Autor Wątek: Licencje sędziowskie  (Przeczytany 3730 razy)

Pablo

• Gość
Odp: Licencje sędziowskie
« Odpowiedź #15 dnia: Sobota 17/01/2009, 12:06 »
"Roczną opłatą uprawniającą do sędziowania zawodów" - czyli składka sędziowska.

A gdzie jest napisane, że data ostatniej opłaty licencyjnej to właśnie ta składka??
Raczej nie ma czegoś  takiego i nie ma obowiązku tego publikowania właśnie w tym miejscu...

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #16 dnia: Czwartek 22/10/2009, 03:53 »
Proszę o dosłanie kopii (najlepiej mailem) a w późniejszym czasie ksera dokumentów świadczących o ukończonym kursie na sędziów II klasy Kolegów Józefa Białkowskiego oraz Stanisława Mazura z Wieży Więcork. Panowie nie dosłali w/w dokumentów. Otrzymałem jedynie wniosek o nadanie lic. sędziowskich oraz zdjęcia. Po sprawdzeniu w centralnym rejestrze oraz w spisie sędziów KPZSzach Uli Jahr stwierdził, że w/w nie figurują jako sędziowie. Kopie wymienionych dokumentów proszę również o przesłanie do sekretarza Kolegium Sędziów KPZSzach. Nie mam również śladu w opłacie za licencje. Może w najbliższych wyciągach bankowych będzie coś odnotowane ?. Brak kompletu dokumentów powoduje niemożność wystawienia licencji sędziowskim. Skarbnik KPZSZach - Tomasz Wodzyński.
« Ostatnia zmiana: Czwartek 22/10/2009, 05:44 wysłana przez wodzuchy »

GENEK

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Czwartek 22/10/2009, 13:48 »
Co to za dziwny sposob zalatwiania takich spraw!!!! Wypadalo by sie kontaktowac osobiscie a nie na forum. zenada panie skarbnik!!!

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #18 dnia: Czwartek 22/10/2009, 14:54 »
Panie Genku !!! Żenada w rozumowanu oraz formie działania. Forum powinno być właśnie do szybkiego i ogólnodostępnego (często koleżeńskiego) przekazu informacji, wyników oraz powiadomień jak i dyskusji na tematy szachowe. W gorącym okresie przed ligą nie stać mnie czasowo na czekanie zwrotu listowego za około 10 dni. Numery mam zrezerwowane (nadane) a jasność w kolejności wyrabianych licencji musi być. Regulamin uzyskiwania licencji powinno się znać, a liczne braki w otrzymywanych wnioskach z załącznikami utrudniają wyrabianie licencji. Jeszcze jeżeli ktoś ma umówionego lekarza za parę dni to (pilną) licencję zawodniczą mogę warunkowo nadać po zapewnieniu późniejszego dosłania braku. Wnioski licencji instruktorskich, trenerskich oraz sędziowskich muszą obowiązkowo mieć dołączone zaświadczenia o poszczególnych uprawnieniach. Zresztą w tym przypadku była pomoc - przypomnienie a nie ganienie za te braki, i myślę wpis pomoże w wyjaśnieniu nadaniu licencji sędziowskich Kolegom z Więcborka. Cieszę się, że jest szybki odzew czyli jest szansa, że dokumenty będą uzupełnione i wyrobione licencje. Skarbnik KPZSzach - Tomasz Wodzyński.

Robert

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Poniedziałek 11/01/2010, 20:25 »
Mam takie pytanie: aby móc sędziować mecze w 2010r. trzeba wypełnić wniosek który jest na stronie PZSzachu? i wpłacić (ile, gdzie)? coś jeszcze?

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wtorek 12/01/2010, 09:40 »
Witam,

żeby sędziować w 2010 roku trzeba opłacić składkę roczną w wysokości
50 zł (klasy okręgowe), 60 zł (klasy centrale) i 70 zł (klasy międzynarodowe).
Jeśli ktoś nie ma wykupionej licencji sędziowskiej, to dodatkowo trzeba ją
wyrobić w związku.
Należy przesłać dwa zdjęcia, kserokopię posiadanych kwalifikacji, opłacić 31 zł i wypełnić wniosek,
ale tylko ten: http://www.pzszach.org.pl/pub/4/110/wniosek_lic.sedz.pdf.
Jest jeszcze drugi, ale od dawna nie zdjęty z witryny pzszach.

Pozdrawiam
pj

Robert

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wtorek 12/01/2010, 12:04 »
Licencje mam (po kursie dostałem, o to chodzi?) a składke (za klase okręgową) wpłacić na konto KP? i tylko to?

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wtorek 12/01/2010, 14:02 »
Jak licencja zaczyna się 023, to tak i wystarczy składkę zapłacić na KP;)

Offline kapsel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Niedziela 29/08/2010, 22:44 »
Zastanawiem się, jak często jest aktualizowany Centralny Rejestr.... Na początku czerwca wpłaciłam opłatę sędziowską ( jednocześnie wysyłając maila do skarbnika o dokonaniu opłaty ) i do tej pory żadne zmiany nie zostały naniesione. :(

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Poniedziałek 30/08/2010, 22:06 »
Bo właśnie wysłałeś do skarbnika. Wszelkie zmiany w CR ja nanoszę jak dostanę stosowną informację.
Ja akurat czekam wiele miesięcy na plik z licencjami, ale nic z tego jak na razie...

Offline kapsel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wtorek 31/08/2010, 08:54 »
Ciekawy przebieg informacji w Związku ;D..... Wydawało mi się, że to Skarbnik jak wpłynie kasa powinien podać dane do zmian w Rejestrze. Ale może się myle ;) To mam Ci przesłać skan przelewu?

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Środa 01/09/2010, 19:11 »
Nie od teraz wiadomo, że przebieg informacji jest lekko mówiąc kiepski... Tak, ksero przelewu powinno
wystarczyć.

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #27 dnia: Sobota 17/12/2011, 10:08 »
Od 1 stycznia 2013 roku wprowadzono licencje dla sędziów w wysokości: sędziowie kat. ?A? 300 Euro; kat. ?B? 200; kat. ?C? IA - 160 oraz FA 120 Euro, kat. ?D? IA ? 100 oraz FA 80 Euro, sędziowie państwowi 20 Euro. Licencję płaci się raz na całe życie, ale pod warunkiem, że arbiter jest aktywny.

I inne ciekawe newsy: http://www.pzszach.pl/pub/3/201/312/BIULETYN__Nr_2_z_2011-11-28_AF.pdf
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)