Autor Wątek: I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY - ŻNIN 2010, 26.06-4.07  (Przeczytany 2454 razy)

Offline Jacekh

• Pionek
  • *
Odp: I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY - ŻNIN 2010, 26.06-4.07
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek 02/07/2010, 21:34 »
Grałem w tym turnieju i rzeczywiście mimo braku wielu zawodników z czołówki województwa (ja sam jestem z woj. wielkopolskiego) walka była bardzo zacięta. Najlepiej świadczy o tej walce tabela końcowa - na 22 zawodników aż 12 znalazło się w przedziale 4-5 punktów czyli ze średnią 4,5 lub odchyleniem o 0,5 pkt. Natomiast wśród pozostałych dziesięciu - czterech z tytułami międzynarodowymi znalazło się ponad tą grupą i tylko sześciu poniżej. Przy czym osobiście podziwiałem grę Pana Kazimierza Budnika - jego wynik całkowicie nie oddaje jego poziomu gry. Trzeba pamiętać przy tym, że Panu Kazimierzowi niedługo stuknie "osiemdzisiątka" a już umawialiśmy się na rewanż za rok :)
Think different

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota 03/07/2010, 05:49 »
W Otwartych Mistrzostwach KPZSzach 2010 Seniorów i Jun. Starszych we wsystkich openach wzięło udział 47 szachistów.
Baszta Żnin wystawiła swój narybek, szachistów lig KPZSzach oraz część składu I-ligowego w ilości 15 szachistów. Torfarm-64 był drugi robiący frekfencję i wystawił 10 juniorów. Trzecim klubem był Chemik Bydgoszcz gzie posiadał łącznie 7 juniorów i seniorów. Piętnastu pozostałych to goście z Polski oraz nieliczni z woj. K-P. Myślę, że należy po raz kolejny przemyśleć kwestię przesunięcia mistrzostw na termin II poł. sierpnia, by składy drużyn lig centralnych min. z naszego województwa mogły zrobić tani sprawdzian przed ligami a nasza młodzież nie rozjeżdżdżała się w Polskę na odbywające się licznie inne turnieje. Argument, że jest w sierpniu Polanica nie powinien być przekonujący, bo głównie decydują finanse szachistów jak i klubów o tym gdzie się startuje. W Żninie szkoda było, że przy tak wspaniałej organizacji turnieju (głównie Jurka Śniadeckiego oraz Działaczy Baszty) jak i zapewnieniu sporych nagród finansowych oraz rzeczowych była taka mała frekfencja. Łącznie pula nagród I Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Żninie wyniesie około 16,000,00 zł. Namawiam do udziału w sobotnich i niedzielnych dalszych turniejach jednodniowych Festiwalu w Żninie. To Wo.
Wśród juniorów starszych pierwsza trójka była następująca:
1) Wojciech REZA - 4,5 pkt.,
2) Radosław GAJEK - 4,5 pkt,.
3) Mieszko WODZYŃSKI - 4,5 pkt.
« Ostatnia zmiana: Sobota 03/07/2010, 05:51 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #17 dnia: Sobota 03/07/2010, 19:49 »
Czy można poznać wyniki dziesiejszego turnieju P'15 / Chyba wszyscy siedzą bez komórek nad jeziorem lub przy ognisku ??? To Wo

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
Jerzy Śniadecki

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa