Autor Wątek: Nowy Zarząd 2012  (Przeczytany 28762 razy)

Offline Ulrich Jahr

• Goniec
Odp: Nowy Zarząd 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Sobota 31/12/2011, 10:12 »
Na zakończenie ostatniego roku kadencji władz KPZSzach ustosunkuję się do sprawozdania przewodniczącego Kolegium Sędziów naszego Związku, w którym wspomniał o udzieleniu dwóch upomnień sędziom klas centralnych.
Jako powód upomnienia podał złamanie regulaminu DMR. Formalnie rzecz biorąc, rzeczywiście regulamin został złamany. Należy to traktować jako wykroczenie administracyjne, choć werdykt został wydany zgodnie z uprawnieniami sędziego głównego i na podstawie tego samego regulaminu mógł być zaskarżony do Zarządu KPZSzach, jako jedynej instancji odwoławczej od decyzji sędziego głównego. Odwołanie do Zarządu wpłynęło, ale zostało przez to gremium oddalone i sprawa powinna na tym się zakończyć.
Zanim jednak ?złamałem regulamin? wcześniej (w jednej tylko partii meczowej) nastąpiło wielokrotne złamanie elementarnych przepisów gry FIDE dotyczących ruchów bierek, zachowania zawodników i obowiązków sędziego meczu, mających znamiona wykroczeń dyscyplinarnych. Dlatego dwie godziny po zakończeniu meczu przyjąłem zgłoszenie nieprawidłowości jakie tam wystąpiły.
Zadaniem każdego sędziego jest wyważenie stopnia szkodliwości czynów jakie powstały podczas omawianego zdarzenia, a te uznałem za wielokrotnie cięższe od zarzucanego mi złamania regulaminu. Zrozumieli to uczestnicy zdarzenia, którzy zostali poproszeni o pisemne wyjaśnienie swojego postępowania. Zawodnik wnioskował o przyznanie walkoweru przeciwnikowi, a sędzia meczu wnioskował o udzielenie mu upomnienia.

Aby przedstawić na Zarządzie KPZSzach sprawę odwołania od werdyktu został wytypowany przewodniczący Kolegium KPZSzach Paweł Jaroch, który również popełnił szereg nieprawidłowości. Nie zwołał bowiem posiedzenia swojego Kolegium, a zwrócił się z pytaniem o opinię do osób nie związanych z przebiegiem rozgrywek okręgowych. Zlekceważenie kompetencji kolegium okręgowego, a w następstwie tego zignorowanie uchwały Zarządu KPZSzach, jest oczywistym wykroczeniem dyscyplinarnym. Udzielenie potem upomnienia jest sprzeczne z przepisami kodeksu szachowego, ponieważ sędziowie klas centralnych podlegają jurysdykcji Kolegium Polskiego Związku Szachowego. Taka uchwała tego gremium jednak nie zapadła, pomimo widocznych wysiłków Pawła Jarocha.
Obecnie logicznym wyjściem z powstałej sytuacji jest przedstawienie całości sprawy na Walnym Zebraniu KPZSzach, które jest najwyższą władzą naszego Związku i może podjąć każdą uchwałę. Tak więc może zarówno podtrzymać udzielone upomnienia dla sędziów klas centralnych, jak i anulować je. Nie omieszkam więc wystąpić na Walnym Zebraniu KPZSzach w dniu 14 stycznia 2012 o wydanie końcowej decyzji w sprawie prowadzonego przez Pawła Jarocha postępowania w stosunku do dwóch sędziów klas centralnych. Wymaga tego potrzeba rozliczenia kończących swoją kadencję wieloletnich działaczy Zarządu Związku.

Już teraz nowowybranemu prezesowi i Zarządowi KPZSzach życzę sukcesów organizacyjnych i sportowych, nie tylko w Nowym Roku, ale również w całej 4-letniej kadencji władz Związku.
Ulrich Jahr

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota 31/12/2011, 15:22 »
Witam,

nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że robiłem jakiekolwiek wysiłki, żeby Kolegium Sędziów PZSzach ukarało U.J. Nie lekceważyłem również kolegium wojewódzkiego. Najpierw pytałem się o opinię, bo można się pytać o opinie bardziej doświadczonych osób. Dopiero później wszyscy członkowie kolegium okręgowego (oprócz A.K.) wypowiedzieli się na ten temat i podjęli taką a nie inną decyzję, ponieważ na forum padały ironiczne stwierdzenia (kto śledził ten wątek, ten wie o co chodzi) o tym werdykcie.

Poza tym Regulamin Działania Kolegium Wojewódzkiego mówi o:
3.1. Zadaniem Kolegium Wojewódzkiego jest przede wszystkim:
...
(c) orzekanie w sprawach odwołań od decyzji sędziów zawodów wojewódzkich,
...

i właśnie takim orzeczeniem było upomnienie dwóch sędziów klas centralnych, czym dalej skutkowałoby wnioskiem do Kolegium PZSzach. Nikt nie upominać osoby zasłużone, ale złamanie regulaminu było i tego nic nie zmieni. To tak jak np. do sądu idzie ktoś załatwić pewną sprawę. Ma 100% rację (wydany werdykt bez uwzględnienia przepisu o składaniu reklamacji), ale spóźnia się i po terminie dowód, albo sprawa ulega przedawnieniu (brak wniosku na odwrocie protokołu). Zarząd też się nie popisał nie ustosunkowując się do tego punktu.

Oby nowy Zarząd składał się z osób chcących coś zmienić,
korzystając m.in. z internetu jako źródła promocji i informacji.

Szczęśliwego Nowego Roku!
Paweł Jaroch
« Ostatnia zmiana: Sobota 31/12/2011, 15:25 wysłana przez Pablo »

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Środa 04/01/2012, 23:23 »
Czy Prezes, albo ktoś z otoczenia nie potrafi przygotować tak prostej rzeczy jak listę klubów, które są członkami zwyczajnymi, opłaciły składkę i mogą głosować???????? Jest tyle błędów, że to jest niepojęte............

Ja nie wiem, ale chyba inaczej się nie da tego załatwić, jak tutaj o tym opisać. Już za trochę ponad tydzień są wybory, a jest błąd za błędem. Pisałem do prezesa, rozmawiałem z sędziną, sekretarzem, pisałem do skarbnika, a tu nie ma żadnego odzewu...

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #18 dnia: Piątek 13/01/2012, 00:32 »
Ja tylko proszę o jedno - jeśli nowa strona nie ruszy natychmiast po wyborach, to niech ktoś proszę poda na forum terminy kolejnych rund DMR KPZSzach, które mają być ustalone na zebraniu.
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Sobota 14/01/2012, 15:36 »
Nowym Prezesem KPZSzach został Benedykt Mroziński. Gratulacje!!

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Sobota 14/01/2012, 16:14 »
Nowy skład Zarządu:

1. Prezes - Benedykt Mroziński
2. Andrzej Dróbka
3. Paweł Jaroch
4. Robert Śliwonik
5. Piotr Szybowicz
6. Jarosław Wiśniewski
7. Cezary Kozłowski

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #21 dnia: Sobota 14/01/2012, 18:05 »
Gratuluję i trzymam kciuki !

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #22 dnia: Sobota 14/01/2012, 20:55 »
Mi właściwie pasuje tylko 19 luty:( W inne weekendy mam zajęcia ze słuchaczami po 10h zarówno w soboty jak i niedziele.

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Niedziela 15/01/2012, 10:21 »
Prawdopodobnie zebranie nowego Zarządu odbędzie się w czwartek 19 stycznia 2012 r. w ZS nr 26 w Bydgoszczy (ul. Glinki 117) o godzinie 17:00.

Offline Daniel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Niedziela 15/01/2012, 15:12 »
Gratulacje dla wszystkich wybranych :)

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
« Odpowiedź #25 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 13:05 »
Mamy co chcieliśmy !!!
"Młode Wilki z Bydgoszczy przypuściły atak".
Niektórych nowych członków Zarządu widziałem po raz pierwszy na Zebraniu a na zawodach , może z dwa razy.
Wyciągnąłem z tego wniosek: za mało uczestniczę w życiu szachowym.
Oczekuję zapowiadanej "rewolucji".

Teraz jest nam dobrze, jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak!

Nie załamujmy się !

Do nowych zwycięstw!!!

Jerzy Śniadecki

Offline jura

• Przyjaciel Forum
  • Goniec
  • "Żnin potęgą jest i " Baszta""
    • Żnińska Szkoła Szachowa
« Odpowiedź #26 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 14:43 »
Podane funkcje przez Pana Prezesa na Zebraniu, a te umieszczone w relacji na stronie KP  różnią się.
Różnica jest w obsadzie na stanowiskach wiceprezesa i sekretarza.
W ogłoszeniu Prezesa II Wiceprezesem został "wielce zasłużony dla szachów KP Pan Robert Śliwonik a Sekretarzem "mało znany w środowisku" Pan Cezary Kozłowski.
W sprawozdaniu nastąpiła "cudowna zamiana miejsc".
Jerzy Śniadecki

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 14:48 »
Nastapila mala pomylka, oczywiscie wiceprezesem jest zasluzony Robert Sliwonik  8)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 15:02 »
Coraz bardziej uświadamiam się, że zmiana była konieczna. Nie wiem kto z byłego Zarządu, pewnie biura, totalnie olał sprawę i może się okazać, że nie będzie ze stowarzyszenia związków sportowych żadnych pieniędzy, bo ktoś pokpił sprawę.... Teraz nie wiadomo, czy Prezes zdoła to odkręcić.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek 16/01/2012, 15:34 wysłana przez Pablo »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #29 dnia: Poniedziałek 16/01/2012, 15:16 »
Nie wiem kto z byłego Zarządu, pewnie biura, totalnie olał sprawę i może się okazać, że nie będzie ze stowarzyszenia związków sportowych żadnych pieniędzy, bo ktoś pokpił sprawę.... Teraz nie wiadomo, czy Prezes zdoła to odkręcić.

Taka krytyka to chyba nie bardzo na miejscu, wszak Ty również do tego zarządu należałeś....
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)