Autor Wątek: Mistrzostwa Województwa Seniorów i Juniorów Starszych, sierpień 2011  (Przeczytany 1052 razy)

Pablo

• Gość
W związku z tym, że nikt się nie zgłosił na organizację w/w imprezy,
chciałem spytać się o opinie w sprawie rozegrania (jak już musi być)
tej imprezy w sierpniu.

Czy mistrzostwa byłyby w Bydgoszczy czy Toruniu (bo taka jest moja idea)
proponowałbym rozegranie turnieju w terminie 16-22 sierpnia 2011 r. Czemu
ta data? Wszystkim nie można dogodzić (np. grupka Emdeku prawie co roku
jeździ do Polanicy, to i tak żaden termin w 2 połowie sierpnia by nie pasował),
ale omija się jedno święto, a po zakończeniu chętni mogą jechać na turniej
do Obry 24-28.08.2011 r.  8)

proponowany terminarz rund:
16.08 16:00 lub 17:00
17.08 16:00 lub 17:00
18.08 16:00 lub 17:00
19.08 16:00 lub 17:00
20.08 09:30 i 15:30
21.08 09:30 i 15:30
22.08 16:00 lub 17:00

W turnieju A tempo 90'+30'' lub 2h na partie, 9 rund itp.
Można wprowadzić punktację 3 za wygraną 1 za remis
i 0 za porażkę, żeby promować wygrane. To wszystko już
było sprawdzone ;) - http://www.londonchessclassic.com/classic/standings.htm

Zalety mogą być takie, że związek np. może sporo zaoszczędzić na
noclegach sędziów, a zawodnicy mogliby wpasować swoje godziny
pracy w terminarz (dlatego rundy 16-17).

To jest tylko luźna dyskusja i wszystkie proponowane tutaj formy
urozmaicenia, przeprowadzenia turnieju, nie są wiążące.

Pozdrawiam
pj

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
Odp: Mistrzostwa Województwa Seniorów i Juniorów Starszych, sierpień 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 02/03/2011, 13:56 »
Wszystko fajnie Pawle. Termin jest taki jak proponowany już na zebraniach Zarządu KPZSzach. Ala musi być bezpłatna sala gry i jakiś dodatkowy sponsor - nagrody z miasta - gminy ? Oczywiście, że w grę wchodzi Toruń lub Bydgoszcz ale może inne miasta chcące się włączyć w organizację Grudziądz, Włocławek, Inowrocław ??? W przypadku Torunia na siłę byłyby starania o grę na hali ZS nr 10 (obok salek gry Torfarmu-64). Dodatkowo są na miejscu pomieszczenia czynnego internatu (w lipcu jest obóz UNESCO - czyli sierpień OK) oraz restauracja 'Róża Wiatrów' na terenie szkoły (dawne pom. ćwiczeń ZS Gastr.-Hotelarskiego).  Oczywiście, że byłoby najlepiej jak turniej byłby nad jeziorem np. w Sępólnie Kraj. jak wcześniejszy bardzo chwalony zorganizowany przed laty turniej. Termin jest akceptowany przez naszych startujących II, I i Ekstraligowców przed konkretnymi wrześniowymi startami. Czekamy na sugestie i propozycje organizacji przez Kolegów z terenu województwa. Oczywiście w przypadku robienia turnieju w innym miejscu jak Bydgoszcz czy Toruń sędziowie i inni organizatorzy powinni mieć zabezpieczony nocleg. Mam tylko pytanie co do przedstawionego przez Ciebie harmoinogramu turniejowego - czemu proponujesz dwa dni pod rząd podwójnych rund ??? Pozdrawiam To Wo.

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Środa 02/03/2011, 20:02 »
Salę pewnie by się znalazło bezpłatną w naszych miastach. Tylko pisałem o Toruniu i Bydgoszczy bo do tych miast jest najlepszy dojazd i najwięcej zawodników, w tym juniorów, gdzie można by "dorobić" kilka dodatkowych grup. Jeśli miałoby być w innych miastach, to już wolę oczywiście nad jeziorkiem np. w Sępólnie lub u mnie w Świekatowie ;D

Dwie rundy podwójne w dwa dni to nic strasznego (w Obrze w 4 dni są po 2 rundy, a w Kętrzynie w 2 dni są po 2 rundy i jeden po 3!). Dwa dni da się przeżyć, a dlatego tak wymyśliłem, żeby w tygodniu rundy byłyby po pracy, a jak jakaś rano wypadnie, to już po sprawie. Oczywiście jeden dzień można wydłużyć, ale to turniej się przeciągnie.

Offline Daniel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Środa 02/03/2011, 21:02 »
Niezależnie od tego gdzie i kiedy będą mistrzostwa to popieram pomysł punktacji 3-1-0. Sprawdziliśmy to już na mistrzostwach Torunia, moim zdaniem test wypadł bardzo dobrze. Jest znacznie ciekawiej i naprawdę warto grać o wygraną :)

Offline Daniel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela 31/07/2011, 15:27 »
Czy wiadomo cokolwiek na temat tegorocznych mistrzostw?

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela 31/07/2011, 18:38 »
Pewnie się nie odbędą... Za krótki czas na zgłoszenia itp. Nikt się nie zgłosił, żeby zrobić regulamin. A jak już ktoś by się tego podjął w wakacje, to tylko po to żeby się odbyły i nic więcej.