Autor Wątek: Bezpieczeństwo w sieci  (Przeczytany 1083 razy)

Offline Woland

• Goniec
Bezpieczeństwo w sieci
« dnia: Piątek 20/02/2009, 15:39 »
Mimo świadomości zagrożeń oraz stosowania się do podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu stałem się ofiarą.

Ktoś uzyskał moje hasła na konto pocztowe, a za jego pomocą dostęp do portfela internetowego Moneybookers, skąd ukradł całą zawartość konta. Dostałem już niestety informację, że pieniądze są bezpowrotnie stracone.

Używałem na domowym komputerze Avasta. Po tym zdarzeniu, podejrzewając oczywiście tzw. trojana zrobiłem pełen skan komputera. Czysto. Odinstalowałem Avasta i zainstalowałem Kaspersky'ego. Ponownie pełen skan pokazał, że wszystko w porządku.

Następnie sprawdziłem komputer bardzo polecanym w internecie programem combofix i... oczekiwania się potwierdziły. Trojan.

Piszę to ku przestrodze. Antywirus, świadomość zagrożenia oraz zdrowy rozsądek nie uchroniły mnie. Warto dość często sprawdzać komputer programami wyszukującymi tego typu zagrożenia i nie ufać w pełni antywirusowi. A ów combofix naprawdę polecam (jest oczywiście darmowy).

Ponadto dobrym pomysłem wydaje się program keepass, trzymający nasze hasła w jednym, silnie zaszyfrowanym miejscu. Dzięki temu po pierwsze nie musimy ich wstukiwać, co jest potencjalnym zagrożeniem gdy zaatakują nas tzw. keyloggery, a po drugie mogą to być hasła silniejsze niż zwykle przez nas używane, bo nie będziemy musieli ich zapamiętywać.
« Ostatnia zmiana: Piątek 20/02/2009, 15:42 wysłana przez Woland »

Offline pjahr

• Administrator
  • Hetman
    • KPZSzach
Odp: Bezpieczeństwo w sieci
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek 03/06/2011, 09:25 »
Poniżej o bezpieczeństwie, ale nie w sieci, tylko na rondzie :)

Zmienia się organizacja ruchu na najbardziej chyba niebezpiecznym rondzie w Bydgoszczy, Rondzie Bernardyńskim.
Nie ma w Bydgoszczy kierowcy, który tamtędy nie przejeżdżał, dlatego warto spojrzeć, co się zmieni i powiadomić swoich znajomych.
Im więcej osób będzie wiedzieć o zmianie, tym będzie tam bezpieczniej.

http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/Rondo_Bernardy_skie___b_dzie_bezpieczniej.aspx
http://www.bydgoszcz.pl/binary/rondo_rysunek_tcm29-103218.jpg
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Offline marko

• Skoczek
  • **
Odp: Bezpieczeństwo w sieci
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek 03/06/2011, 15:49 »
dziękuję :P warto wiedzieć! czy w Bydzi są jeszcze jakieś duże zmiany w ruchu? pozdro dla admina !
« Ostatnia zmiana: Piątek 03/06/2011, 15:57 wysłana przez marko »