Autor Wątek: Jak wspomóc kujawsko-pomorskie szachy?  (Przeczytany 3303 razy)

Offline kry

• Skoczek
  • **
Jak wspomóc kujawsko-pomorskie szachy?
« dnia: Niedziela 02/11/2008, 22:21 »
Chciałbym zachęcić do dyskusji na ten temat. Zacznę może od pewnej kwestii, jaką znalazłem na stronie brydżowej, a może być również wykorzystana w szachach. Być może już podobny temat był kiedyś. Jeśli tak, to po prostu odświeżam go.

Chodzi oczywiście o przekazywanie 1% swojego podatku na rozmaite organizacje. Myślę, że szachowe środowisko mogłoby przekazywać 1% swojego podatku właśnie na szachowy związek, o ile jest w ogóle taka możliwość. Tutaj pojawia się pytanie, czy związek jest organizacją pożytku publicznego. Skoro związek brydżowy jest, to zakładam, że i szachowy też może być?

Na temat wykorzystania tych środków nie będę się wypowiadał. Faktem jest jednak, że może to być całkiem ciekawy pomysł na pozyskanie dodatkowych funduszy. Może ktoś od finansów naszego związku zechce się tym tematem zainteresować i może napisze coś o możliwościach?

Załóżmy, że choćby 200 osób przekazało 1% swojego podatku (dajmy na to 5 złotych) to już jest dodatkowy 1000 dla związku...

Offline Woland

• Goniec
Odp: Jak wspomóc kujawsko-pomorskie szachy?
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 13:25 »
Pytanie tylko, czy u nas naprawdę brak pieniędzy jest głównym problemem. Moim zdaniem nie.

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 16:46 »
Już się rwę do zapłaty na rzecz KPZSzach 1% moich ciężko zarobionych pieniędzy!!! Wolę ten jeden procent przeznaczyć na chore dzieci!

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 16:51 »
Pytanie tylko, czy u nas naprawdę brak pieniędzy jest głównym problemem. Moim zdaniem nie.

A moim zdaniem tak! Bez większej ilości pieniędzy nie zatrudni się dobrych,
bardziej doświadczonych trenerów na szkolenia kadry. A nawet jak będzie
jakiś dobry pomysł jak ruszyć "Kolegium Trenerów" to i bez kasy się nie obejdzie.

Gdyby nie kasa, to w Pomorskim tylu juniorów by nie jeździło na obozy...

A co do tego podatku, to Pan Sławek mógłby więcej powiedzieć,
ale o ile wiem, to musiałyby znaleźć się osoby wpłacające, a łatwiej
już wpłacać na dany klub (lub jak mówi pavelsy) a i wtedy 3 razy
więcej byłoby księgowości...

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 17:11 »
Już się rwę do zapłaty na rzecz KPZSzach 1% moich ciężko zarobionych pieniędzy!!! Wolę ten jeden procent przeznaczyć na chore dzieci!
Rzadko się z zgadzam z qukizem, ale tym razem podpisuję się obiema rękoma...
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Asklepios

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 17:34 »
Zgadzam się z punktem widzenia pablo. Chociaż faktycznie nie koniecznie na KP związek.
Co do  wypowiedzi "ale o ile wiem, to musiałyby znaleźć się osoby wpłacające" to są dwie różne szkoły :
1. Załozyc że się nic nie zbieże - po co zaczynać ?
2. Zrobić szeroko zakrojoną propagandę na rzecz 1% co też uczyniłem osobiście wród naszych zawodników klubowych i moich znajomych co może nie przyniosło oszałamiających rezultatów ale niecały 1000 zł to zawsze wiecej niz  0 zł  ;D

Offline olzi

• Goniec
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek 03/11/2008, 18:33 »
1% podatku mógłby być znaczącą kwotą w budżecie Związku.

Jednak warunkiem "stadnego" (bo tylko wtedy ma to sens) wpłacania kwot przez zainteresowanych jest uczciwe rozliczanie otrzymywanych kwot przez Związek.
Ostatnie uniki niektórych członków Zarządu w sprawach finansowych mogą powodować wątpliwości co do spełaniania tego warunku. 8)

W obecnym stanie rzeczy nie wpłaciłbym nawet grosza.

grzesix

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Niedziela 09/11/2008, 00:20 »
Tego typu zbieranie pieniędzy ma sens w przypadku realnych szans na duże kwoty, za które można by prowadzić szeroko zakrojone szkolenie. Natomiast 1000 zł w skali województwa znaczy w przybliżeniu tyle co 0 zł  :)

Dołączam się do głosu, że lepiej oddać te pieniądze na chore dzieci ...

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela 09/11/2008, 07:43 »
Gdyby Jurek Owsiak tak myślał, nie byłoby Wielkiej Orkiestry.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Offline pavelsky

• Goniec
    • blog
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela 09/11/2008, 16:08 »
Gdyby Jurek Owsiak tak myślał, nie byłoby Wielkiej Orkiestry.

Jurek Owsiak nie zbiera na żadne związki sportowe ! Zbiera właśnie na chore dzieci  -  i dlatego tak prężnie i ofiarnie ludzie wspomagają Jego akcję!

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #10 dnia: Niedziela 09/11/2008, 21:10 »
Nie ważne na co kto zbiera. Ważne jest podejście zbierającego. Jak ktoś uważa, że nie ma sensu zbierać bo nikt nie da lub da mało, to zbierze zero lub wartość do zera zbliżoną.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

Asklepios

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Niedziela 09/11/2008, 23:37 »
Ja zbierałem na klub , a nie na związek czego chyba Grzesix nie dokońca zrozumiał ;)
Gdyby taką akcje prowadziłoby więcej osób np. na rzecz związku kwota mogłaby być znaczenie wieksza.
Zresztą nie odrazu Kraków zbudowano i od czegoś zawsze trzeba zacząć. 8)

grzesix

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek 11/11/2008, 16:24 »
Faktycznie źle zrozumiałem. Myślałem, że ten 1000zł ma iść na związek. Jeżeli na pojedynczy klub to spoko, to już jest jakaś znacząca kwota.

Co do argumentu z Owsiakiem to się nie zgadzam. Bo jeżeli ktoś robi akcję ogólnopolską to może sobie założyć już na początku, że zbierze bardzo duże kwoty, tym bardziej, że cel jest bardzo szlachetny i co by nie mówić... chwytliwy...

No ale ok, może źle do tego podchodzę. Może rzeczywiście trzeba zacząć od czegoś mniejszego, żeby zrobić coś wielkiego :)

Offline Woland

• Goniec
« Odpowiedź #13 dnia: Czwartek 13/11/2008, 12:46 »
A ja mimo wszystko wrócę do pytania, czy naprawdę pieniądze najbardziej nas bolą. Oczywiście, zawsze można chcieć więcej i zawsze można zatrudnić droższego trenera. Nigdy nie wyczerpiemy możliwości znalezienia droższych. Ja bym chciał najpierw mieć pewność, że naprawdę optymalnie wykorzystujemy to co mamy. Bo to powinien być pierwszy krok. Musimy mieć pewność, że środki które posiadamy wykorzystujemy w absolutnie najlepszy sposób, a później mówić, że potrzebujemy ich więcej.

Jeśli zatrudniamy pracowników i nie wykonują oni całej pracy, jaką bysmy chcieli, to oczywiście można zatrudnić dodatkowych, ale zdecydowanie lepiej najpierw zrobić wszystko, żeby poprawić wydajność tych, których mamy.

Jako informatyk mogę też podać analogię z robudową komputera (baaardzo często przerabiam ją w życiu). Gdy pada prośba o konsultację przy rozbudowie komputera, ewentualnie zakupie nowego, nikt się nie zastanawia, czy nie można poprawić działania tego, którego mamy. Czasami trywialna akcja typu przeinstalowanie Windowsa poprawia nagle wydajność o 30%. Ale prościej było wydać kilkaset złotych na nowy procesor i RAM, prawda?

Shmuel

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Piątek 07/05/2010, 13:07 »
Myślę, że news może zainteresować kluby KP.

Konkurs dla Domów Kultury
https://domykultury.newsweek.pl/

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Piątek 07/05/2010, 13:09 wysłana przez Shmuel »