Autor Wątek: Wybory w PZSZACH  (Przeczytany 4188 razy)

Pablo

• Gość
Odp: Wybory w PZSZACH
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek 27/03/2009, 01:56 »
Z forum Pomorskiego GJZ napisał:
Myślę,że warto zwrócić uwagę forumowiczów na pewne fragmenty stanowiska p.Andrzeja
Filipowicza zamieszczonego na stronie Małopolskiego Związku Szachowego, a dotyczącego znanej
na Pomorzu osoby.

Na pierwszym posiedzeniu w dniu 5 marca 2009 roku, Trybunał Arbitrażowy nie powołał kuratora,
ani nie zawiesił władz PZSzach, mimo że obu tych decyzji domagał się, w niezwykle ostrej formie
przewodniczący Komisji Rewizyjnej prezes Pomorskiego Związku Szachowego Jerzy Gordziejczuk.
Kwestionował to nawet prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Andrzej Michalski,
wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Na drugim posiedzeniu 20 marca 2009 r. Trybunał Arbitrażowy zmienił całkowicie swój stosunek
do sprawy, zawiesił Władze PZSzach (Zarząd i Komisję Rewizyjną) z dniem 20.03.2009,
uzasadniając decyzję jedynie skreśleniem przez PZSzach klubów i nie powiadomieniem tych
klubów za pomocą listów poleconych lub za pomocą poczty elektronicznej (tzw. niewłaściwe
wezwanie członków do uiszczenia opłat).
(...)
Dodam, że powołania kuratora ponownie domagał się prezes Pomorskiego Związku Szachowego
Jerzy Gordziejczuk, a rzedstawiciele Departamentu Prawnego MSiT powiedzieli, że przewodniczący
Komisji Rewizyjnej poprzedniego Zarządu PZSzach Ireneusz Szczygieł oraz wiceprzewodniczący
Jerzy Gordziejczuk wielokrotnie w 2008 roku oraz w 2009 roku odwiedzali Departament Prawny
i Sekretarza Stanu MSiT, domagając się m.in. odwołania Władz Związku, a poprzednio zwołania
Nadzwyczajnego Zjazdu Wyborczego w połowie roku 2008.

Ja tylko dodam, że klub ZAWISZA Kolbudy do dzisiaj (dwa lata) nie otrzymał pisemnej decyzji
Zarządu Pomorskiego Związku Szachowego na złożony (dwukrotnie) wniosek o członkostwo w PoZSzach.
Grzegorz Zieliński
UKS ZAWISZA Kolbudy

Szkoda, że jeszcze nasi działacze z tymi Panami się jeszcze zadają. W ostatnich latach
jeżdżę dużo więcej od innych i widzę co się dzieje w Pomorskim, jak właściwie "siłą"
Chojnice zmusili do przejścia. A tu jeszcze atak na PZSzach robią za przegrane ich
ugrupowania wybory...

Offline marko

• Skoczek
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Piątek 27/03/2009, 15:21 »
Dokładnie Pablo, podobny komentarz, głosili na MP w rozwiązywaniu zadań w Serocku, Andrzej Filipowicz oraz am.Piotr Murdzia, owi Panowie w cytowanym przez Ciebie fragmencie chcą rozłożyć Polskie szachy na łopatki!!

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #17 dnia: Piątek 27/03/2009, 20:51 »
Taka mała dygresja - nie bardzo związana z tematem...
Z panem Gordziejczukiem spotykam się w miarę systematycznie grając w malutkich turniejach, które ww. sędziuje w Gdańsku.
Nie zgadzam się z tym co ten pan robi, ale podobnie jak w KPZSzachu to nie ma jakoś osoby, która zastąpiłaby go na stanowisku prezesa.
Do samego zarządu PoZSzachu też ciężko kogokolwiek przekonać. Aktualnie z powodów zdrowotnych wykrusza się pan Tadeusz Panek, który był chyba jedną z aktywniejszych postaci...
Słyszałem opinie typu "z tymi osobami nie chcę mieć nic wspólnego" - środowisko w PoZSzachu jest mocno zwaśnione.
Można by o tym długo pisać, ale z samego pisania nic nie wynika. Istotniejsze są konkretne działania, tylko nawet ich próby spotykają się z niewielkim zainteresowaniem.
Ostatnimi czasy chciano zorganizować ligę wojewódzką systemem dojazdowym tak jak jest w KPZSzachu.
Po jakimś czasie otrzymałem tego typu informację:
Turniej o drużynowe Mistrzostwo Okręgu raczej nam nie wypalił. Przejściowo zgłosiły się nawet 4 drużyny, ale dwie z nich się wycofały po kilku dniach. Na dzień dzisiejszy pozostały dwie, z których tylko jedna spełnia regulaminowe wymagania.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... ???
W KPZSzachu w porównaniu z PoZSzachem jest super organizacja.
Nie wspomnę o porównaniu serwisów internetowych...

Offline kolokwium

• Skoczek
  • **
    • Tomasz Ptaszyński
« Odpowiedź #18 dnia: Piątek 27/03/2009, 21:13 »
Jeżeli tam się nic nie dzieje, to proponuję zaanektować PoZSzach przez KPZszach.

Ale zdaniem PZSzach jest inaczej. Dowodem na to może być kosz Honorowych Odznak PZSzach nadanych ostatnio na terenie PoZSzach.
Zapraszam na www.ChessArbiter.org oraz mój blog

GJZ

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Piątek 27/03/2009, 21:51 »

Nie zgadzam się z tym co ten pan robi, ale podobnie jak w KPZSzachu to nie ma jakoś osoby, która zastąpiłaby go na stanowisku prezesa.
Jest trochę osób, które mogłyby szefować PoZSzach znacznie lepiej. Fakt, ze niewielu "chciałoby chcieć'.

Do samego zarządu PoZSzachu też ciężko kogokolwiek przekonać. Aktualnie z powodów zdrowotnych wykrusza się pan Tadeusz Panek, który był chyba jedną z aktywniejszych postaci...
Słyszałem opinie typu "z tymi osobami nie chcę mieć nic wspólnego" - środowisko w PoZSzachu jest mocno zwaśnione.
Porządni ludzie nie chcieli  wdepnąć w g...
Co do p.Panka mam odmienne zdanie. Jego aktywność jako trenera koordynatora kadr wojewódzkich doprowadzała rodziców do białej gorączki a i jego działania wobec juniorów z Kolbud (wyrzucenie z kadry) doceniła Pomorska Federacja Sportu i ... pozbawiła go tej funkcji skutecznie.

W KPZSzachu w porównaniu z PoZSzachem jest super organizacja.
Nie wspomnę o porównaniu serwisów internetowych...
Racja. Choć na stronie www.szachy.gda.pl staramy się trochę ...

Wracając do tematu.
Podobno na Zjeździe w Warszawie delegaci kujawsko-pomorskiego poparli p.Gordziejczuka.
Jeśli tak, to czy warto było?

Grzegorz Zieliński
UKS ZAWISZA Kolbudy

Offline P.P.

• Goniec
« Odpowiedź #20 dnia: Piątek 27/03/2009, 22:15 »
Odbiegnę jeszcze raz od tematu...
Jestem właśnie po lekturze waszego forum http://szachy.gda.pl/forum/index.php?t=msg&th=76&prevloaded=1&S=1d689ddcb5b9e6ce0de79b0f8ad677d0&start=40
Osobą zainteresowanym odwołaniem zarządu PZSzachu polecam ww. stronę.
Nie jestem może zorientowany do końca na temat aktywności pana Tadeusza Panka, ale z tego co wiem ma poważne problemy ze zdrowiem (kilka lat temu miał wylew) i w związku z tym prowadzona przez niego działalność wygląda jak wygląda...
Zarząd PoZSzachu poszukuje zastępcy na jego miejsce...
Tylko że z nastawieniem osób PoZSzachu to jakoś nikt się nie kwapi. Mi osobiście również proponował pan Gordziejczuk pracę w zarządzie, ale ja po prostu nie mam czasu.
A co do tej serwisu internetowego i odpowiedzi na wasze apele to nie ma co się dziwić, że nie odpowiadają - po prostu z uwagi na wiek nie korzystają z internetu...

acidity

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czwartek 09/07/2009, 23:04 »
Taka mała dygresja - nie bardzo związana z tematem...
Z panem Gordziejczukiem spotykam się w miarę systematycznie grając w malutkich turniejach, które ww. sędziuje w Gdańsku.
Do samego zarządu PoZSzachu też ciężko kogokolwiek przekonać.
Naród stłamszony przez tyrana rządzić nie potrafi
Czasem ludziom trzeba po prostu dać trochę więcej swobody i pozwolić działać, a talenty szybko się objawią. Niedawno znajoma, taka szara myszka poszła na głęboką wodę organizowała i koordynowała (nawet więcej) imprezę szkolną na 90 osób. Wyszło jej znakomicie. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do tego czasu zawsze bała się przejąć inicjatywę i pełną odpowiedzialność. Praktycznie ciągle się pytała o zdanie lub zgodę, albo chciała gotową receptę na  rozwiązanie jakiś problemów które pojawiały się podczas powierzonych jej zadań. Jakby to powiedzieć, ciągle korzystała z ochronnego klosza. No ale przełamała to i przejęła inicjatywę, co w naszym klubie jest najwyżej cenione u działacza.

Pablo

• Gość
Wybory w LZSzach
« Odpowiedź #22 dnia: Poniedziałek 11/04/2011, 22:17 »
Właściwie rewolucyjne zmiany zaszły w LZSzach. Dotychczasowy znany organizator i sędzia Fide Zbigniew Pyda przegrał prezesurę z moim kolegą Krzysztofem Górą ;D

Zarząd: http://lzszach.lublin.pl/index.html
O wyborach na szacharni: http://szacharnia.blogspot.com/2011/04/zmiany-rewolucyjne-w-lubelskim-zwiazku.html

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
« Odpowiedź #23 dnia: Poniedziałek 11/04/2011, 23:19 »
U nas też będą rewolucyjne zmiany (w styczniu), bo większość Zarządu deklaruje odejście z pełnionych funkcji :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Pablo

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Wtorek 12/04/2011, 10:41 »
I miejmy nadzieję, że przynajmniej większa część z tych deklaracji będzie podtrzymana, a to nie rewolucja, tylko konieczność, bo niektóre zachowania są nie do przyjęcia, a najgorsze jest to, że nikt nie potrafi przyznać się do błędów (vide werdykt sędziowski). Do tego nie wiem jak to się stało, ale nie mamy już kadry młodzików, co w porównaniu z innymi województwami naprawdę bardzo blado wygląda...