Autor Wątek: Feryjne Turnieje Klasyfikacyjne na V i IV oraz III i II kat. szachowe  (Przeczytany 5898 razy)

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
Przedstawiam  adresy  Feryjnych  Turniejów  Klasyfikacyjnych  na  V  i  IV  kat. szachową  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_111/  oraz  na  III  i  II  kat. szachową  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_112/  wraz  z  regulaminami  turniejów.  Na  obydwa  turnieje  zapraszam  w  dniach  21-22  lutego  w  trakcie  ferii  młodzieży  szkolnej  w  województwie  Kujawsko - Pomorskim.  To Wo
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:26 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
Odp: Feryjne Turnieje Klasyfikacyjne na V i IV oraz III i II kat. szachowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek 06/01/2015, 16:43 »
Od lat robię turnieje klasyfikacyjne , głównie dla młodzieży. Obecnie wypierane są one przez turnieje 'tytularne lub sponsorskie'. Na obecną chwilę takiego turnieju nie jestem w stanie zorganizować, pomimo posiadanego sprzętu, lokalu ale w najbliższym czasie bardziej się przyłożymy i zbierzemy wspólne siły by taki turniej zrobić. Dla podwyższenia umiejętności i kategorii szachowej szachistów, będziemy nadal organizować, choć raz do roku turniej klasyfikacyjny - niestety po kosztach i bez dofinansowania z jakąś tam pomocą sponsorów. W przypadku turniejów klasyfikacyjnych i możliwie mniejszej niż planowanej liczby uczestników, to rozgrywki rozegramy (w przypadku zgłoszenia się 4 graczy trójkołowo), a przy 5 graczach 2 kołowo. Na szczęście,przy zdobywaniu niższych kategorii szachowych nie ma wymogu gry 9 obowiązkowych partii szachowych. Pomimo tego zapraszam do wzięcia udziału jak największej liczby graczy we flisaczych turniejach szachowych. Jak można aktualnie zobaczyć (w przedstawionym kalendarzu na pierwsze półrocze) na facie 'Szachy w Toruniu' - bardzo pomocnej stronie, prowadzonej przez Daniela Ludwińskiego, w Toruniu w organizacji imprez szachowych dominują dwie instytucje. Są to OPP Dom Harcerza - Pawła Pawłowskiego i udostępniający lokal i tytularną opiekę sponsorką toruński Flisak w którym wraz z Michałem i Wiesiem Jankowskim mamy możliwość pobawić się w szachy w Toruniu. Minimalnie spuściły z 'szachowego tonu' toruńskie spółdzielnie mieszkaniowe przez mocną komercjalizację i konieczność zarabiania pieniędzy w posiadanych lokalach. Ale o ile takie możliwości współpracy będzie miał główny koalicjant powyższych instytucji - Andrzej Michalski to takie turnieje będzie robił. Andrzej oczywiście robi również nadal świetną robotę w szachach szkolnych. Dobre poczynania w rozwoju toruńskich szachów robi grupka młodych działaczy z OPP i organizację rozwijających się turniejów w galeriach handlowych. Swój udział w rozwoju szachów i turniejów dla młodzieży ma jeszcze Marek Kubicki. Ja jednak zapraszam starszych i młodszych szachistów do wzięcia udziału w planowanych w toruńskim Flisaku feryjnych turniejach kwalifikacyjnych - To Wo. 
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:40 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #2 dnia: Środa 11/02/2015, 06:59 »
Pomimo, że turnieje kierowane są do odpowiednich grup z wygenerowanymi kat. szachowymi, dopuszczamy graczy z wyższymi kategoriami - w małym turnieju do III kat. szachowej a w dużym z II kategorią (maksymalnie 2-3 graczy w każdym turnieju), by treningowo sobie pograli. Dzięki temu średnia rankingowa podwyższy się,  co jest pozytywne teoretycznie dla graczy walczących o kategorie. Uruchamiamy dodatkowo miejsca w drugiej salce i możemy przyjąć nie 28 a 36 graczy (w obu turniejach łącznie). W drugim dniu, zakładając komplet graczy, szachiści walczący o III i II kat. zagrają wyłącznie na głównej sali, bo nie będzie już graczy turnieju jednodniowego.  Zapewniam już, że w obydwu turniejach organizator funduje statuetkę flisaka dla najlepszego gracza. Zapraszam do gry - To Wo.            PS. Pomimo, że gracze z wyższymi kat. szachowymi nie będą walczyli o kat. to muszą dokonać pełnych opłat klasyfikacyjnych ujętych w regulaminie.
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:33 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek 16/02/2015, 16:32 »
W turnieju na V i IV kategorię szachową w regulaminie jest podane, że musi być prowadzony zapis. Jest to wskazane, ale nie konieczne szczególnie dla najmłodszych. Ale jak znamy życie rodzice i trenerzy zalecą prowadzenie takiego zapisu ze względów szkoleniowych. Zapraszam do udziału w turniejach w których mamy już 18 graczy na turniej jednodniowy oraz 9 na dwudniowy. W przypadku zapotrzebowania na grę nawet 40 graczy (w obu turniejach) jesteśmy w stanie uruchomić miejsca do gry w salce telewizyjnej, by dać szansę zagrania wszystkim chętnym. Graczom zamiejscowym proponuję przegląd obydwu list startowych i zgrać dojazdy na zasadach koleżeńskich zminimalizowaną liczbą samochodów. Gościom z Polski północnej proponuję skręcić w prawo w ul Polną, następnie Sz.Chełmińską do torów kolejowych za którymi należy skręcić w prawo i cały czas przejezdną Św. Józefa (gdzie po lewej mijacie proponowane na nocleg Schronisko Młodzieżowe - na wysokości wyraźnie widocznego po prawej Centrum Sportowego UMK). Dalej do ronda na pl.Frelichowskiego i dalej prosto (już od dzisiaj przejezdną ul. Gagarina) do widocznego Rektoratu UMK - gdzie jest nakaz skrętu w lewo /remont ulicy/ W kompleksie handlowym po prawej jest Klub Flisak. Jak zwykle można się liczyć z problemem zaparkowania !!!. Z kierunku Bydgoszczy polecam skręcić w lewo w ul. Reja i jechać w kierunku Rektoratu UMK. Klub Flisak znajduje się po lewej w zespole budynków handlowych przed ul. Gagarina. Gościom z Włocławka zalecam jazdę nowym mostem im. Gen. Zawadzkiej, następnie kierować się na Bydgoszcz. Po minięciu zabytkowej Starówki udać się ul. Kraszewskiego (dwupasmówka) do ul. Reja gdzie skręcamy w prawo. dalej jak bydgoszczanie. Zapraszam - do zobaczenia w sobotę i niedzielę. Dla wszystkich uczestników mamy załatwione po dwie drożdżówki od sponsora (w sobotę) więc drugie śniadanie jest na słodko zaklepane. To Wo.
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:38 wysłana przez wodzuchy »

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek 17/02/2015, 21:18 »
Witam!
Ponieważ dotarły do mnie pytania od ludzi chętnych wziąć udział w turnieju, chciałbym zapytać o umieszczoną w regulaminie turnieju opłatę KR 6zł - skąd taka kwota? Ponadto, W KOF PZSzach na rok 2015 stoi:
"3.4. OR w turniejach z możliwością uzyskania wyłącznie kategorii okręgowych 5 PLN za zawodnika
 płatne do wojewódzkiego związku szachowego. WZSzach może odstąpić od pobierania tej
 opłaty."
Korzystając z przysługującej możliwości, podobno nasz związek nie pobiera tej opłaty.

Pozdrawiam,
Andrzej Harasimowicz

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #5 dnia: Środa 18/02/2015, 06:09 »
Właśnie to podobno ? W zeszłym roku podobnie słyszałem a  nasz związek w zeszłym roku pobierał po dwa złote od zawodnika i musieliśmy dopłacać do turnieju. W tegorocznej informacji na stronie KPZSzach-u  (patrz aktualne komunikaty) nakazuje ona kierować się do opłat KOF PZSzach - (odsyła do tych 5 zł - a gdzie OZSzach może zwolnić). Jeżeli na stronie KPZSzach jest odsyłacz do KOF PZSzach to znaczy, że on obowiązuje. Nasz Związek zwalniał zawodników zdobywających V i IV kat. z opłaty za rejestrację zawodnika z tą kat ale czy tak jest ?. A ta złotówka to za rejestrację turnieju w PZSzach - po przesłaniu turnieju i zarejestrowaniu do w CR należy dokonać opłaty (było za turnieje klasy okręgowej 5 - 10 zł) inaczej turniej wisiał na czerwono (przy turnieju kwota na np. 5 zł.- chociaż był zarejestrowany indywidualnie (patrz turnieje zarejestrowane na stronie CR PZSzach - w szczegółach).

PS. Jak byłem skarbnikiem Związku to robiłem odrębny komunikat publikując go na stronie KPZSzach zatwierdzony przez Zarząd KPZSzach . Wychodził on parę dni po opublikowaniu KOF PZSZach - bo była to ważna sprawa. W obecnej kadencji nie widziałem takiego komunikatu na stronie gdzie było jasno napisane o opłatach i zwolnieniach wewnętrznych KPZSzach - w sprawach organizacyjnych często odwiedzam tę stronę, w twórczych 'paru Gigantów' już wcale. Andrzeju, jako organizator nie strzelimy sobie samobója i na 'być może' nie będziemy zbierać  tej opłaty a później  ja wyrównywać z własnej kieszeni. Dokonując takiej opłaty mamy pewność, że turniej będzie 'zauważony i sklasyfikowany w PZSzach'.  A czy w ogóle w KPZSzach jest już kolejny skarbnik (jak wieści niosą znowu tylko na papierze jak wszyscy dotychczasowi w tej kadencji a nie w terenie na turniejach) lub kto jest nim aktualnie ?, bo podobno W.Pacuszka zrezygnowała ? To Wo
« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 09:09 wysłana przez wodzuchy »

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Środa 18/02/2015, 09:20 »
Nie chcę wyjść na czepialskiego, ale mija się Pan z prawdą. KPZSzach zamieścił na stronie głównej informację dotyczącą opłat jakie należy wnosić do kasy związku. Są to opłaty za:
  • Składka roczna klubu,
  • Rejestracja klubu,
  • Zmiana nazwy klubu,
  • Roczne opłaty uprawniające do sędziowania zawodów ? sędziowie klas okręgowych,
  • Roczne opłaty uprawniające do prowadzenia działalności szkoleniowej ? trenerzy, instruktorzy,
  • Licencje wydawane klubom, zawodnikom, trenerom, instruktorom, sędziom,
  • Opłaty za udział w kursach i egzaminach na klasy sędziowskie okręgowe,
Opłata KR nie jest umieszczona wśród w/w opłat, zatem nie jest pobierana. Stąd, nie przesyła się jej również do PZSzach (odsyłam do KOF). Nie ma również wspomnianej przez Pana opłaty 1zł od każdego zawodnika (za co?). Jedyną opłatą jaką należy wnieść jest 5zł dla PZSzach za cały turniej(EDIT: jest to oczywiście opłata za rejestrację w CR).

Pozdrawiam,
Andrzej Harasimowicz
« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 09:39 wysłana przez harasimo »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #7 dnia: Środa 18/02/2015, 09:52 »
Drogi Andrzeju !!!

W zeszłym roku dokonałem opłat zgodnie z wymogami KOF i były zatwierdzone kat. szachowe bioracych udział szachistów w turnieju. Jednak turniej wisi z opłatą klasyfikacyjną 5 zł - na czerwono (wyswietl szczegóły) z zamieszczonych jako jeden z kilkutysięcy zatwierdzonych turniejów w PZSzach w roku 2014. Dopłaty już po czasie nie dokonywałem, ale w tym roku wpłacimy i taką opłatę zrobimy  by nie być na czerwono. Ja napisałem, że na stronie jest opublikowany KOF PZSzach ale jak już wspomniałem KPZSzach (za mojej kadencji skarbnika) robił odrębny opis opłat (najpopularniejszych opłat do PZSzach (rejestracje, przejścia, zwolnienia opłaty - wyciąg z KOF PZSZach oraz zwolnień i opłat wewnętrznych KPZSzach). W wielu OZSzachach takie odnośniki znajdziesz ma stronie głównej. A takiego wyciągu nie ma na KPZSzach,jest tylko KOF PZSzach. Byś zobaczył na co jest zbierana ta złotówka to właśnie na opłatę rejestracyjną turnieju w PZSzach - ile będzie to zapłacimy, ale z głowy nie bierzemy tych pieniędzy. Masz odnośnik do zeszłorocznego turnieju i nie jest to jedyny turniej na szczeblu okręgowym bez dokonanej takiej opłaty. Za turnieje zgłaszanych do FIDE upomina się od razu PZSzach bo opłata idzie dalej. Zobacz w link tego turnieju pozdrawiam To Wo. PS. Jezeli z globalnej sumy opłat (zbieranej tej złotówki0 zostanie złoty czy dwa to pójdzie na cele organizacyjne turnieju (trzeba jeszcze zapłacić za przelewy itp). Robiąc turnieje dokładnie nie wiesz ilu będzie uczestników a zbiór tych opłat jest w miarę wyliczone by je dokonać.

http://www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage.php?page_id=10&id_turnieju=3262
« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 11:08 wysłana przez wodzuchy »

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Środa 18/02/2015, 12:45 »
Szanowny Panie,

w regulaminie turnieju powołuje się Pan, na, cytuję
opłata  klasyfikacyjna  do  PZSzach = 6,00 zł

Polski Związek Szachowy "obowiązek" pobierania opłaty klasyfikacyjno-rankingowej przerzucił na związki wojewódzkie, dając im jednocześnie możliwość odstąpienia od jej pobierania.
Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy odstąpił w związku z tym od pobierania w/w opłaty, co jasno wynika z "komunikatu" zamieszczonego na stronie - wyszczególniono tam tylko te opłaty, jakie pobiera KPZSzach. Opłaty KR nie wymieniono, zatem nie jest pobierana. O jakości tego komunikatu nie będę dyskutować, gdyż nie jest to przedmiotem tej rozmowy.

Z powyższego jasno wynika, że jakikolwiek turniej organizowany w naszym województwie i uwzględniany do klasyfikacji rankingowej na kategorie okręgowe, zwolniony jest z opłaty KR w wysokości 5zł od zawodnika.

Ponadto, w komunikacie Organizacyjno-Finansowym Polskiego Związku Szachowego znaleźć można punkt

12.4. Za każdy turniej zarejestrowany w Centralnym Rejestrze obowiązuje opłata CR w wysokości 5 PLN

Jest to jednorazowa opłata za rejestrację turnieju w CR, pobierana zbiorczo od turnieju, nie od każdego zawodnika.

Podsumowując powyższe - organizator turnieju klasyfikacyjnego na kategorie okręgowe zobowiązany jest wyłącznie do uiszczenia opłaty 5 PLN za rejestrację turnieju w CR PZSzach.
Dlatego ponawiam swoje pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi - skąd wynika kwota 6zł umieszczona w regulaminie turnieju, mająca być 'opłatą klasyfikacyjną do PZSzach', która przez PZSzach nie jest pobierana?

Organizator turnieju ustalając kwotę wpisowego do turnieju ma prawo wybrać dowolną jego wysokość, to tylko i wyłącznie jego wybór. Jednak powoływanie się na nieistniejące przepisy nt. opłat KR i doliczanie tych opłat do kwoty wpisowego nie wygląda najlepiej.

Pozdrawiam,
Andrzej Harasimowicz

« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 12:50 wysłana przez harasimo »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #9 dnia: Środa 18/02/2015, 17:10 »
Andrzeju gadasz i piszesz bzdury !!! Tak ogólnie, to ciekawe gdzie byłeś (jako admin strony KPZSzach) jak chciałem umieścić turnieje w kalendarzu lub zmienić bzdurne daty lub miejsca gry które celowo zostały wpisane do kalendarza. Milczałeś Ty, milczeli i inni władni tego dokonać - czyli państwo w państwie. Z ciekawości poszedłem dzisiaj do władnego sądu KRS by zobaczyć wpis do kogo z obecnego Zarządu KPZSzach mogę się zwrócić jako skarbnika lub odpowiedzialnego za finanse. Wpis jest z przed czterech lat i skarbnikiem jest przemiły Pan Dróbka. Mówię, już było kolejnych innch to może do W-ce prezesa ds. gospodarczych i finansowych Pana Siwonika - (ja nawet nie wiem kto to jest? - ale go też niema. Powiedziano mi bym skontaktował się z Sekretarzem KPZSzach - Panem Cezarym Kozłowskim - jak wiemy od trzech lat nie żyje. Czyli Zarząd w obecnym składzie nie jest Zarządem a Prezes i wicki bawią się wszystkimi min członkami Związku, klubami i takimi organizatorami turnieju. Tak, że na dzisiejszy stan wszystkie uchwały są nieważne bo Zarząd jest nieprawny. Nie jest to niedopatrzenie a raczej celowe dążenie do nieprawego zarządzaniem Stowarzyszeniem - gdzie nikt nie odpowiada za swoją funkcję, bo faktycznie ten Zarząd nie istnieje. Tylko dwóch jest z tej siedmioosobowej grupy zarejestrowanej w Zarządzie jest uprawnionych do zarządzania KPZSzach-em a reszta robi i robiła to nielegalnie. Sprawdzono w Sądzie, że ostatni wpis był dokonany w 2012 roku i chociaż nie robią częstych kontroli instytucją nie będących podmiotem gospodarczym to ten przypadek jest nader ciekawy. Być może spodziewać się można jakiejś szerszej kontroli. A była możliwość bezpłatnych porad i obsługi prawnej mecenasa Rzepki który za kadencji Prezesa Michalskiego załatwiał wszystko w sądach a przede wszystkim w KRS-ie by Zarząd był władny. Oczywiście robił to za darmo - finansowała go UE. Taką możliwość mieli i obecni ale funkcjonowanie w zgodności nie jest im na rękę. Dla mnie KPZSzach nie odpowiadający na maile nie jest partnerem w działaniu. Obiektywny jest dla mnie KOF PZSzach i takie opłaty klasyfikacyjno - rankingowe wyliczyłem za turniej. Nie wypowiadaj się, że KPZSzach nie pobiera opłaty klas-rankingowej za zawodnika bo ja za każdym razem wpłacam do kasy i mam tego potwierdzenie. być może Ty jesteś z tymi co nie płacą , bo nie muszą bo są u boku tych co nie muszą płacić w KPZSzach. Ja nikomu nie zaglądam do kasy ale widocznie są lepsi czyli ci co nie muszą płacić i ci co sumiennie płacą. Jak już od dawna wiadomo na bałaganie i wojnach robi się największe kokosy. Czemu nie sprawdzisz kolesiów robiących prywatne turnieje na sprzęcie KPZSzach bez dokonywania opłat za ich wypożyczenie - proceder trwa latami. Jak może być w-ce prezes Związku również właścicielem firmy w branży szachowej (jest to prawnie nie dopuszczalne łączenie tych funkcji)  i mający jeszcze prawie wszystko w garści bo Prezes to tylko figurantem. Jest wiele innych spraw które doprowadziły do upadku tego Związku i dla tego ja opierał się będę na wytycznych PZSzach.
 Przytoczę Tobie wyciąg z KOF PZSZach 2015 mówiący:

3.4. OR w turniejach z możliwością uzyskania wyłącznie kategorii okręgowych 5 PLN za zawodnika   
        płatne do wojewódzkiego związku szachowego. WZSzach może odstąpić od pobierania tej
        opłaty.
3.5. Opłatę rankingową zawodnik przekazuje do PZSzach/WZSzach za pośrednictwem organizatora
       turnieju i jest zobowiązany do jej wniesienia przed rozpoczęciem turnieju.

Ja w zeszłym roku dokonywałem takiej opłaty w KPZSzach więc nie gadaj bzdur. Jeżeli KPZSzach w lutym nie wydał komunikatu mówiącego o zniżkach lub zniesieniu opłat wiążący jest KOF PZSzach 2015 - jeżeli zechcesz to mogę przedstawić skan rachunku.
Chcesz zaistnieć rób turnieje a zobaczysz z jakim bałaganem i niewiadomymi możesz mieć do czynienia. Dla wiadomości wszystkich KOF PZSZach jest do ściągnięcia zarówno ze strony PZSzach jak i KPZSzach. Osobiście nie chcę być zaskoczony, by dokonywać nieprzewidzianej dopłaty. Jak już wspomniałem w KPZSzach nadal panuje państwo w państwie i przezorny zawsze ubezpieczony. Na szczęście nasza działalność szachowa na co dzień nie jest związana z KPZszach i nie muszę szczerzyć zębów do zarządu by mieć jakieś profity. Cieszy mnie podsumowanie jednego Kolegi z Bydgoszczy, że jako Flisak zrobiliśmy najwięcej turniejów w województwie (19 + gościliśmy - współorganizowaliśmy Konferencję Sędziowską KPZSzach), nie będąc członkiem tego Związku. Czas na ostre zmiany jak w Pomorskim kilka lat temu bo gnój coraz mocniej śmierdzi a efektu z użylźnienia jak nie było, tak nie ma i raczej nie będzie a młodzi karierowicze tacy jak min. Andrzej chcą na tym śmierdzącym nawozie wyrosnąć. Niestety ta paczka kolesi jest już spalona i raczej należy się od niej trzymać z daleka - pamiętaj jak w polityce!. Prywata w Związku nie będzie trwała długo , bo wielu przegina pałę. Ostatnio rozwalono GNSzach bo zmieniono arbitra - który zdominował i tak 70% imprez związkowych a pieniądz trzeba robić również na innych imprezach. A gdzie blisko 130 innych sędziów w KPZSzach - niektórzy mają wykupione uprawnienia bo robią swoje duże turnieje. Reszcie się nie opłaca bo i tak nic nie dostają do sędziowania.  Pozdrawiam Forumowiczów - To Wo.
« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 19:17 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #10 dnia: Środa 18/02/2015, 20:39 »
Pragnę podziękować w necie wszystkim sponsorom Feryjnych Turniejów Szachowych we Flisaku i wymienić ich,
prezentując co nam zaoferowali:

- drożdżówkami w sobotę poczęstuje nas Pan Jarosław Grochowalski z ulicy Podmurnej,
- bilety do Planetarium ufundowało centrum Popularyzacji Kosmosu PLANETARIUM - Toruń,
- starszych graczy zaprasza na spektakl Teatru im. Wilama Horzycy,
- natomiast młodszych w swoich bajkowych progach mile będzie widział Teatr Lalki i Aktora - Baj Pomorski,
- by odświeżyć swoje ubrania kupony na bezpłatne usługi podarowała sieć pralni ekologicznych EKOPRAL i jej właściciel Pan Ryszard Stypułkowski,
- drobnostkami ze sfery komórek obdarowała nas firma TELKAT ul. Podmurna- autoryzowany serwisant telefonów Nokia i właściciel firmy Pan Jakov Katalan z Synem,
 - książki historyczne, kierowane głównie do starszych graczy ufundowała Fundacja im. Generał Elżbiety Zawackiej w Toruniu,
- natomiast książki dla czytelników od 3 do 100 lat ufundowało Wydawnictwo Literat i sieć Księgarni 'Najtaniej' ul. Łazienna w osobie właściciela Pana Henryka Płoczyńskiego.
- i na koniec Klub Abstynenta FLISAK i prezes Krzysztof Adach dzięki któremu szachiści Torunia i goszczący z całej Polski mają miejsce by pograć w szachy i mile spędzić czas. Flisak oczywiście funduje dwie statuetki i dyplomy dla wszystkich graczy.
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:16 wysłana przez wodzuchy »

Offline harasimo

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Środa 18/02/2015, 21:13 »
Szanowny Panie,

ilość żalu i nienawiści do aktualnego zarządu KPZSzach w Pana słowach jest zatrważająca. Skoro jest tak źle, to zawsze można to zmienić - z tego co wiem, raz na cztery lata odbywają się wybory do zarządu.
Sam mam wiele zastrzeżeń co do niektórych działań obecnego zarządu, jednak nie można odmówić tym ludziom jednego - starają się, aby szachy w województwie nie zanikały - lepiej lub gorzej, ale działają. Jako przykład - nie przypominam sobie aby w naszym województwie kiedykolwiek odbył się turniej arcymistrzowski.
Poziom Pana powyższej wypowiedzi nie zachęca mnie do dalszej dyskusji z Panem, życzę powodzenia w dalszej organizacji turniejów - szkoda, że obok związku, zamiast razem...

Pozdrawiam,
Młody karierowicz,
Andrzej Harasimowicz

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #12 dnia: Środa 18/02/2015, 21:33 »
Również proponuję doi widzenia !!!  Po pierwsze jakiego zarządu ? są to czasowe dobieranki dla podtrzymania ilości (za wyjątkiem kilku osób, które szanuję i wiem, że znalazły się po to by ratować ten twór) - dla mnie i wielu innych formalnie i faktycznie on nie istnieje. A jaki Zarząd - taka ocena, jaki dyskutant - taki poziom.  Co do niektórych od lat jest negatywna ocena i opinia i na nieszczęście dla Związku się nie zmieniła, a nawet mocno pogorszyła. Więc jak widzisz nie jestem tym który zmienia zdanie dla profitów, bo przyjaźnią mnie raczej nie darzą co niektórzy a ja im nie zamierzam wchodzić głęboko i z pomocą wazeliny.   Tobie proponuję zaistnienie w przyszłej kadencji ale więcej myśl głową niż inną częścią ciała, a zapatrzenie się w karierowiczów na dobre ci nie wyjdzie bo z kim przystajesz takim się stajesz. Ale taka wola jest twoja, wszak w wolnej Polsce żyjemy. Tylko życzę lepszego otoczenia i zobaczysz, że na szczęście dla KPZSzach-u dużo na dobre się zmieni- bo musi, głównie ludzie z pasją !!!. Ja przy osobach prezesów A.Michalskiego lub U.Jahra zawsze i w ciemno, bo otaczają się fachowcami i pasjonatami (bo ich znam). Na szczęście mam teraz mile zapowiadający się weekend w gronie szachów i szachistów - środowisko dla których chcę się działać a nie użerać się o wszystko i z wszystkimi.  Pa, pa pa. DOBRANOC ANDRZEJKU - To, że stałeś się ojcem nie oznacza jeszcze dorosłości.
« Ostatnia zmiana: Środa 18/02/2015, 22:51 wysłana przez wodzuchy »

Offline wodzuchy

• Przyjaciel Forum
  • Wieża
« Odpowiedź #13 dnia: Środa 18/02/2015, 22:27 »
Już tylko dwa miejsca + dwa rezerwowe (na obydwa turnieje łącznie) mogę zagwarantować graczom w FTK we Flisaku (aktualnie mamy 38 zgłoszeń). Pozostałe zgłoszenia będziemy traktować na 'własną odpowiedzialność gracza. Pozdrawiam To Wo.
« Ostatnia zmiana: Wtorek 24/02/2015, 07:18 wysłana przez wodzuchy »

Offline Daniel

• Pionek
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czwartek 19/02/2015, 15:42 »
Przeczytałem tę całą dyskusję obu Panów, których lubię i z którymi mam od lat dobry kontakt. Skupiając się na stronie czysto szachowej i tylko na turnieju klasyfikacyjnym (który nawiasem mówiąc zapowiada się świetnie patrząc na frekwencję) przeczytałem wszystkie odpowiednie komunikaty i bardziej przekonuje mnie to, co napisał Andrzej.

Na stronie 2 pliku z KOF - http://www.pzszach.org.pl/pub/5/23/KOF_2015.pdf - widnieje punkt 3.4, gdzie mamy fragment OR w turniejach z możliwością uzyskania wyłącznie kategorii okręgowych 5 PLN za zawodnika płatne do wojewódzkiego związku szachowego. WZSzach może odstąpić od pobierania tej opłaty.

I wszystko wskazuje na to, że u nas faktycznie tego nie ma, że KPZSzach faktycznie od pobierania opłaty odstąpił. Należy wejść w najnowszy komunikat.
KPZSzach (za mojej kadencji skarbnika) robił odrębny opis opłat (najpopularniejszych opłat do PZSzach (rejestracje, przejścia, zwolnienia opłaty - wyciąg z KOF PZSZach oraz zwolnień i opłat wewnętrznych KPZSzach). W wielu OZSzachach takie odnośniki znajdziesz ma stronie głównej. A takiego wyciągu nie ma na KPZSzach,jest tylko KOF PZSzach.
- taki wyciąg jest i to właśnie na wspomnianej w cytacie stronie głównej, od niedawna, ale jednak jest, pojawił się w bieżącym roku kalendarzowym pod niniejszym linkiem: http://www.kpzszach.pl/index.php/zarzad/komunikaty-zarzadu/406-informacja-dotyczaca-oplat-dla-kpzszach-w-2015r  - wymienione są wszystkie aktualnie pobierane opłaty, ale tej nie ma, czyli nasz lokalny związek 5 złotych za zawodnika rzeczywiście nie pobiera. Nie przeczę, że kiedyś mogło być zupełnie inaczej, ale ten najnowszy link z ostatnich kilkunastu dni wyjaśnia wszystko jak dla mnie jednoznacznie, bo skoro najnowszy, to aktualny i obecnie obowiązujący.

Sprawa 5 złotych jest więc jasna, pozostaje jeszcze wspomniana wyżej złotówka.

A ta złotówka to za rejestrację turnieju w PZSzach - po przesłaniu turnieju i zarejestrowaniu do w CR należy dokonać opłaty

Na stronie siódmej pliku z KOF - http://www.pzszach.org.pl/pub/5/23/KOF_2015.pdf - jest punkt 12.4 (proszę na niego spojrzeć), a w nim mowa właśnie o opłacie za zarejestrowanie turnieju w CR.  Jest tam jednak podane, że wynosi ona nie 1 zł, a 5 złotych, i jest to opłata za rejestrację turnieju jako takiego, nie za każdego zawodnika biorącego w nim udział - liczba graczy nie ma znaczenia. Przeszukałem cały plik PDF z KOF używając Edycja/Znajdź (lub z klawiatury Ctrl+F) i wpisałem "1 PLN". Taka kwota w całym KOF pojawia się tylko raz we fragmencie o zmianie barw klubowych, nigdy przy opłatach za rejestrację turnieju.

Jednoznacznie wychodzi więc na to, że opłaty 5 złotych od osoby u nas nie ma (nie przeczę że kiedyś mogła być, ale o tym co jest obecnie mówi najnowszy komunikat pod linkiem - http://www.kpzszach.pl/index.php/zarzad/komunikaty-zarzadu/406-informacja-dotyczaca-oplat-dla-kpzszach-w-2015r), a opłata za rejestrację turnieju to nie 1 zł, a 5 zł (może i tu kiedyś było inaczej), i nie od osoby, a za cały turnieju. Po przeczytaniu KOF oraz lokalnych komunikatów widzę to więc tak samo jak Andrzej.

A z innej bajki: Panie Tomku, Andrzej zadał po prostu konkretne pytanie, wymienił konkretny paragraf z KOF (zresztą ten sam co ja w niniejszym wpisie kilka linijek wyżej), po co więc w zamian jakieś wpisy o obecnym zarządzie, o karierowiczach, gnoju i nawozie czy też o spalonej paczce kolesi? Po co to wszystko, co to ma do zapytania Andrzeja i do turnieju klasyfikacyjnego? Sam z przyjemnością gram w turniejach flisakowych, które uważam za najlepsze w Toruniu, ale jednocześnie miałem okazję wziąć udział w wielu świetnych zawodach organizowanych przez osoby z obecnego zarządu. Jest taka piękna dewiza FIDE "Gens una summus" - "jesteśmy jedną rodziną". Nie lepiej się tego trzymać?