Autor Wątek: Turnieje w Regionie  (Przeczytany 59863 razy)

Pablo

• Gość
Odp: Turnieje w Regionie
« Odpowiedź #15 dnia: Niedziela 30/11/2008, 03:28 »
Moje gratulacje dla rodziny Marchlewiczów:) Już po wyborach PZSzach;)

esuap

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Niedziela 30/11/2008, 10:47 »
"Małe" a jednak znaczące sprostowanie: Pominąłem dziewczyny, były na pewno ?? grupy - około 13,
które grały w oddzielnych ?? grupach klasowych. 
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa...
..., która mi uciekła (usnęła ze mną). Była herbata, kawa, ciasto oraz, co jest też ewenementem, wszyscy - łącznie z opiekunami otrzymali po czekoladzie.

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Poniedziałek 05/01/2009, 00:19 »
Już niedługo odbędą się dwa turnieje dla juniorów w MDK Nr 1 Bydgoszcz:

16-18.01 - turniej zgłoszony do fide - Mistrzostwa MDK-1 (http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_692/)
16-20.02 - XXVI Turniej Juniorów (http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_693/)

Serdecznie zapraszam!
pj

Offline Kwidzyn

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Środa 07/01/2009, 21:52 »
W dniach 20-21.09.2008 w Łapinie zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 10. Wyniki są podane na Waszej stronie w archiwum. Pierwszy raz miały zostać przyznane punkty w ramach współzawodnictwa klubowego  w kategorii dzieci do lat 10 Polskiej Federacji Sportu. Część klubów z naszych okręgów wysłała dzieci na te zawody w celu zdobycia medali oraz nie ukrywam, że również w celu zdobycia punktów dla klubów. Wielkie moje zdziwienie wywołał fakt, że na stronie Polskiej Federacji Sportu nie znalazłem końcowych wyników z zawodów w Łapinie. Wyniki z innych makroregionów były, ale z naszego niestety nie. Strona PFS  http://www.sportmlodziezowy.pl/
Oznacza to, że albo federacja nie zamieściła wyników albo organizator, czyli PoZSzach nie wysłał sprawozdania.
Mam nadzieje, że ktoś tym się zainteresuje i spowoduje, że kluby i dzieci nie będą wprowadzane w błąd.  Dzieci i młodzież często się poświęca żeby coś wywalczyć, opiekunowie ich motywują,  ale gdzieś po drodze znajdzie się ktoś, kto nie ma pojęcia o sporcie (takie osobie polecam sprawdzić definicje słowa SPORT) psuje całą robotę.
Poniżej przedstawiam tabelki punktowe które zrobiłem na podstawie posiadanych informacji
Punkty zdobyte w klasyfikacji chłopców do lat 10
Lp.    Nazwisko i imię     Klub                                Województwo                  Zdobyte punkty
1    Gajek, Radosław   ROTMISTRZ GRUDZIADZ   Kujawsko Pomorskie                   3
2    Pham, Juliusz   KORSARZ GDYNIA                Pomorskie                       2
3     Chatys, Jakub   MTS KWIDZYN                Pomorskie                       2
4    Fukowski, Paweł   MTS KWIDZYN                Pomorskie                       1
5    Szulc, Krzysztof   RZEMYK GDYNIA                Pomorskie                       1
6    Kindler, Przem   UKS GEDANENSIS GDAŃSK     Pomorskie                       1
7    Tyński, Beniamin   RZEMYK GDYNIA                Pomorskie                       1
8    Aftanasiuk, Jakub   UKS ZAWISZA KOLBUDY   Pomorskie                       1
9    Zieliński, Konrad   UKS GEDANENSIS GDANSK     Pomorskie                       1
10   Wiśniewski, Sz   MDK I BYDGOSZCZ   Kujawsko Pomorskie                       1
11   Białek, Krzysztof   RZEMYK GDYNIA                Pomorskie                       1
12   Lasota, Kacper   MTS KWIDZYN                Pomorskie                       1

Podsumowanie klasyfikacji chłopców  do lat 10
Wyniki w klasyfikacji klubów .
1.   MTS Kwidzyn       4 pkt.
2.   Rotmistrz Grudziądz   3 pkt.
3.   Rzemyk Gdynia      3 pkt.
4.   Korsarz Gdynia      2 pkt.
5.   UKS Gedanensis Gdańsk   2 pkt.
6.   UKS Zawisza Kolbudy   1 pkt.
7.   MDK I Bydgoszcz    1 pkt.

Wyniki w klasyfikacji województw chłopców
1. Pomorskie          12 pkt.
2. Kujawsko Pomorskie       4 pkt.

Punkty zdobyte w klasyfikacji dziewcząt do lat 10
Lp.   Nazwisko i imię           Klub                  Województwo   Zdobyte punkty
1   Redmerska, Maria          MTS KWIDZYN        Pomorskie   3
2   Templin, Dominika          MTS KWIDZYN        Pomorskie   2
3   Olechnicka, Karolina      RZEMYK GDYNIA        Pomorskie   2
4   Wilk, Oktawia          KORSARZ GDYNIA        Pomorskie   1
5   Grota, Zuzanna          UKS ZAWISZA KOLBUDY     Pomorskie   1
6   Babińska, Agnieszka      UKS MAT KARTUZY        Pomorskie   1
7   Zienowicz, Zofia          UKS GEDANENSIS GDANSK  Pomorskie   1

Podsumowanie klasyfikacji dziewcząt do lat 10
Wyniki w klasyfikacji klubów .
8.   MTS Kwidzyn       5 pkt.
9.   Rzemyk Gdynia       2 pkt.
10.   Korsarz Gdynia      1 pkt.
11.   UKS Zawisza Kolbudy   1 pkt.
12.   UKS MAT Kartuzy                1 pkt.
13.   UKS Gedanensis Gdańsk   1 pkt.

Wyniki w klasyfikacji województw
1. Pomorskie          11 pkt.
2. Kujawsko Pomorskie       0 pkt.

Klasyfikacja  łączna klubów  chłopców i dziewcząt
1.   MTS Kwidzyn      9 pkt.
2.   Rzemyk Gdynia      5 pkt.
3.   Rotmistrz Grudziądz   3 pkt.
4.   Korsarz Gdynia      3 pkt.
5.   UKS Gedanensis Gdańsk   3 pkt.
6.   UKS Zawisza Kolbudy   2 pkt.
7.   UKS MAT Kartuzy   1 pkt.
8.   MDK I Bydgoszcz      1 pkt.

Klasyfikacja  łączna województw   chłopców i dziewcząt
1. Pomorskie          23 pkt.
2. Kujawsko Pomorskie       4 pkt.

Offline WinD

• Goniec
« Odpowiedź #19 dnia: Piątek 09/01/2009, 22:10 »
Jak o punktach mowa, to czy wie Pan, jaki jest mechanizm zamiany punktów na pieniądze dla klubów? Kto w tym pośredniczy? Urzędy marszałkowskie? Proszę o odpowiedź w wątku Punkty ministerialne.
Pozdrawiam,

WinD

esuap

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Poniedziałek 12/01/2009, 23:06 »
W dniu 17 stycznia w ramach obchodów 60-lecia zrzeszenia sportowego KS Drwęca Nowe Miasto  Lubawskie, Nowomiejski Dom Kultury organizuje turniej szachowy. Początek godz. 10 (7 rund po 15 min).

Również w tym samym dniu i godzinie tylko w Brodnicy odbędzie się turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Miejsce - BDK, ul. Przykop 43 (prawdopodobnie 7 rund po 10 min)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Niedziela 08/02/2009, 20:14 »
W turnieju, który będzie się odbywał w ferie (http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_693/)
został zmieniony komunikat w dwóch punktach. Wpisowe dla grupy A z 50 na 40 zł i łączny czas
tempa gry w grupie A, to 3h (1h + 30 sekund na ruch na zawodnika).

Organizator MDK-1 Bydgoszcz
Pozdrawiam
Paweł Jaroch

Offline WinD

• Goniec
« Odpowiedź #22 dnia: Niedziela 08/02/2009, 20:31 »
łączny czas tempa gry w grupie A, to 3h (1h + 30 sekund na ruch na zawodnika).

To całkowicie niezrozumiała decyzja. Turniej dla wielu zawodników mógł być świetnym sprawdzianem przed MPJ, więc poprzednie tempo było jak najbardziej uzasadnione. Czy jest to ostateczna decyzja? Poza tym czy turniej A może być zgłoszony do FIDE?
Czy w związku ze skróceniem tempa gry przesuwają się godziny rozpoczęcia rund? Runda popołudniowa powinna się rozpoczynać wcześniej, aby zawodnicy przyjezdni nie byli skazani na zbyt długie tułanie się po Bydgoszczy...
Pozdrawiam,

WinD

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Niedziela 08/02/2009, 21:16 »
To tylko dotyczy turnieju A. Tempo jest jest zgodne i turniej będzie zgłoszony do fide.
Jak w danej grupie nie ma żadnego zawodnika z Fide powyżej 2200, to tempo na całą
partię wynosić może 1,5h na zawodnika.

Rozpoczęcie rund jest jak w komunikacie, a dla zawodników przyjezdnych (tylko jeden
z Grudziądza i Torunia), nie powinno być problemów. Zawsze więcej czasu na przygotowanie.
Poza tym zawodnicy dojeżdżający będą mogli się zawsze prędzej udać do domu.

Myślę, że mimo tej zmiany, turniej będzie świetnym sprawdzianem przed MP,
to tylko (może dla niektórych aż) 30 minut mniej na zawodnika, a reszta pozostaje
po staremu.

Offline WinD

• Goniec
« Odpowiedź #24 dnia: Poniedziałek 09/02/2009, 11:10 »
To tylko dotyczy turnieju A. Tempo jest jest zgodne i turniej będzie zgłoszony do fide.
Jak w danej grupie nie ma żadnego zawodnika z Fide powyżej 2200, to tempo na całą
partię wynosić może 1,5h na zawodnika.

Przepis ten wprowadzono z myślą o popularnych w wielu krajach turniejach weekendowych, w których gra się trzy rundy dziennie. W Bydgoszczy planowane są dwie rundy dziennie...

Cytat: Pablo
Myślę, że mimo tej zmiany, turniej będzie świetnym sprawdzianem przed MP,
to tylko (może dla niektórych aż) 30 minut mniej na zawodnika, a reszta pozostaje po staremu.

Mi się wydaje, że jednak zaszkodziłeś tą zmianą zawodnikom, którzy będą wkrótce startować w MPJ. Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe, gdyż w znacznej większości są to zawodnicy z Twojego miasta...
Pozdrawiam,

WinD

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Poniedziałek 09/02/2009, 11:20 »
Każdy ma swoje racje. Jak dla mnie i myślę, zdecydowanej większości z grupy A, większa przerwa
to będzie na plus. Można spokojnie znaleźć coś do jedzenia i się przygotować.

hmm, czy zaszkodziłem? To się okaże jak komuś turniej nie wyjdzie i będzie narzekał 8)
Zaszkodzić mogę jak zabiorę komuś figurkę podczas partii ::)

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #26 dnia: Sobota 21/02/2009, 13:33 »
Super, że ukazała się relacja tak szybko - tylko coś wam się wyniki na chessarbitrze nie zaktualizowały...
Z relacji wiadomo tylko, że Kacper wygrał turniej fidowski, co de facto było przewidywalne po 8 rundzie ;)
Nie ma żadnych wyników z 9 rundy. Czekam na wyniki.
Tak jak śledziłem wyniki turnieju, to na pierwszy rzut oka, przytłaczająca we wszystkich grupach jest obecność zarówno w czołówce jak i całej tabeli osób z Bydgoszczy ;)
Nie wielu było przyjezdnych - kiedyś z Chojnic też przyjeżdżała większa grupa, a teraz tylko jedna osoba :(

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Sobota 28/02/2009, 21:15 »
Wyniki są już uaktualnione. Przepraszam za tak długą zwłokę, byłem w rozjazdach,
i do tego laptop się mi popsuł, ale już wszystko ok:) Partie są uaktualnione.

pozdrawiam
pj

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Środa 04/03/2009, 23:41 »
Fajny jest ten komunikat turnieju w Chojnicach. Turniej odbędzie się w sobotę
07.03, a zgłoszenia można przesyłać do 12.03............... ;D

Byle.co

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Niedziela 08/03/2009, 20:18 »