Autor Wątek: Kujawsko - Pomorska Licealiada SZS na rok szkolny 2014/15 - Toruń 4.02.2015 r.  (Przeczytany 721 razy)

Offline wodzuchy

 • Przyjaciel Forum
 • Wieża
 • *****
 • Wiadomości: 489
W dniu 4 lutego 2015 roku Toruń gościć będzie finalistów Kujawsko - Pomorskiej Licealiady SZS. Rozgrywki przeprowadzimy w SP nr 5 przy ulicy Żwirki i Wigury a wszystkich zapraszam na samą górę (bo tam, dosyć nietypowo mieści się obszerna aula). Pierwszą rundę rozpoczniemy o godzinie 9,00. Jako, że w ostatnich latach gościliśmy częściej gimnazjalistów, to mniej zorientowanym opiekunom zakwalifikowanych szkół ponadgimnazjalnych podaję najdogodniejsze dojazdy do SP nr 5 z różnych kierunków.
Najłatwiejszy dojazd jest od strony północnej - wjeżdżamy wlotówką od strony Chełmży i ul. Grudziądzką dojeżdżamy do rozwidlenia (widoczny z prawej market Brico Depot). Na światłach skręcamy w prawą stronę i dalej ul. Żwirki i Wigury prawie do końca kierujemy się do SP nr 5. Dojeżdżając do widocznego z prawej strony ogrodzenia SP nr 5 (przed szkołą) skręcamy w prawo i wąską uliczką J.Hurynowicz kierujemy się na proponowane wcześniej miejsca parkingowe. Jadący z okolic Unisławia dojeżdzają Szosą Chełmińską do Żwirki i Wigury i (na światłach) skręcają w prawo. Jadący od strony Solca Kuj. , Inowrocławia lub Aleksandrowa Kuj. (dla tych jeden z wariantów) dojeżdżają mostem im. J.Piłsudskiego do centrum miasta, następnie Alejami Jana Pawła II do dwupasmówki (ul. Czerwona Droga) gdzie skręcają w prawo..Nastpnie w lewo na pierwszych światłach w Szosę Chełmińską. Jadąc na północ, po drodze mijamy utrudnienia na wysokości nowo budowanego ronda (róg z ulicą Bema). Za tymi utrudnieniami drogowymi mijamy przelotówkę Wybickiego by na kolejnych światłach w lewo ul. Żwirki i Wigury. Drugi wariant dla jadących od strony Aleksandrowa Kuj. i Włocławka to jazda nowym mostem im. Gen. E.Zawackiej którym dojeżdżamy do węzła komunikacyjnego za mostem. Do tego miejsca również proponuję dojazd jadącym od strony Lubicza - Szosą Lubicką. Dalej wszyscy ul.Żółkiewskiego (tu powinni dojechać uczestnicy od strony Kowalewa Pom., jadący ul. Skłodowskiej-Curie - skręcających w prawo na wysokości Dworca Wschodniego PKP) a dalej wszyscy kierowć powinni się ul. Kościuszki z której po niecałym 1,5 km skręcamy w prawo w ul. Grudziądzką. Jadąc na północ uważamy na ulicę odbijającą w lewo (na światłach - widoczny z lewei market Brico Depot) i skręcamy w Żwirki i Wigury którą dojeżdżamy do SP nr 5. Dojazd od strony Fordonu zalecam wlotówką dwupasmową. Mijając z lewej CH Plazę (jadąc ul Bronieskiego) uważamy by na najbliższym skrzyżowaniu i na światłach skręcić w lewo. Ulicą M.Reja jedziemy w kierunku Rektoratu UMK ale docelowo nie dojeżdżamy do tego miejsca (uwaga !!! ul. Gagarina jest nieprzejezdna). Jadący z tego kierunku powinni skręcić w wymuszony objazd ul. Fałata skręcając w prawo. Wąską ulica z licznymi garbikami należy dojechać do ul. Sienkiewicza którą prowadzi nowa linia tramwajowa. Tu skręcamy w lewo i jadąc wspólnym pasem z torami tramwajowymi dojeżdżamy do pl. Frelichowskiego. Tu skręcamy w prawo i jedziemy ul. Św.józefa gdzie mijamy z lewej nowootwarte Centrum Sportowe UMK. Na wysokości Szpitala im. Rydygiera (po lewej stronie) dojeżdżamy do widocznej (z prawej) SP nr 5. Tu musmy skręcić w prawo (w ul. Żwirki i Wigury) gdzie za szkołą jest wjazd (w lewo na proponowane wcześniej miejsca parkingowe). Tym razem serdecznie zapraszam do Torunia najstarszych szachistów ze szkół ponadgimnazjalnych na rozegranie finału K-P Licealiady SZS. Pozdrawiam To Wo.
« Ostatnia zmiana: Czwartek 29/01/2015, 07:02 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

 • Przyjaciel Forum
 • Wieża
 • *****
 • Wiadomości: 489
Kujawsko - Pomorska Licealiada SZS w szachach - Toruń 4.02.2015
« Odpowiedź #1 dnia: Środa 04/02/2015, 17:44 »
Dzisiejsze zmagania przy szachownicach zakończyli kujawsko - pomorscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Bezapelacyjnymi zwycięzcami (bez straty punktu meczowego) okazali się miłośnicy królewskiej gry z bydgoskiego VI LO. Wielkie gratki dla przyjaciół z Bydgoszczy, choć spoglądając na skład (wszyscy finaliści MP Jun.) to można się było spodziewać takiego wyniku !!!. Kolejne miejsca na pudle zajęły dwie toruńskie drużyny: Akademicy oraz z IV LO. Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie CA pod adresem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_889/. Ogółem w Kujawsko - Pomorskiej Licealiadzie SZS startowało 13 zespołów i co jest dla mnie bardzo miłe i pozytywne, przybyły drużyny licznie reprezentujące pojedyncze ośrodki Ziemi Dobrzyńskiej oraz zwyczajowo z  Bydgoszczy, Chełmna, Świecia, Włocławka i Torunia. W uroczystości nagradzania najlepszych, sędziemu głównemu Andrzejowi Michalskiemu pomagali opiekunowie i działacze sekcji szachowych: ze Świecia i Chełmna - Leszek Bultrowicz oraz z UKS 4 Nadróż - Antoni Balduski. Dziękujemy wszystkim za sportową walkę na szachownicach i miłą turniejową atmosferę, gdyż sędziowie jedynie musieli obserwować końcówki na wiszących chorągiewkach. W organizacji turnieju sędziemu głównemu pomagali jeszcze Mieszko i Tomasz Wodzyńscy. Fotki z turnieju zamieszczę po wieczornym  opracowaniu albumu na fmix-ie. Pozdrawiam To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 04/02/2015, 20:43 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

 • Przyjaciel Forum
 • Wieża
 • *****
 • Wiadomości: 489
Kujawsko - Pomorska Licealiada SZS w Szachach
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek 05/02/2015, 06:26 »
By dopełnić obowiązku sprawozdawczego, przedstawiam album fotek z wczorajszego turnieju który znajdziecie pod adresem: http://www.fmix.pl/album/120252/kujawsko-pomorska-liceali/1 . Jak zobaczycie, uroczystość zakończenia przeprowadzamy 'trochę gorzej jak na IO' z hostessą i medalami, w tle flagi woj. K-P i SZS a tryumfatorom zagraliśmy hymn Bydgoszczy (tego nie usłyszycie). Zapraszam do przeglądu fotografii, które tradycyjnie będą opublikowane również na oficjalnej stronie K-P SZS. To Wo
« Ostatnia zmiana: Czwartek 05/02/2015, 06:32 wysłana przez wodzuchy »