa i Włocławka. Nadal oczekujemy zatem na czterech zawodników KPZSzach z rankingiem niższym niż 2000 ELO. Na dzień dzisiejszy Organizatorzy rozpatrują jeszcze kandydatury zawodników z Włocławka (zapewne będą to juniorzy z niskimi rankingami)

W imieniu Organizatorów zapraszam zatem na PORTOFINO CUP do Włocławka
Paweł Grochowalski

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek 10/09/2009, 22:14 »
Turniej zapowiada się pasjonująco, aż żal że nie mogę z przyczyn zawodowych w nim uczestniczyć :'(
Stawiam na Kirila Stupaka z Białorusi.
Pozdrawiam
Paweł

S.Wierzbicki

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek 24/09/2009, 22:41 »
Kto nie przyjechał, niech żałuje! Miodzio!

Groszek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Niedziela 27/09/2009, 00:20 »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela 27/09/2009, 10:31 »
Bardzo profesjonalna relacja, brawo!
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że turniej stanie się cyklicznym, a obsada z roku na rok będzie liczniejsza i silniejsza, czego serdecznie organizatorom życzę :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Asklepios

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela 27/09/2009, 12:56 »
Mi też bardzo podobała się relacja :)

Asklepios

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Niedziela 27/09/2009, 21:10 »
Gratulacje dla Groszka za remis z GM Popchev i wysokie V miejsce w Turnieju :D

Groszek

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek 28/09/2009, 11:12 »
Dziękuję za gratulację.
Mimo wrodzonej skromności, jestem jednak zmuszony do pewnego sprostowania ? w pojedynku Grochowalski ? Popchev (GM) było 1-0. Remis z bułgarskim arcymistrzem osiągnął Marek Kubicki. Zresztą Marek zremisował również z Kirylem Stupakiem (IM).
Poniżej link do relacji i zdjęć na włocławskim portalu q4, który był patronem medialnym imprezy.
http://q4.pl/?id=17&news=130172
Oczywiście pełne wyniki są ma mojej stronie pod linkiem:
www.groszek.wloclawek.pl/?wpis=wiadomosci-informacje 

Pozdrawiam
Paweł Grochowalski

P.S.
W tym tygodniu postaram się wpisać wszystkie partie do komputera i wówczas opublikujemy je na stronie KPZSzach. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu ruszyć z galerią na mojej stronie i opublikuję kilka własnych fotek.

Asklepios

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Poniedziałek 28/09/2009, 17:59 »
Tak było 1-0 i nie wiem skąd wziełem ten remis , ale tym bardziej gratuluje sukcesu :)