Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 34964 razy)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
Nowy Zarząd 2012
« dnia: Poniedziałek 14/11/2011, 18:41 »
Zbliżają się nowe wybory!!!
Na forum pojawia się coraz więcej fal krytyki wobec aktualnego Zarządu.
Od razu Wszyscy wiedzą jak i co trzeba robić.
Powiedzcie mi tylko gdzie jesteście jak odbywają się wybory ?
Obawiam się, że na zebranie przyjadą znowu Ci sami ludzie.
Ale co się stanie , jeżeli tym razem odmówią kandydować ???

Dlatego w tym miejscu chcę podziękować aktualnemu Zarządowi za poświęcony czas i wysiłek jaki włożyli w pracę społeczną na rzecz KPZSZACH.
Oczywiście nie wszystko działa tak jak trzeba ale Ci ludzie oddawali serce i pracowali za nas wszystkich tak jak umieli .

Otwierając ten temat mam na myśli dobro Naszego Środowiska Szachowego i zachęcam Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pracę  w nowym Zarządzie do Autoprezentacji w tym wątku.
Napiszcie co chcielibyście robić w Nowych Władzach.
ODWAGI!!![/b]
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek 14/11/2011, 18:44 wysłana przez jura »
Jerzy Śniadecki

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek 14/11/2011, 20:58 »
Jurku, naprawdę liczysz, że ktoś tutaj cokolwiek wpisze w temacie przez Ciebie założonym?
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek 25/11/2011, 11:49 »

Oświadczenie

Nazywam się Jerzy Śniadecki.
Działam w małym klubiku 2 sekcyjnym Baszta Żnin.
Staram się jak umiem a, że niewiele umiem to tak działam.
W związku z tym, że nie wiele umiem nie będę kandydował do Władz Związku w nowych Wyborach.

Zachęcam Wszystkich co umieją do "ratowania" Związku i startu w Wyborach!

Jerzy Śniadecki

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek 25/11/2011, 15:21 »
Grudziądz i  Żnin to dwa zdecydowanie najsilniejsze ośrodki w regionie, a jeden (jedyny?) z twórców sukcesu Żnina pisze "niewiele umiem"?
Nie wiem, jak inni, ale ja w to nie wierzę;)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek 25/11/2011, 20:58 »
Nie chciałbym krytykować obecnego zarządu. Działał tak, jak potrafił najlepiej.

Warto się jednak zastanowić, dlaczego ludzie nie chcą działać w związku? Ja odpowiedź znam i pewnie większość osób również.

A co zrobić, by to zmienić? Wydaje mi się, że w naszym województwie brakuje klubów, w których młodzi ludzie jakoś aktywniej włączaliby się w sekcji szachowej, jak choćby jest to widoczne w Chojnicach. Gdyby w naszym województwie istniała taka sekcja, nie byłoby raczej problemu, żeby wyłonić zarząd. A może jednak są w naszym regionie jakieś kluby z młodymi osobami, które szachy traktują jako coś więcej niż tylko możliwość nauczenia się/poprawy gry, a robią coś jeszcze?

Za optymalny układ widziałbym zarząd składający się z jednego-dwóch doświadczonych członków, którzy pomogliby młodszym osobom w zarządzie w pokierowaniu tego wszystkiego. Nawet jeśli to na początku może iść nieudolnie (a tak pewnie by to wyglądało), to za kilka lat może to wyjść naszemu związkowi na dobre.

Nawet widziałbym jednego kandydata do zarządu. Kolega harasimo z pewnością aż pali się do tej roli :), bo widać w jego wypowiedziach niesamowitą, godną pozazdroszczenia werwę. Miałby moje zdecydowane poparcie w wyborach. Zresztą mieliśmy okazję grać w meczu naszych drużyn i uważam, że byłby to bardzo dobry kandydat.

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek 25/11/2011, 23:53 »
Nie chciałbym krytykować obecnego zarządu. Działał tak, jak potrafił najlepiej.

Warto się jednak zastanowić, dlaczego ludzie nie chcą działać w związku? Ja odpowiedź znam i pewnie większość osób również.

A co zrobić, by to zmienić? Wydaje mi się, że w naszym województwie brakuje klubów, w których młodzi ludzie jakoś aktywniej włączaliby się w sekcji szachowej, jak choćby jest to widoczne w Chojnicach. Gdyby w naszym województwie istniała taka sekcja, nie byłoby raczej problemu, żeby wyłonić zarząd. A może jednak są w naszym regionie jakieś kluby z młodymi osobami, które szachy traktują jako coś więcej niż tylko możliwość nauczenia się/poprawy gry, a robią coś jeszcze?

Za optymalny układ widziałbym zarząd składający się z jednego-dwóch doświadczonych członków, którzy pomogliby młodszym osobom w zarządzie w pokierowaniu tego wszystkiego. Nawet jeśli to na początku może iść nieudolnie (a tak pewnie by to wyglądało), to za kilka lat może to wyjść naszemu związkowi na dobre.

Nawet widziałbym jednego kandydata do zarządu. Kolega harasimo z pewnością aż pali się do tej roli , bo widać w jego wypowiedziach niesamowitą, godną pozazdroszczenia werwę. Miałby moje zdecydowane poparcie w wyborach. Zresztą mieliśmy okazję grać w meczu naszych drużyn i uważam, że byłby to bardzo dobry kandydat.

Nie wiem, czy traktować to jako policzek żebym trochę zniżył ton w moich wypowiedziach, czy jako pochwałę ;)

Zgadzam się, ze zarząd trzeba by nieco 'odmłodzić', wpuścić trochę świeżego powiewu. Chętnie mogę coś zrobić, ale nie myślałbym tutaj o aktywnym działaniu w zarządzie. W tym momencie nie mogę sobie na to pozwolić ze względu na notoryczny brak czasu. Mogę natomiast, jeżeli zostanę o to poproszony, spróbować zorganizować jakieś wydarzenie szachowe, np. mecz Toruń - Bydgoszcz czy inny turniej.

Pozdrawiam,
harasimo

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #6 dnia: Niedziela 11/12/2011, 15:50 »
Pablo wszystko wie, ale nie powie
Jerzy Śniadecki

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek 20/12/2011, 23:51 »
Z czysto spraw formalnych chyba będzie trzeba trochę przed Walnym przerobić projekt porządku obrad. W zawiadomieniu jest napisane, że prawo do głosowania mają członkowie zwyczajni wymienieni poniżej, a wg danych z CR kluby oznaczone gwiazdką są członkami wspierającymi (poza tym powtarzają się w piśmie):

UKS MDK nr 5 Bydgoszcz
MKS EMDEK Bydgoszcz
ŻTMS Baszta Żnin
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie
KU AZS-UMK Toruń
UKS MDK nr 1 Bydgoszcz
* KSz Leszczyński Włocławek
* LZS Szubin
UKS Rotmistrz Grudziądz
BKS Chemik Bydgoszcz
AZS-UKW Bydgoszcz
MLKS Solec Kujawski
KSz Gambit Świecie
GKS Myśliwiec Gostycyn
LZS Znicz Rojewo
PKS Wiatrak Bydgoszcz
ITS Kopernik Inowrocław
KSN Łuczniczka Bydgoszcz
* LZS Wieża Więcbork
UKS Kopernik Grudziądz
UKS OPP Toruń
MLKS Wisła Nowe n. Wisłą
PKS Leśny Bydgoszcz
SSz. Pocztowiec
WKS 1938 Włocławek
- brakuje pewnie klubów, które nie opłaciły składek: Brodnica, Gniewkowo
- nie ma za to UKS Orlik Kowalewo, Promień Kowalewo, Torfarm-64,

a wspierającymi są (tutaj brakuje Szubina, Barcina i Żołędowa - dwa ostatnie pewnie nie opłaciły składek i dlatego nie są ujęte):
CK Łubianka
KSz Leszczyński Włocławek
UKS Łozianie Chełmża (członek zwyczajny, powinien być wyżej)
LZS Wieża Więcbork
LZS Zryw Jeżewo
MGOK Mrocza
OSiR Golub-Dobrzyń
Krajan NOK Nakło nad Notecią
MCK Aleksandrów Kujawski
« Ostatnia zmiana: Wtorek 20/12/2011, 23:53 wysłana przez Pablo »

Offline kry

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek 23/12/2011, 16:48 »
Nie wiem, czy traktować to jako policzek żebym trochę zniżył ton w moich wypowiedziach, czy jako pochwałę ;)

Zgadzam się, ze zarząd trzeba by nieco 'odmłodzić', wpuścić trochę świeżego powiewu. Chętnie mogę coś zrobić, ale nie myślałbym tutaj o aktywnym działaniu w zarządzie. W tym momencie nie mogę sobie na to pozwolić ze względu na notoryczny brak czasu. Mogę natomiast, jeżeli zostanę o to poproszony, spróbować zorganizować jakieś wydarzenie szachowe, np. mecz Toruń - Bydgoszcz czy inny turniej.

Pozdrawiam,
harasimo
Zdecydowanie jest to moja pochwała i aprobata tego co robisz i chciałbyś zrobić. Mimo wszystko, widziałbym Cię w zarządzie, na początek.

Offline jankes346

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 28/12/2011, 09:05 »
Z racji zbliżających się niedługo wyborów, zaczyna wrzeć atmosfera wokół kandydatury na prezesa związku.
Ja proponowałbym Piotra Szybowcza.
Piotr jest ambitny, uparty w działaniu, w regionie zna go bardzo dużo osób.
Myślę, że może być to rola w której Piotr się dobrze spełni, a przy okazji szachy w Kujawsko-Pomorskim będą się nadal rozwijać.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na Wasze opinie na ten remat.
Dawid Jankowski

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Środa 28/12/2011, 14:30 »
Ciekawa propozycja :)

Jestem obecnie na turnieju w MDK-1 i przekazałem Piotrkowi tą informację.
Zacytuje jego odpowiedź:

"Skoro wszyscy mnie znają, to muszą wiedzieć, że zasnąłbym na pierwszym posiedzeniu zarządu, a obudziliby mnie na Walnym-Wyborczym 2016"

Offline WinD

• Goniec
« Odpowiedź #11 dnia: Środa 28/12/2011, 17:34 »
Uderz w stół, a nożyce się odezwą? Chyba już wiem, kto się szykuje...
Pozdrawiam,

WinD

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #12 dnia: Środa 28/12/2011, 17:56 »
Uderz w stół, a nożyce się odezwą? Chyba już wiem, kto się szykuje...

Ja już słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł takie nazwiska, że aż żałuję, że nie będę na tym zebraniu obecny.
Poważnie piszę :)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
« Odpowiedź #13 dnia: Środa 28/12/2011, 19:38 »
Już czuję się podniecony!!!
Przemku proszę więcej szczegółów i zapraszam na Zebranie.
Jerzy Śniadecki

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #14 dnia: Środa 28/12/2011, 21:33 »
Skoro Paweł nie zdradza tajemnicy, to mi nie wypada...
A na zebraniu na pewno mnie nie będzie, ten weekend spędzę bowiem w mieście Łodzi