Autor Wątek: Konkurs "Zapis DMR KPZSzach 2010/11"  (Przeczytany 6614 razy)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Odp: Konkurs "Zapis DMR KPZSzach 2010/11"
« Odpowiedź #15 dnia: Sobota 21/08/2010, 13:51 »
Otrzymałem już 4 projekty zapisów.
Przypominam, że termin nadsyłania propozycji mija 15 września o godz. 23.59 :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota 21/08/2010, 23:13 »
Zapis z ksero i kalka to wspomnienie XX wieku. Obecnie każda (przynajmniej większość) drukarnia wydrukuje dowolny wzór zapisu tak zwykły, jak i samokopiujący.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #17 dnia: Wtorek 07/09/2010, 23:48 »
Przypominam, że na propozycje zapisów czekam jeszcze tydzień, do 15 września :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #18 dnia: Piątek 24/09/2010, 13:24 »
Konkurs na Zapis DMR KPZSzach 2010/11 zakończony :)

Otrzymałem 7 propozycji, od Pawła Grochowalskiego, Andrzeja Zawady, Andrzeja Guli, Renaty Bursy, Mirosława Kozielskiego, Andrzeja Harasimowicza oraz Krystiana Janika (w kolejności zgłoszeń). Wszystkim chciałbym bardzo podziękować za wzięcie udziału w zabawie i za poświęcony czas.

Przy wyborze zwycięzców kierowałem się przede wszystkim oryginalnością projektów, a kolejnym kryterium była czytelność zapisu.

Ostatecznie przyznałem dwie I nagrody, dla Renaty Bursy i Andrzeja Harasimowicza. Wyróżnienie otrzymał Krystian Janik i te trzy osoby otrzymują książki. Na moją prośbę, wszystkie projekty Renaty i Andrzeja przygotowane zostały w formacie A5, czyli na kartce A4 znajdują się po dwa zapisy.

Zwycięskie zapisy:

http://www.trango.webd.pl/zapisy/zapis_Renata_Bursa.pdf
http://www.trango.webd.pl/zapisy/zapis_Andrzej_Harasimowicz.pdf
http://www.trango.webd.pl/zapisy/zapis_Krystian_Janik.pdf

Bardzo proszę, aby jako pierwsza napisała na forum Renia, którą książkę wybiera. Następnie Andrzej, a po nim Krystian.

Nagrody:

1) Szybki kurs debiutów (Jerzy Konikowski, Jan Piński) 280 stron. Wyd. PENELOPA 2006
2) Szybki kurs debiutów w praktyce (Jerzy Konikowski) 200 stron. Wyd. PENELOPA 2006
3) Graj jak Kasparow (Lekcje z arcymistrzem - Garri Kasparow) 96 stron. Wyd. RM 2005
4) Strategia szachowa (Dawid Bronstein) 140 stron, Wyd. RM 2005

Książki przekażemy w następujący sposób: Renacie dostarczymy w Bydgoszczy (po uprzednim umówieniu się), Andrzejowi - poprzez pana Pawła Pawłowskiego (odbiór w Toruniu), a Krystianowi - poprzez Pocztę Polską.

Raz jeszcze dziękuję za udział w zabawie i zapraszam do korzystania z wybranych propozycji (oczywiście linki pojawią się również na stronie głównej w zakładce "Rozgrywki drużynowe"). Do podziękowań dołącza się również pan sędzia, Ulrich Jahr. ;)
« Ostatnia zmiana: Niedziela 26/09/2010, 09:15 wysłana przez pjahr »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #19 dnia: Piątek 24/09/2010, 13:34 »
Proszę o szybką decyzję Reni i Andrzeja, bo książka dla Andrzeja zostanie przekazana jutro panu Pawłowi Pawłowskiemu podczas zebrania Zarządu KPZSzach.

Offline ashnod

• Przyjaciel Forum
  • Skoczek
    • Imperium Ashnod
« Odpowiedź #20 dnia: Piątek 24/09/2010, 13:52 »
Jestem zaskoczona, że mój zapis się spodobał :)

Z przedstawionych książek wybieram
2) Szybki kurs debiutów w praktyce (Jerzy Konikowski) 200 stron. Wyd. PENELOPA 2006.

Gratuluję pozostałym zwycięzcom.

Pozdrawiam
Renata Bursa
Magni nominis umbra...

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Piątek 24/09/2010, 14:09 »
Dzięki za wyróżnienie. Bardzo miła niespodzianka. Gratuluję zwycięzcom. Fajne pomysły mieliście.

Jeśli chodzi o mój projekt nie jest w formacie A4 (format jest 150x210), czyli praktycznie prawie A5 :).

Offline Ulrich Jahr

• Goniec
« Odpowiedź #22 dnia: Piątek 24/09/2010, 16:14 »
Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu. Projekty były dobre, a poziom graficzny wyrównany.
Renia wygrała głównie dzięki oryginalnej mapie województwa na blankiecie.
Konkurs spełnił moje oczekiwania, w przyszłości postaram się podobnie mobilizować do aktywności.
Kolegę Krystiana proszę jeszcze o wyśrodkowanie na zapisach numerów posunięć w kolumnach i odesłanie projektu.
Wyróżnione projekty będę polecać do stosowania w rozgrywkach drużynowych.

Pozdrowienia, Uli Jahr

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Sobota 25/09/2010, 01:16 »
Jestem mile zaskoczony :)
To ja poproszę szybki kurs debiutów, ale nie w praktyce ;)
EDIT: Zauważyłem, że po zapisaniu pliku jako PDF ramki zapisy się trochę "rozjeżdżają"... Wiem też, że na niektórych drukarkach zapisy nieznacznie różnią się od oryginału - np. grubością linii w niektórych miejscach. Może rozwiązaniem jest drukowanie w profesjonalnej drukarni?
« Ostatnia zmiana: Sobota 25/09/2010, 01:20 wysłana przez harasimo »

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Sobota 25/09/2010, 10:24 »
To ja poproszę w takim razie "Strategię szachową".

Jeśli chodzi o rozjeżdżające się ramki w pdfie, to różnie to wygląda na różnym podglądzie. Jeśli doc został poprawnie zrobiony, to na wydruku (na papierze) też powinno być ok, mimo iż niezbyt idealnie to wygląda w PDFie. Taki urok tworzenia PDFa z worda, że nie wszystko wygląda idealnie.

Z doświadczenia wiem, że wszystkie PDFy stworzone z wordów z tabelkami wyglądają nieciekawie. Na szczęście, tylko na PDFie.

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #25 dnia: Wtorek 12/10/2010, 12:37 »
Podczas Makroregionu w Pieczyskach - od wtorku (po wykonaniu dodruku samokopiujących zapisów partii szachowych) będzie możliwość zakupu w/w zapisów. Będzie to lekko zmieniny zwycięski projekt Reni Bursy (z dopiskiem Makroregion, data i miejsce imprezy). Cena jednego bloczka (100 ark.) wynosi 7,00 zł. - KPZSzach wystawia rachunki. Liczba bloczków ograniczona (ok.30). Skarbnik KPZSzach - Tomasz Wodzyński.

plebs

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Środa 13/10/2010, 23:25 »
dzięki Renia